Křesťanský magazín

3. únor 2019

27 minut

Obsah dílu

Kaple Panny Marie Bolestné v Nesvačilce — Domeček v Trhových Svinech — Augustiniánský klášter na Starém Brně opět otevřen veřejnosti — Kaple Panny Marie Karmelské v obci Sázava

Části dílu

00:39
Kaple Panny Marie Bolestné v Nesvačilce
  Prastarou technikou bez použití jediného vrutu nebo hřebíku stavějí tesaři střechu Kaple Panny Marie Bolestné v Nesvačilce na Brněnsku. Nese ji sedm nosných trámů, které symbolizují sedm Mariiných bolestí. Na stavbu se složili sami věřící, svou prací na kapli přispívají taky dobrovolníci. Její základní kámen požehnal už v roce 2009 papež Benedikt XVI. Byť ještě není zdaleka hotová, kaple už v roce 2017 vyhrála v anketě Dřevostavba roku.
  06:05
  Domeček v Trhových Svinech
   Už 25 pomáhá sociálně ohroženým lidem Domeček v Trhových Svinech. Středisko pro volný čas a integraci provozuje Diakonie a misie církve československé husitské. Z malého Domečku se za uplynulé čtvrtstoletí stal pořádný Dům, který pod svou střechou sdružuje i nízkoprahové centrum, chráněnou dílnu a středisko humanitární pomoci.
   13:16
   Augustiniánský klášter na Starém Brně opět otevřen veřejnosti
    Augustiniánský klášter na Starém Brně byl roky očím veřejnosti skrytý. Letos se ale bratři rozhodli ukázat nejen unikátní středověké prostory, ale i poklady z depozitářů. Ty dokazují význam kláštera v dějinách města a zároveň přibližují postavy nejvýznamnějších opatů, mezi které patřil například i Gregor Mendel.
    19:28
    Kaple Panny Marie Karmelské v obci Sázava
     Kaple Panny Marie Karmelské v obci Sázava na Vysočině vznikla a vyrostla díky práci desítek místních dobrovolníků. Ve vesnici chybělo místo, kde by se mohli katolíci scházet, a tak se rozhodli založit spolek a kapli postavit.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     10. únor 2019

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám

     Související pořady