Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící (2019). Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

Úvod magazínu bude patřit kapli v Nesvačilce, která vzniká díky štědrosti dobrovolných dárců. Představíme zařízení husitské diakonie Domeček v Trhových Svinech, který pod svou střechou sdružuje i nízkoprahové centrum, chráněnou dílnu a středisko humanitární pomoci. Také navštívíme Augustiniánský klášter na Starém Brně, který se po delší době otevírá veřejnosti, a na závěr zavítáme do další kaple – tentokrát v obci Sázava, která také díky štědrosti dárců už slouží věřícím. Pořadem provází Petra Oppeltová.


Kaple Panny Marie Bolestné v Nesvačilce

Prastarou technikou bez použití jediného vrutu nebo hřebíku stavějí tesaři střechu Kaple Panny Marie Bolestné v Nesvačilce na Brněnsku. Nese ji sedm nosných trámů, které symbolizují sedm Mariiných bolestí. Na stavbu se složili sami věřící, svou prací na kapli přispívají taky dobrovolníci. Její základní kámen požehnal už v roce 2009 papež Benedikt XVI. Byť ještě není zdaleka hotová, kaple už v roce 2017 vyhrála v anketě Dřevostavba roku.

Kaple Panny Marie Bolestné v Nesvačilce

Autor reportáže: Zuzana Petrů


Domeček v Trhových Svinech

Už 25 pomáhá sociálně ohroženým lidem Domeček v Trhových Svinech. Středisko pro volný čas a integraci provozuje Diakonie a misie církve československé husitské. Z malého Domečku se za uplynulé čtvrtstoletí stal pořádný Dům, který pod svou střechou sdružuje i nízkoprahové centrum, chráněnou dílnu a středisko humanitární pomoci.

Domeček

Autor reportáže: Zuzana Petrů


Augustiniánský klášter na Starém Brně opět otevřen veřejnosti

Augustiniánský klášter na Starém Brně byl roky očím veřejnosti skrytý. Letos se ale bratři rozhodli ukázat nejen unikátní středověké prostory, ale i poklady z depozitářů. Ty dokazují význam kláštera v dějinách města a zároveň přibližují postavy nejvýznamnějších opatů, mezi které patřil například i Gregor Mendel.

Augustiniánské opatství a farnost

Autor reportáže: Michaela Fišer Rozbrojová


Kaple Panny Marie Karmelské v obci Sázava

Kaple Panny Marie Karmelské v obci Sázava na Vysočině vznikla a vyrostla díky práci desítek místních dobrovolníků. Ve vesnici chybělo místo, kde by se mohli katolíci scházet, a tak se rozhodli založit spolek a kapli postavit.

Karmel Sázava

Autor reportáže: Markéta Bočková


Stopáž26 minut
Rok výroby 2018
 ST HD