Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu přineseme reportáž z Aliančního týdne modliteb, který probíhá pravidelně na začátku roku. Také se podíváme do africké Zambie, kde pomáhá česká pobočka křesťanské humanitární organizace Mery’s Meals, jejíž hlavní myšlenkou je spojení jídla a vzdělání. Představíme projekt Obnovy manželských slibů a na závěr zavítáme do jedné brněnské kavárny řádových sester. Pořadem provází Petra Oppeltová.


Byli jsme při tom

Alianční týden modliteb

I když mají křesťanské církve na některá témata odlišný pohled, daleko více věcí je spojuje. A právě to si křesťané na začátku každého roku připomínají. Vzájemné sbližování, potkávání se a obohacování začíná obvykle Aliančním týdnem modliteb.

Alianční týden modliteb

Autor reportáže: Veronika Kvaková


Navštívili jsme

Mary’s Meals pomáhá v Zambii

Spojení jídla a vzdělání je hlavní myšlenkou křesťanské humanitární organizace Mary’s Meals. Už téměř dva roky funguje i její česká pobočka. Její zástupci se na podzim mohli podívat do jedné ze zemí, kde Mary’s Meals pomáhá. V africké Zambii navštívili několik škol a viděli, kam míří dárcovské příspěvky.

Mary's Meals

Autor reportáže: Markéta Bočková


Představujeme

Obnova manželského slibu

Čím dál víc párů si své ANO na celý život, nejednou zopakuje. Za poslední roky se rozšířil trend „obnov manželských slibů”. Manželé využívají tuto příležitost pro utvrzení se ve vzájemné lásce a úctě při příležitosti významného výročí nebo třeba pro nastartování vztahu po náročnějším období.

Autor reportáže: Veronika Kvaková


Kudy, kam

Františkánská kavárna v Brně

Na první pohled je Filomenka jen další brněnská kavárna, v jejím zákulisí ale stojí řádové sestry Kongregace Milosrdných sester III. řádu sv. Františka pod ochranou Svaté rodiny. Zatím sice kavárna funguje pár měsíců, ale sestry doufají, že až začne vydělávat, půjde zisk z ní do nadačního fondu a z něj na další aktivity řádu – domovy důchodců, střední školu nebo školku.

Kongregace Milosrdných sester III. řádu sv. Františka pod ochranou Svaté Rodiny

Autor reportáže: Markéta Bočková


Stopáž26 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD