Křesťanský magazín

11. březen 2018

27 minut
Křesťanský magazín

11. březen 2018

Obsah dílu

Národní týden manželství — Farnost Olomouc Hejčín — Farář a hudebník Jaroslav Konečný — Těšitelky v Rajhradě

Části dílu

00:36
Národní týden manželství
  Od roku 1996 ve Velké Británii, a již dvanáctým rokem i v České republice, v týdnu kolem svátku sv. Valentýna, probíhal Národní týden manželství. Letošním mottem bylo „Manželství bez mýtů“. Organizátoři se snažili vyvrátit aspoň ty nejvíce omílané mýty o manželství a ukázat, že manželství může být bezpečným místem, kde slib lásky v dobrém i zlém není prázdnou frází.
  06:05
  Farnost Olomouc Hejčín
   Hejčín je už téměř sto let součástí Olomouce. Když se z městečka stala čtvrť, osamostatnila se i farnost a vznikl monumentální chrám sv. Cyrila a Metoděje. Ten od roku 1991 spravují bratři karmelitáni. A dokázali farnost otevřít všem generacím. Svědčí o tom i dvacítka místních dětí, které se koncem února poprvé vydaly ke zpovědi.
   13:14
   Farář a hudebník Jaroslav Konečný
    Hrál v předních pražských orchestrech a jezdil po světě. V 27 se nechal pokřtít, opustil bohémský život i úspěšnou kariéru a vstoupil do semináře s úmyslem stát se knězem. Varhaník a emeritní hobojista Jaroslav Konečný, farář a vikář vlašimský, sice pověsil svůj frak na hřebík, ale hudební svět nikdy neopustil.
    20:25
    Těšitelky v Rajhradě
     Jihomoravský Rajhrad je známý především díky klášteru Benediktinů. Město je ale domovem i dalšího řádu – sester Těšitelek Božského Srdce Ježíšova. Ty už od založení Kongregace počátkem 20. století působí jako ošetřovatelky nebo pečovatelky. Proto i v rajhradském klášteře nyní nabízejí místo seniorům v domově pojmenovaném po zakladatelce Řádu matce Rose Vůjtěchové.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     18. březen 2018

     Přehled dílů

     828 dostupných
     Stopáž27 minut

     15. květen

     Adventistický seminář na Sázavě — Jom ha šoa — Vladimír Dzuro

     Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     8. květen

     Ostatky císaře Karla Habsburského v Olomouci — Mezinárodní projekt Bible24 v Opavě — Páter Jan Valerián — Soutěž — Bohoslužba neslyšících katolíků v ostravském Svinově — Nová kniha biskupa Josefa Hrdličky.

     Premiéra neděle 8. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     1. květen

     Charitativní pomoc ukrajinským uprchlíkům — Starobylé umění podmaleb na sklo — Výtvarná výstava Hany Novákové — Nový dokument „Až zařve lev“

     Premiéra neděle 1. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž27 minut

     24. duben

     Pomoc různých církví ukrajinským uprchlíkům na Brněnsku — Kameny zmizelých v Telnici — Velikonoční festival duchovní hudby — Cisterciácký klášter ve Žďáru nad Sázavou

     Premiéra neděle 24. 4. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     Velikonoční speciál Křesťanského magazínu

     Pastoral Brothers a Tomáš Petráček o výzvách, kterým čelí církve v současném Česku. V diskuzi moderované Janem Vávrou odpovídají na otázky, které se v církevním prostředí často vyslovují jen šeptem.

     Premiéra neděle 17. 4. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     10. duben

     Charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Proměny olomouckého Červeného kostela — Páter Anselm Leo Polak — Soutěž — Charitní dům svaté Zdislavy v Ostravě — Akademický sochař Jakub Gajda

     Premiéra neděle 10. 4. 2022 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám

     Související pořady