Přijede do Česka papež na světové setkání mládeže? A jak moc nám po roce schází kardinál Miloslav Vlk? I to jsou aktuální témata magazínu z Prahy. Režie B. Jetelina

Obsah dílu

Přehrát vše

Díky pravidelnému střídání kontinentů je jasné, že v roce 2022 se uskuteční Světový den mládeže v Evropě. Česká biskupská konference se snaží o to, aby se mladí katolíci setkali s papežem v Praze. Co česká kandidatura obnáší a kdo všechno ji podpořil?

18. března 2018 uběhne rok od úmrtí kardinála Miloslava Vlka. Mnozí na něho vzpomínají jako na člověka hluboké víry, který se ale nikdy nepřestal zajímat o dění ve společnosti. Mnoho let byl v rámci biskupské konference zodpovědný za komunikaci s veřejností a se zástupci médií. S novináři často a rád vášnivě diskutoval – a občas se také vášnivě přel – zejména pak o aktuálních událostech v církvi a v politice.

Diváky pozveme na výstavu Syn pouště, která přibližuje osobnost cestovatele a fotografa Aloise Musila. Expozice je instalována v galerii Akademie věd na Národní třídě v Praze. Navštívit ji zde můžete do 13. dubna.

Daniel Raus se ve své glose zamýšlí nad tím, proč se Češi tak bezhlavě ženou za vidinou referenda, prostřednictvím kterého bychom zřejmě dospěli k vystoupení z Evropské unie. Připomíná i výrok bývalého francouzského prezidenta Francoise Mitterranda, který řekl: „Když v referendu položíte otázku, buďte si jisti, že dostanete odpověď na něco úplně jiného.“

Stopáž26 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD