Křesťanský magazín

23. červen 2019

27 minut
Křesťanský magazín

23. červen 2019

Obsah dílu

Noc kostelů — Hospic sv. Alžběty v Brně — Mapování zvonů na Vysočině — Bohyně na Žítkové

Části dílu

00:31
Noc kostelů
  Na 1600 kostelů, klášterů nebo modliteben otevřelo letos už po desáté své dveře návštěvníkům, kteří si přišli poslechnout duchovní hudbu, prohlédnout si jindy nepřístupné věže nebo krypty anebo jen tak zažít atmosféru nočního putování po historických památkách.
  04:32
  Hospic sv. Alžběty v Brně
   Už víc než 20 let pečuje o nevyléčitelně nemocné a jejich blízké Hospic sv. Alžběty v Brně. Zajišťuje lůžkovou i terénní paliativní péči, poskytuje sociální poradenství, odlehčovací a duchovní služby. Do další dekády vstupuje hospic s projektem na svoje rozšíření – současná kapacita stačí jen asi pro polovinu zájemců. O službách hospice natáčela Zuzana Petrů.
   10:56
   Mapování zvonů na Vysočině
    Všechny zvony ve třech okresech na Vysočině dokumentují památkáři a pracovníci Muzea Vysočiny v pětiletém projektu. Jednak proto, aby zjistili, kolik se jich vlastně dochovalo a v jakém jsou stavu, jednak i jako opatření proti zlodějům. Obec od obce navštěvují kostely, věže, kaple a zvoničky, kde je vždycky čeká výstup nahoru – ať už po schodech nebo po žebříku. Na jeden den se k nim připojil i náš štáb.
    17:10
    Bohyně na Žítkové
     Bohyně na Žítkové byly u katolické církve vždy v nemilosti, přesto o nich víme nejvíce právě díky ní. V knize faráře Josefa Hofera – Bohyně na Žítkové z roku 1913, se nám totiž dochovaly jak nejrůznější zaříkávání a magické rituály, tak detailní popis života těchto lidových léčitelek. Odkud vlastně tyto ženy do zapomenutého kraje moravských Kopanic přišly a jak se jejich pohanské zvyky mísily s hlubokou vírou v boha, kterou měly v sobě?
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     30. červen 2019

     Přehled dílů

     829 dostupných
     Stopáž27 minut

     22. květen

     Ekumenická bohoslužba v bývalé věznici v Uherském Hradišti — Výročí narození Jana Amose Komenského — Unikátní kaple v brněnském paláci šlechtičen v Brně — Komorní opera Dialogy karmelitek

     Premiéra neděle 22. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž27 minut

     15. květen

     Adventistický seminář na Sázavě — Jom ha šoa — Vladimír Dzuro

     Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     8. květen

     Ostatky císaře Karla Habsburského v Olomouci — Mezinárodní projekt Bible24 v Opavě — Páter Jan Valerián — Soutěž — Bohoslužba neslyšících katolíků v ostravském Svinově — Nová kniha biskupa Josefa Hrdličky.

     Premiéra neděle 8. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     1. květen

     Charitativní pomoc ukrajinským uprchlíkům — Starobylé umění podmaleb na sklo — Výtvarná výstava Hany Novákové — Nový dokument „Až zařve lev“

     Premiéra neděle 1. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž27 minut

     24. duben

     Pomoc různých církví ukrajinským uprchlíkům na Brněnsku — Kameny zmizelých v Telnici — Velikonoční festival duchovní hudby — Cisterciácký klášter ve Žďáru nad Sázavou

     Premiéra neděle 24. 4. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     Velikonoční speciál Křesťanského magazínu

     Pastoral Brothers a Tomáš Petráček o výzvách, kterým čelí církve v současném Česku. V diskuzi moderované Janem Vávrou odpovídají na otázky, které se v církevním prostředí často vyslovují jen šeptem.

     Premiéra neděle 17. 4. 2022 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám

     Související pořady