Křesťanský magazín

3. únor 2019

26 minut

Obsah dílu

Kaple Panny Marie Bolestné v Nesvačilce — Domeček v Trhových Svinech — Augustiniánský klášter na Starém Brně opět otevřen veřejnosti — Kaple Panny Marie Karmelské v obci Sázava

Části dílu

00:39
Kaple Panny Marie Bolestné v Nesvačilce
  Prastarou technikou bez použití jediného vrutu nebo hřebíku stavějí tesaři střechu Kaple Panny Marie Bolestné v Nesvačilce na Brněnsku. Nese ji sedm nosných trámů, které symbolizují sedm Mariiných bolestí. Na stavbu se složili sami věřící, svou prací na kapli přispívají taky dobrovolníci. Její základní kámen požehnal už v roce 2009 papež Benedikt XVI. Byť ještě není zdaleka hotová, kaple už v roce 2017 vyhrála v anketě Dřevostavba roku.
  06:05
  Domeček v Trhových Svinech
   Už 25 pomáhá sociálně ohroženým lidem Domeček v Trhových Svinech. Středisko pro volný čas a integraci provozuje Diakonie a misie církve československé husitské. Z malého Domečku se za uplynulé čtvrtstoletí stal pořádný Dům, který pod svou střechou sdružuje i nízkoprahové centrum, chráněnou dílnu a středisko humanitární pomoci.
   13:16
   Augustiniánský klášter na Starém Brně opět otevřen veřejnosti
    Augustiniánský klášter na Starém Brně byl roky očím veřejnosti skrytý. Letos se ale bratři rozhodli ukázat nejen unikátní středověké prostory, ale i poklady z depozitářů. Ty dokazují význam kláštera v dějinách města a zároveň přibližují postavy nejvýznamnějších opatů, mezi které patřil například i Gregor Mendel.
    19:28
    Kaple Panny Marie Karmelské v obci Sázava
     Kaple Panny Marie Karmelské v obci Sázava na Vysočině vznikla a vyrostla díky práci desítek místních dobrovolníků. Ve vesnici chybělo místo, kde by se mohli katolíci scházet, a tak se rozhodli založit spolek a kapli postavit.
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     10. únor 2019

     Přehled dílů

     828 dostupných
     Stopáž27 minut

     15. květen

     Adventistický seminář na Sázavě — Jom ha šoa — Vladimír Dzuro

     Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     8. květen

     Ostatky císaře Karla Habsburského v Olomouci — Mezinárodní projekt Bible24 v Opavě — Páter Jan Valerián — Soutěž — Bohoslužba neslyšících katolíků v ostravském Svinově — Nová kniha biskupa Josefa Hrdličky.

     Premiéra neděle 8. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     1. květen

     Charitativní pomoc ukrajinským uprchlíkům — Starobylé umění podmaleb na sklo — Výtvarná výstava Hany Novákové — Nový dokument „Až zařve lev“

     Premiéra neděle 1. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž27 minut

     24. duben

     Pomoc různých církví ukrajinským uprchlíkům na Brněnsku — Kameny zmizelých v Telnici — Velikonoční festival duchovní hudby — Cisterciácký klášter ve Žďáru nad Sázavou

     Premiéra neděle 24. 4. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     Velikonoční speciál Křesťanského magazínu

     Pastoral Brothers a Tomáš Petráček o výzvách, kterým čelí církve v současném Česku. V diskuzi moderované Janem Vávrou odpovídají na otázky, které se v církevním prostředí často vyslovují jen šeptem.

     Premiéra neděle 17. 4. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     10. duben

     Charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Proměny olomouckého Červeného kostela — Páter Anselm Leo Polak — Soutěž — Charitní dům svaté Zdislavy v Ostravě — Akademický sochař Jakub Gajda

     Premiéra neděle 10. 4. 2022 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám

     Související pořady