Křesťanský magazín

18. únor 2018

27 minut

Obsah dílu

Komiks Objekt Julek — Dobrovolníci Charity Jihlava — Varhanář Dalibor Michek — Komedie o umučení v Martě

Části dílu

00:35
Komiks Objekt Julek
  Nezaslouženě pozapomenutý příběh výjimečného člověka oživil ve své komiksu “Objekt Julek” brněnský dramaturg a režisér Ondřej Elbel. Hlavního hrdinu dominikána Julia Augustína Vargu postihla v dětství krutá nevyléčitelná nemoc, která mu sice zdeformovala tělo, ale nezlomila jeho duši. Zdánlivě bezbranný vozíčkář byl vůdčí postavou moravského katolického disentu a postrachem StB.
  07:11
  Dobrovolníci Charity Jihlava
   Dobrovolnické centrum oblastní charity Jihlava i vloni ocenilo ty, kteří bez nároku na odměnu pomáhají potřebným. Přestože porota mohla udělit cenu Dobroch jen třem lidem, jde o poděkování pro všechny dobrovolníky z krajského města Vysočiny. A o první místo se letos podělila lidsko-zvířecí dvojice Petra Humlerová a její pes Skotty, kteří pravidelně navštěvují pacienty jihlavské nemocnice.
   12:10
   Varhanář Dalibor Michek
    Osobnost varhanáře Dalibora Michka patří k nepřehlédnutelným. Nejen pro jeho vzhled starozákonního proroka, ale především pro jeho věhlasné varhanářské umění, díky kterému se stal členem nejprestižnější varhanářské asociace světa zvané ISO. Vystudoval Janáčkovu akademii Brně, ale když mu nabídli prestižní místo v orchestru Janáčkovy opery, odmítl, aby se mohl věnovat varhanářství.
    18:13
    Komedie o umučení v Martě
     Podkrkonošské sousedské pašijové hry znovu ožily na prknech divadelního studia Marta. Lidové texty z 18. století se před publikum nevrací poprvé. Po úspěšných inscenacích v 60. letech a na počátku druhého tisíciletí se tentokrát do rolí apoštolů, farizejů i obyčejných lidí, kteří se potkali s Ježíšem Kristem, převtělili studenti Janáčkovy akademie múzických umění.
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     25. únor 2018

     Přehled dílů

     828 dostupných
     Stopáž27 minut

     15. květen

     Adventistický seminář na Sázavě — Jom ha šoa — Vladimír Dzuro

     Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     8. květen

     Ostatky císaře Karla Habsburského v Olomouci — Mezinárodní projekt Bible24 v Opavě — Páter Jan Valerián — Soutěž — Bohoslužba neslyšících katolíků v ostravském Svinově — Nová kniha biskupa Josefa Hrdličky.

     Premiéra neděle 8. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     1. květen

     Charitativní pomoc ukrajinským uprchlíkům — Starobylé umění podmaleb na sklo — Výtvarná výstava Hany Novákové — Nový dokument „Až zařve lev“

     Premiéra neděle 1. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž27 minut

     24. duben

     Pomoc různých církví ukrajinským uprchlíkům na Brněnsku — Kameny zmizelých v Telnici — Velikonoční festival duchovní hudby — Cisterciácký klášter ve Žďáru nad Sázavou

     Premiéra neděle 24. 4. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     Velikonoční speciál Křesťanského magazínu

     Pastoral Brothers a Tomáš Petráček o výzvách, kterým čelí církve v současném Česku. V diskuzi moderované Janem Vávrou odpovídají na otázky, které se v církevním prostředí často vyslovují jen šeptem.

     Premiéra neděle 17. 4. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     10. duben

     Charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Proměny olomouckého Červeného kostela — Páter Anselm Leo Polak — Soutěž — Charitní dům svaté Zdislavy v Ostravě — Akademický sochař Jakub Gajda

     Premiéra neděle 10. 4. 2022 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám

     Související pořady