26 minut

Obsah dílu

Lumen Christi — Vyšší odborná škola misijní a teologická — Římskokatolický kněz Martin Weis — Farnost Havlíčkův Brod

Části dílu

00:32
Lumen Christi
  Posláním Nadačního fondu Lumen Christi je přinášet nevidomým duchovní literaturu ve zvukové podobě. Jejich kartotéka za téměř dvě desetiletí nashromáždila na tisíc zvukových titulů. Každý týden také z hostivického sídla fondu k nevidomým čtenářů-posluchačům po celé republice i na Slovensko putují zvukové časopisy.
  06:38
  Vyšší odborná škola misijní a teologická
   Historie středočeského Kolína sahá až do vlády Přemysla Otakara II, ovšem zdejší místo bylo osídleno již dávno před tím. Město si dodnes zachovalo svůj původní středověký půdorys a jeho historické jádro bylo v roce 1989 vyhlášeno městskou památkovou rezervací. V témže roce byla také u nás povolena do té doby zakázaná Apoštolská církev. Ta si Kolín zvolila za sídlo svého biskupa a v roce 1992 zde také otevřela svoji vlastní školu.
   12:27
   Římskokatolický kněz Martin Weis
    Martin Weis je římskokatolickým knězem, který slouží v obci Dubné nedaleko Českých Budějovic. Vedle toho je ale také profesorem církevních dějin na Teologické fakultě Jihočeské univerzity a v českobudějovické diecézi má na starost přípravu blahořečení komunisty pronásledovaného biskupa Hloucha.
    18:44
    Farnost Havlíčkův Brod
     Život ve farnosti Havlíčkův Brod se točí kolem čtyř místních kostelů. Nejnavštěvovanější je podle očekávání sice ten největší, nejvíc se ale v posledních letech mezi Havlíčkobrodskými mluví zřejmě o kostele, který je v současnosti prázdný a nepřístupný. Kostel svaté Kateřiny čeká rozsáhlá rekonstrukce. Milionem korun na ni přispělo i město.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     5. květen 2019

     Přehled dílů

     708 dostupných
     Stopáž27 minut

     24. září

     Jak jsou přijímány ženy jako představitelky církevních společenství? Signalizují změny ve vedení kněžských seminářů novou cestu ve výchově kněžského dorostu? A jaké dozvuky mají Světové dny mládeže v Lisabonu?

     24. 9. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     17. září

     Mariánská úcta v polské Ketři, nový biskup ostravsko-opavské diecéze, varhany ve Valašském Meziříčí, Zarážení hory v Polešovicích a pravoslavná církevní obec ve Vilémově.

     17. 9. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     10. září

     Na úvod přineseme reportáž z Absolventského Velehradu, ohlédneme se za festivalem Meeting Brno, který se letos zaměřil na postavení žen v církvi, navštívíme Martu Jirousovou, dceru básníka Ivana Martina Jirouse a představíme specifické duchovní písně v podání folkloristky Magdaleny Múčkové a cimbálová muziky Danaj.

     10. 9. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     3. září

     Poutě jako novodobý fenomén. Čím jsou poutní místa tak přitažlivá pro současného člověka?

     3. 9. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     25. červen

     Noc kostelů — Pouť na Sázavě — Hořické pašijové dny — Socha Marie Restituty Kafkové

     25. 6. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     18. červen

     Pravoslavná církev v Teplicích — Nadace sester Boromejek — Kniha „Mučedníci a oběti pro Krista“ — Jabok - 30 let — Noc kostelů

     18. 6. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     11. červen

     Pravoslavná cyrilometodějská pouť do Mikulčic, Začátek lázeňské sezony v Karlově Studánce, Varhany na Svatém Kopečku, Motorkářská pouť v Ostravě a Dům sv. Cyrila a Metoděje v opavských Vlaštovičkách.

     11. 6. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     4. červen

     Umožnit alespoň některým rozvedeným, kteří žijí v novém partnerském svazku, přístup ke svatému přijímání a zároveň je pozvat ke svátosti smíření. To je cíl nové iniciativy plzeňského biskupa Tomáše Holuba. Pastorace rozvedených v širších souvislostech.

     4. 6. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     28. květen

     Setkání katolické mládeže — Charitativní projekt „Mary's meals“ — Restaurátorské práce ve vyškovské synagoze — Arcidiecézní muzeum Olomouc — Pozvánky

     28. 5. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     21. květen

     Celorepublikové Dny dobrovolnictví, náměstí kardinála Tomáška v Ostravě-Svinově, varhany na hradě Bouzově, Ministrantský den v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci a Komunitní centrum P. Josefa Peče ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

     21. 5. 2023 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám