Obsah dílu

Kaple Panny Marie Bolestné v Nesvačilce — Domeček v Trhových Svinech — Augustiniánský klášter na Starém Brně opět otevřen veřejnosti — Kaple Panny Marie Karmelské v obci Sázava

Části dílu

00:39
Kaple Panny Marie Bolestné v Nesvačilce
  Prastarou technikou bez použití jediného vrutu nebo hřebíku stavějí tesaři střechu Kaple Panny Marie Bolestné v Nesvačilce na Brněnsku. Nese ji sedm nosných trámů, které symbolizují sedm Mariiných bolestí. Na stavbu se složili sami věřící, svou prací na kapli přispívají taky dobrovolníci. Její základní kámen požehnal už v roce 2009 papež Benedikt XVI. Byť ještě není zdaleka hotová, kaple už v roce 2017 vyhrála v anketě Dřevostavba roku.
  06:05
  Domeček v Trhových Svinech
   Už 25 pomáhá sociálně ohroženým lidem Domeček v Trhových Svinech. Středisko pro volný čas a integraci provozuje Diakonie a misie církve československé husitské. Z malého Domečku se za uplynulé čtvrtstoletí stal pořádný Dům, který pod svou střechou sdružuje i nízkoprahové centrum, chráněnou dílnu a středisko humanitární pomoci.
   13:16
   Augustiniánský klášter na Starém Brně opět otevřen veřejnosti
    Augustiniánský klášter na Starém Brně byl roky očím veřejnosti skrytý. Letos se ale bratři rozhodli ukázat nejen unikátní středověké prostory, ale i poklady z depozitářů. Ty dokazují význam kláštera v dějinách města a zároveň přibližují postavy nejvýznamnějších opatů, mezi které patřil například i Gregor Mendel.
    19:28
    Kaple Panny Marie Karmelské v obci Sázava
     Kaple Panny Marie Karmelské v obci Sázava na Vysočině vznikla a vyrostla díky práci desítek místních dobrovolníků. Ve vesnici chybělo místo, kde by se mohli katolíci scházet, a tak se rozhodli založit spolek a kapli postavit.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     10. únor 2019

     Přehled dílů

     853 dostupných
     Stopáž26 minut

     29. leden

     Rozhovor s předsedou Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE) kardinálem Hollerichem nebo Tříkrálová sbírka v Senátu Parlamentu České republiky.

     29. 1. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     22. leden

     Ekumenická bohoslužba k 30. výročí vzniku ČR, Tříkrálová sbírka, Velkotýnecké varhany, Pravoslavné Vánoce, Roman Musil

     22. 1. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     15. leden

     Kniha Kadas Mana — Sestry v obci Drasty — Společenství vdov a vdovců — Chrám svatého Mořice v Olomouci

     15. 1. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     18. prosinec 2022

     Návštěvníci Národního divadla Brno mají poprvé možnost Glagolskou mši skladatele Leoše Janáčka nejen slyšet, ale i vidět. Její scénické provedení otevřelo letošní festival Janáček Brno. Kantátu se staroslověnským textem tvůrci spojili do jednoho celku s Janáčkovou poslední operou – Z mrtvého domu. Loštický řezbář Jaroslav Beneš, do jehož dřevěného království vás nyní zavedeme, je známý recesista, a osobitý smysl pro humor vkládá i do svého betlému.

     18. 12. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     11. prosinec 2022

     Advent za zdmi klášterů a zahájení stavebních prací na Živém domě v Teplicích.

     11. 12. 2022 na ČT2
     Stopáž27 minut

     4. prosinec 2022

     Bůh s námi – tak je v biblické hebrejštině překládáno jméno Emmanuel. Za své si ho zvolilo jedno z takzvaných nových hnutí v církvi – společenství lidí, kteří chtějí žít intenzivní duchovní život a svou víru společně sdílet a prohlubovat. To je Komunita Emmanuel. Vznikla ve Francii – v České republice má dnes asi 150 členů, kteří se pravidelně setkávají v malých skupinách.

     4. 12. 2022 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám