Křesťanský magazín

2. červen 2019

Obsah dílu

Velikonoční festival duchovní hudby — Hasičkská pouť Křtiny — Evangelický farář Hynek Schuster — Kaple ve Vranovské Vsi

Části dílu

00:31
Velikonoční festival duchovní hudby
  Ceremonie – Je dobré slavit Pána. Tak znělo motto letošního tradičního brněnského Velikonočního festivalu duchovní hudby, na kterém zazněla i světová premiéra díla estonského skladatele Toivo Tuleva. I když Velikonoce jsou již několik týdnů za námi, v následující reportáži se ještě vrátíme k duchovnímu významu této akce.
  06:39
  Hasičkská pouť Křtiny
   Osmnáctá hasičská pouť přilákala do Křtin na Blanensku koncem dubna na osm stovek návštěvníků. Přijely čtyři desítky sborů z celého Česka. Společně s hasiči ze Slovenska a Polska si v poutním kostele Jména Panny Marie připomněli svátek patrona hasičů svatého Floriána.
   12:16
   Evangelický farář Hynek Schuster
    Hynek Schuster není jen farář sboru Českobratrské církve evangelické, ale také malíř a ilustrátor, řezbář nebo autor pětice knih. Kazatelské povolání přitom v rodině Šustrových vyslyšela také jeho manželka. Teď už sedmým rokem oba slouží v sousedních sborech v Brandýse nad Orlicí a Chocni. Hynek Schuster se letos v dubnu po 25 letech v duchovní službě stal farářem.
    19:09
    Kaple ve Vranovské Vsi
     Až pojedete od Znojma do Moravských Budějovic přes obec Vranovská Ves, všimněte si hned u silnice malé, krásně opravené kaple. Právě tady se stal díky jednomu nadšenci a obyvateli této obce malý zázrak. Tady se jednoho dne rozhodl zdejší rodák František Holík, že do místního kostela postaví varhany. I když celý svůj aktivní život prožil v Praze, s příchodem důchodového věku se vrátil do své domoviny s úplně jinými představami.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     9. červen 2019

     Přehled dílů

     853 dostupných
     Stopáž26 minut

     29. leden

     Rozhovor s předsedou Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE) kardinálem Hollerichem nebo Tříkrálová sbírka v Senátu Parlamentu České republiky.

     29. 1. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     22. leden

     Ekumenická bohoslužba k 30. výročí vzniku ČR, Tříkrálová sbírka, Velkotýnecké varhany, Pravoslavné Vánoce, Roman Musil

     22. 1. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     15. leden

     Kniha Kadas Mana — Sestry v obci Drasty — Společenství vdov a vdovců — Chrám svatého Mořice v Olomouci

     15. 1. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     18. prosinec 2022

     Návštěvníci Národního divadla Brno mají poprvé možnost Glagolskou mši skladatele Leoše Janáčka nejen slyšet, ale i vidět. Její scénické provedení otevřelo letošní festival Janáček Brno. Kantátu se staroslověnským textem tvůrci spojili do jednoho celku s Janáčkovou poslední operou – Z mrtvého domu. Loštický řezbář Jaroslav Beneš, do jehož dřevěného království vás nyní zavedeme, je známý recesista, a osobitý smysl pro humor vkládá i do svého betlému.

     18. 12. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     11. prosinec 2022

     Advent za zdmi klášterů a zahájení stavebních prací na Živém domě v Teplicích.

     11. 12. 2022 na ČT2
     Stopáž27 minut

     4. prosinec 2022

     Bůh s námi – tak je v biblické hebrejštině překládáno jméno Emmanuel. Za své si ho zvolilo jedno z takzvaných nových hnutí v církvi – společenství lidí, kteří chtějí žít intenzivní duchovní život a svou víru společně sdílet a prohlubovat. To je Komunita Emmanuel. Vznikla ve Francii – v České republice má dnes asi 150 členů, kteří se pravidelně setkávají v malých skupinách.

     4. 12. 2022 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám