Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu přineseme reportáž ze studentského Velehradu, kam po dvou letech zamířily koncem dubna opět stovky mladých věřících. Zavítáme také do Bzence, kde byla začátkem května slavnostně uvedena do provozu obnovená kaple. V dalším příspěvku přineseme informace o situaci čínských křesťanů žádající o azyl v naší zemi a na závěr společně s autory Janou Kristinou Studničkovou a Otakáro Maria Schmidtem představíme nový poetický film Alenka v zemi zázraků. Pořadem provází Petra Oppeltová.


Studentský Velehrad

Po dvou letech zamířily koncem dubna na Velehrad opět stovky mladých věřících. Takzvaný Studentský Velehrad jim během čtyř dnů nabídl kromě duchovního programu i workshopy a přednášky - tentokrát spojené tématem „Je to na tobě“ a mottem „Člověk je veliký tím, že pociťuje odpovědnost.“

Studentský Velehrad 2018

Autor reportáže: Markéta Bočková


Obnovená kaple v Bzenci

Na kopci osázeném vinnou révou, kde se 72 let smutně tyčily k nebesům pouze ruiny, stojí nová stavba. Původní barokní kaple svatých Floriána a Šebestiána dominovala jihomoravskému Bzenci už od počátku 18. století. Pro svou polohu byla často poničena vichřicemi a blesky, ale osudným se jí stal až konec druhé světové války.

Starý Bzenec

Autor reportáže: Luisa Divišová


Čínští křesťané žádající o azyl v Česku

Křesťané jsou v Číně jednou z nejpronásledovanějších komunit. Svůj ideologický monopol zde komunističtí vůdci přísně střeží. Za svoji víru jsou v Číně křesťané stíháni, mučení a občas i záhadně zmizí. 92 z nich opustilo svůj domov a blízké, aby našlo ochranu v Česku. Po dvou letech ministerstvo vnitra konečně rozhodlo o žádostech čínských křesťanů o azyl v Česku. Zůstat tu může pouze osm. Ondřej Novák je členem občanského sdružení Křesťanští právníci, které se některých čínských azylantů ujalo a v tomto řízení je zastupuje.

Autor reportáže: Luisa Divišová


Alenka v zemi zázraků

Film Alenka v zemi zázraků natočila podle své stejnojmenné knihy Jana Kristina Studničková. Nový celovečerní snímek, který je osobitou parafrází známé Alenky v říši divů, režírovala společně s Otakáro Maria Schmidtem. V kontextu české kinematografie jde o celkem ojedinělý počin, který se spíše než na dialogy a příběh soustředí na obrazovou stránku a duchovní poslání.

Alenka v zemi zázraků

Autor reportáže: Luisa Divišová


Stopáž26 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD