Křesťanský magazín

4. červen 2017

26 minut
Křesťanský magazín

4. červen 2017

Obsah dílu

Muzejní noc v rajhradském klášteře a na Petrově — Nový kostel v Sazovicích — Střediska křesťanské pomoci v Jihlavě — Výstava „V oplatce si všecek tajně“

Části dílu

00:39
Muzejní noc v rajhradském klášteře a na Petrově
  Ani letos jsme si nenechali ujít Muzejní noc, během které se lidé mohou podívat na jindy nepřístupná místa, a to je vše navíc v noci. V Brně čekalo na návštěvníky několik novinek, například volně přístupná pobočka České národní banky nebo noc v káznici. My se vypravili do rajhradského kláštera na ochutnávku bylinných sirupů a na Petrov, na představení studentů JAMU.
  06:59
  Nový kostel v Sazovicích
   Po novém kostele toužili lidé v Sazovicích na Zlínsku více než 80 let a letos se jim sen splnil. Chrám s kruhovým půdorysem inspirovaný rotundou Svatého Václava na Pražském hradě, navrhl architekt Marek Štěpán a v květnu jej vysvětil olomoucký arcibiskup Jan Graubner.
   12:53
   Střediska křesťanské pomoci v Jihlavě
    Hned dvě Střediska křesťanské pomoci zřizuje v Jihlavě Evangelická církev metodistická. To starší nabízí od devadesátých let pomoc mužům v nouzi a provozuje pro ně azylový dům. Ve středisku nazvaném Naděje pro život zase naleznou už sedmnáctým rokem azyl ženy a rodiny s dětmi.
    18:37
    Výstava „V oplatce si všecek tajně“
     Kult eucharistie se stal ve středověku jedním z ústředních témat evropské kultury a prostupoval všemi sférami lidského života. Výstava „ V oplatce jsi všecek tajně“, kterou můžete navštívit v olomouckém arcidiecézním muzeu, sleduje různé podoby křesťanského kultu, který patří k základům církve od jejích počátků.
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     11. červen 2017

     Přehled dílů

     828 dostupných
     Stopáž27 minut

     15. květen

     Adventistický seminář na Sázavě — Jom ha šoa — Vladimír Dzuro

     Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     8. květen

     Ostatky císaře Karla Habsburského v Olomouci — Mezinárodní projekt Bible24 v Opavě — Páter Jan Valerián — Soutěž — Bohoslužba neslyšících katolíků v ostravském Svinově — Nová kniha biskupa Josefa Hrdličky.

     Premiéra neděle 8. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     1. květen

     Charitativní pomoc ukrajinským uprchlíkům — Starobylé umění podmaleb na sklo — Výtvarná výstava Hany Novákové — Nový dokument „Až zařve lev“

     Premiéra neděle 1. 5. 2022 na ČT2
     Stopáž27 minut

     24. duben

     Pomoc různých církví ukrajinským uprchlíkům na Brněnsku — Kameny zmizelých v Telnici — Velikonoční festival duchovní hudby — Cisterciácký klášter ve Žďáru nad Sázavou

     Premiéra neděle 24. 4. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     Velikonoční speciál Křesťanského magazínu

     Pastoral Brothers a Tomáš Petráček o výzvách, kterým čelí církve v současném Česku. V diskuzi moderované Janem Vávrou odpovídají na otázky, které se v církevním prostředí často vyslovují jen šeptem.

     Premiéra neděle 17. 4. 2022 na ČT2
     Stopáž26 minut

     10. duben

     Charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Proměny olomouckého Červeného kostela — Páter Anselm Leo Polak — Soutěž — Charitní dům svaté Zdislavy v Ostravě — Akademický sochař Jakub Gajda

     Premiéra neděle 10. 4. 2022 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám

     Související pořady