Nahrávám video
Křesťanský magazín

27. květen 2018

Obsah dílu

Studentský Velehrad — Obnovená kaple v Bzenci — Čínští křesťané žádající o azyl v Česku

Části dílu

00:40
Studentský Velehrad
  Po dvou letech zamířily koncem dubna na Velehrad opět stovky mladých věřících. Takzvaný Studentský Velehrad jim během čtyř dnů nabídl kromě duchovního programu i workshopy a přednášky - tentokrát spojené tématem „Je to na tobě“ a mottem „Člověk je veliký tím, že pociťuje odpovědnost.“
  06:46
  Obnovená kaple v Bzenci
   Na kopci osázeném vinnou révou, kde se 72 let smutně tyčily k nebesům pouze ruiny, stojí nová stavba. Původní barokní kaple svatých Floriána a Šebestiána dominovala jihomoravskému Bzenci už od počátku 18. století. Pro svou polohu byla často poničena vichřicemi a blesky, ale osudným se jí stal až konec druhé světové války.
   12:59
   Čínští křesťané žádající o azyl v Česku
    Křesťané jsou v Číně jednou z nejpronásledovanějších komunit. Svůj ideologický monopol zde komunističtí vůdci přísně střeží. Za svoji víru jsou v Číně křesťané stíháni, mučení a občas i záhadně zmizí. 92 z nich opustilo svůj domov a blízké, aby našlo ochranu v Česku. Po dvou letech ministerstvo vnitra konečně rozhodlo o žádostech čínských křesťanů o azyl v Česku. Zůstat tu může pouze osm. Ondřej Novák je členem občanského sdružení Křesťanští právníci, které se některých čínských azylantů ujalo a v tomto řízení je zastupuje.
    19:29
    Alenka v zemi zázraků
     Film Alenka v zemi zázraků natočila podle své stejnojmenné knihy Jana Kristina Studničková. Nový celovečerní snímek, který je osobitou parafrází známé Alenky v říši divů, režírovala společně s Otakáro Maria Schmidtem. V kontextu české kinematografie jde o celkem ojedinělý počin, který se spíše než na dialogy a příběh soustředí na obrazovou stránku a duchovní poslání.
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     3. červen 2018

     Přehled dílů

     848 dostupných
     Stopáž27 minut

     4. prosinec

     Bůh s námi – tak je v biblické hebrejštině překládáno jméno Emmanuel. Za své si ho zvolilo jedno z takzvaných nových hnutí v církvi – společenství lidí, kteří chtějí žít intenzivní duchovní život a svou víru společně sdílet a prohlubovat. To je Komunita Emmanuel. Vznikla ve Francii – v České republice má dnes asi 150 členů, kteří se pravidelně setkávají v malých skupinách.

     4. 12. 2022 na ČT2
     Stopáž27 minut

     27. listopad

     Advent je obdobím, ve kterém si silněji uvědomujeme důležitost vztahů a lidské sounáležitosti. Součástí je i mezigenerační solidarita – téma, které je zvlášť o Vánocích mimořádně citlivé.

     27. 11. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     20. listopad

     Na úvod přineseme reportáž ze Svatocecilského setkání varhaníků a chrámových zpěváků, představíme farnost šetrnou k životnímu prostředí ve Velkých Pavlovicích, navštívíme kaplové hrobky na Olomoucku a pozveme vás na výstavu o tradici vánočního obdarovávání s názvem Dárkonoši.

     20. 11. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     13. listopad

     Univerzita v Ružomberoku má ve svém názvu slovo "katolická". Nabízí vzdělání i uchazečům z Česka. Nejen proto stojí za pozornost. Bazilika sv. Jana v Lateránu hostila představení Jana Zástěry Nádech věčnosti v hlavní roli se Soňou Červenou.

     13. 11. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     6. listopad

     Na úvod přineseme reportáž ze Svatohubertské pouti na svatém Hostýně, navštívíme Podzimní festival duchovní hudby v Olomouci a seznámíme vás s poutníkem na neobvyklém dopravním prostředku. Na závěr představíme tři rodiny ze Slavičína, které usilují o to, aby v místní části Hrádek vyrostla kaple.

     6. 11. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     30. říjen

     100 let Orla ve Starém Jičíně, 70 let Slezské církve evangelické v Karviné, Biskupské gymnázium v Ostravě, Českomoravská Fatima Koclířov a Dům pokojného stáří sv. Václava v Ostravě-Heřmanicích.

     30. 10. 2022 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám