Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu přineseme reportáž z dvanáctého ročníku Národního týdne manželství. Dále navštívíme farnost v Olomouci-Hejčíně, kterou spravují karmelitáni, seznámíme vás s vlašimským farářem a současně i hudebníkem Jaroslavem Konečným a na závěr představíme sestry Těšitelky z Rajhradu u Brna. Pořadem provází Petra Oppeltová.


Národní týden manželství

Od roku 1996 ve Velké Británii, a již dvanáctým rokem i v České republice, v týdnu kolem svátku sv. Valentýna, probíhal Národní týden manželství. Letošním mottem bylo „Manželství bez mýtů“. Organizátoři se snažili vyvrátit aspoň ty nejvíce omílané mýty o manželství a ukázat, že manželství může být bezpečným místem, kde slib lásky v dobrém i zlém není prázdnou frází.

Týden manželství

Autor reportáže: Luisa Divišová


Farnost Olomouc Hejčín

Hejčín je už téměř sto let součástí Olomouce. Když se z městečka stala čtvrť, osamostatnila se i farnost a vznikl monumentální chrám sv. Cyrila a Metoděje. Ten od roku 1991 spravují bratři karmelitáni. A dokázali farnost otevřít všem generacím. Svědčí o tom i dvacítka místních dětí, které se koncem února poprvé vydaly ke zpovědi.

Farnost Olomouc Hejčín

Autor reportáže: Markéta Bočková


Farář a hudebník Jaroslav Konečný

Hrál v předních pražských orchestrech a jezdil po světě. V 27 se nechal pokřtít, opustil bohémský život i úspěšnou kariéru a vstoupil do semináře s úmyslem stát se knězem. Varhaník a emeritní hobojista Jaroslav Konečný, farář a vikář vlašimský, sice pověsil svůj frak na hřebík, ale hudební svět nikdy neopustil.

Římskokatolická farnost Vlašim

Autor reportáže: Luisa Divišová


Těšitelky v Rajhradě

Jihomoravský Rajhrad je známý především díky klášteru Benediktinů. Město je ale domovem i dalšího řádu – sester Těšitelek Božského Srdce Ježíšova. Ty už od založení Kongregace počátkem 20. století působí jako ošetřovatelky nebo pečovatelky. Proto i v rajhradském klášteře nyní nabízejí místo seniorům v domově pojmenovaném po zakladatelce Řádu matce Rose Vůjtěchové.

Kongregace Sester Těšitelek

Autor reportáže: Markéta Bočková


Stopáž26 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD