26 minut

Obsah dílu

Lumen Christi — Vyšší odborná škola misijní a teologická — Římskokatolický kněz Martin Weis — Farnost Havlíčkův Brod

Části dílu

00:32
Lumen Christi
  Posláním Nadačního fondu Lumen Christi je přinášet nevidomým duchovní literaturu ve zvukové podobě. Jejich kartotéka za téměř dvě desetiletí nashromáždila na tisíc zvukových titulů. Každý týden také z hostivického sídla fondu k nevidomým čtenářů-posluchačům po celé republice i na Slovensko putují zvukové časopisy.
  06:38
  Vyšší odborná škola misijní a teologická
   Historie středočeského Kolína sahá až do vlády Přemysla Otakara II, ovšem zdejší místo bylo osídleno již dávno před tím. Město si dodnes zachovalo svůj původní středověký půdorys a jeho historické jádro bylo v roce 1989 vyhlášeno městskou památkovou rezervací. V témže roce byla také u nás povolena do té doby zakázaná Apoštolská církev. Ta si Kolín zvolila za sídlo svého biskupa a v roce 1992 zde také otevřela svoji vlastní školu.
   12:27
   Římskokatolický kněz Martin Weis
    Martin Weis je římskokatolickým knězem, který slouží v obci Dubné nedaleko Českých Budějovic. Vedle toho je ale také profesorem církevních dějin na Teologické fakultě Jihočeské univerzity a v českobudějovické diecézi má na starost přípravu blahořečení komunisty pronásledovaného biskupa Hloucha.
    18:44
    Farnost Havlíčkův Brod
     Život ve farnosti Havlíčkův Brod se točí kolem čtyř místních kostelů. Nejnavštěvovanější je podle očekávání sice ten největší, nejvíc se ale v posledních letech mezi Havlíčkobrodskými mluví zřejmě o kostele, který je v současnosti prázdný a nepřístupný. Kostel svaté Kateřiny čeká rozsáhlá rekonstrukce. Milionem korun na ni přispělo i město.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     5. květen 2019

     Přehled dílů

     834 dostupných

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám