Nahrávám video

Obsah dílu

Centrum Don Bosco v Pardubicích — Charitní pečovatelská služba Brno — Studentský kostel Svaté rodiny v Českých Budějovicích — Kostel sv. Víta v zaniklé obci Zahrádka

Části dílu

00:35
Centrum Don Bosco v Pardubicích
  Don Bosco. Italský katolický kněz. Zakladatel salesiánů. Muž, kterého v roce 1989 prohlásil papež Jan Pavel II. „Otcem a učitelem mládeže”. Vyzýval, aby se církev starala o ty nejchudší a nejopuštěnější mladé lidi. A přesně o to se snaží v Centru Don Bosco v Pardubicích. Dětem z dětských domovů dávají kořeny, které jim tolik chybí i křídla, aby mohly za zdi zařízení vyletět s co nejmenším handicapem.
  06:55
  Charitní pečovatelská služba Brno
   Charitní pečovatelská služba působí v Brně už od devadesátých let. Pečovatelky navštěvují potřebné v jejich domovech a pomáhají s vařením a jídlem, úklidem nebo třeba hygienou. V loni získaly i svou svatou patronku. V říjnu totiž byla Charitní pečovatelská služba v brněnské Bazilice nanebevzetí Panny Marie zasvěcená svaté Ritě. Ta je ochránkyní rodičů ale také lidí v nesnázích a pomocnicí v neřešitelných situacích. Každý měsíc se u jejího obrazu v bazilice koná i pravidelná pobožnost.
   13:07
   Studentský kostel Svaté rodiny v Českých Budějovicích
    19:16
    Kostel sv. Víta v zaniklé obci Zahrádka
     Kostel sv. Víta dřív býval centrem městyse Zahrádka u Ledče nad Sázavou. Dnes jej obklopují jen lesy, hustý porost a voda. Městečko, které vzniklo už ve středověku, muselo totiž ve druhé polovině sedmdesátých let ustoupit výstavbě nádrže Švihov na Želivce. Kostel se podařilo památkářům zachránit. Ztichlý dům boží, ale dlouhá léta chátral. Znovu ožil až díky úsilí Spolku Přátelé Zahrádky.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     20. leden 2019

     Přehled dílů

     847 dostupných
     Stopáž27 minut

     27. listopad

     Advent je obdobím, ve kterém si silněji uvědomujeme důležitost vztahů a lidské sounáležitosti. Součástí je i mezigenerační solidarita – téma, které je zvlášť o Vánocích mimořádně citlivé.

     27. 11. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     20. listopad

     Na úvod přineseme reportáž ze Svatocecilského setkání varhaníků a chrámových zpěváků, představíme farnost šetrnou k životnímu prostředí ve Velkých Pavlovicích, navštívíme kaplové hrobky na Olomoucku a pozveme vás na výstavu o tradici vánočního obdarovávání s názvem Dárkonoši.

     20. 11. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     13. listopad

     Univerzita v Ružomberoku má ve svém názvu slovo "katolická". Nabízí vzdělání i uchazečům z Česka. Nejen proto stojí za pozornost. Bazilika sv. Jana v Lateránu hostila představení Jana Zástěry Nádech věčnosti v hlavní roli se Soňou Červenou.

     13. 11. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     6. listopad

     Na úvod přineseme reportáž ze Svatohubertské pouti na svatém Hostýně, navštívíme Podzimní festival duchovní hudby v Olomouci a seznámíme vás s poutníkem na neobvyklém dopravním prostředku. Na závěr představíme tři rodiny ze Slavičína, které usilují o to, aby v místní části Hrádek vyrostla kaple.

     6. 11. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     30. říjen

     100 let Orla ve Starém Jičíně, 70 let Slezské církve evangelické v Karviné, Biskupské gymnázium v Ostravě, Českomoravská Fatima Koclířov a Dům pokojného stáří sv. Václava v Ostravě-Heřmanicích.

     30. 10. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     23. říjen

     Na úvod zavítáme do lanžhotského kostelu, kam se po 24 letech vrátil tradiční podlužácký ornament. Dále navštívíme diakonii v Josefově a seznámíme vás s ředitelem Moravské galerie Janem Pressem. Nakonec představíme sdružení Přátelé podlipnických kostelů, které do místních kostelů opět vnáší život.

     23. 10. 2022 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám