Křesťanský magazín

15. září 2019

26 minut
Křesťanský magazín

15. září 2019

Obsah dílu

Památník kardinálu Špidlíkovi — 370. výročí úmrtí jezuity M. Středy — Andělský kemp — Festival Forfest

Části dílu

00:38
Památník kardinálu Špidlíkovi
  Kardinál Tomáš Špidlík, jeden z nejvýraznějších mužů české teologie, by se letos dožil sta let. Při této příležitosti mu v rodných Boskovicích odhalili památník ve tvaru srdce. Autorka se inspirovala heslem na jeho kardinálském erbu, které zní Ex toto corde, tedy Z celého srdce.
  07:14
  370. výročí úmrtí jezuity M. Středy
   Nebojoval sice se zbraní v ruce, ale přesto byl Páter Martin Středa jednou z klíčových postav obrany Brna před švédskými vojsky. Také proto si ho Brňané v souvislosti si vítězstvím nad Švédy každoročně připomínají. Od smrti tohoto jezuitského kněze letos uplynulo 370 let.
   12:35
   Andělský kemp
    V Česku je asi čtyřicet tisíc dětí, které mají jednoho z rodičů ve vězení, a i když samy žádný zločin nespáchaly, trest si nesou spolu s ním. Stres z odloučení, stesk ale i finanční problémy, tím vším si denně procházejí. Proto pro ně už potřetí připravilo Mezinárodní vězeňské společenství Andělský kemp, kde mohou zažívat to, co jejich vrstevníci a zároveň si otevřeně promluvit o všem, co je trápí.
    18:09
    Festival Forfest
     Hudba i výtvarné umění v létě opět oživily nejrůznější zákoutí Kroměříže. Už potřicáté se tam letos konal Forfest – mezinárodní festival současného umění s duchovním podtextem. Kvůli němu do Kroměříže zamířili nejen hudebníci a skladatelé, ale také interpreti nebo výtvarníci.
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     22. září 2019

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám

     Související pořady