27 minut
Křesťanský magazín

18. březen 2018

Obsah dílu

Přijede do Česka papež na světové setkání mládeže? A jak moc nám po roce schází kardinál Miloslav Vlk? I to jsou aktuální témata magazínu z Prahy.

Části dílu

00:30
Vzpomínka na kardinála Miloslava Vlka
  18. března 2018 uběhne rok od úmrtí kardinála Miloslava Vlka. Mnozí na něho vzpomínají jako na člověka hluboké víry, který se ale nikdy nepřestal zajímat o dění ve společnosti. Mnoho let byl v rámci biskupské konference zodpovědný za komunikaci s veřejností a se zástupci médií. S novináři často a rád vášnivě diskutoval – a občas se také vášnivě přel – zejména pak o aktuálních událostech v církvi a v politice.
  14:16
  Zůstat nebo odejít
   Daniel Raus se ve své glose zamýšlí nad tím, proč se Češi tak bezhlavě ženou za vidinou referenda, prostřednictvím kterého bychom zřejmě dospěli k vystoupení z Evropské unie. Připomíná i výrok bývalého francouzského prezidenta Francoise Mitterranda, který řekl: „Když v referendu položíte otázku, buďte si jisti, že dostanete odpověď na něco úplně jiného.“
   16:44
   Světový den mládeže
    Díky pravidelnému střídání kontinentů je jasné, že v roce 2022 se uskuteční Světový den mládeže v Evropě. Česká biskupská konference se snaží o to, aby se mladí katolíci setkali s papežem v Praze. Co česká kandidatura obnáší a kdo všechno ji podpořil?
    20:40
    Výstava Syn pouště
     Diváky pozveme na výstavu Syn pouště, která přibližuje osobnost cestovatele a fotografa Aloise Musila. Expozice je instalována v galerii Akademie věd na Národní třídě v Praze. Navštívit ji zde můžete do 13. dubna.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     25. březen 2018

     Přehled dílů

     834 dostupných

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám