Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu představíme společenství Elim v Letovicích, které už deset let nabízí místo k setkávání a volnočasové aktivity pro mladé. Seznámíme vás s farářem a hasičem v jedné osobě Tomášem Holcnerem, který se k hasičům přidal v bývalé farnosti v Křižanově a od prázdnin obléká dres Jaroměřic nad Rokytnou. Dále navštívíme azylový dům Armády spásy v Přerově a na závěr si popovídáme s historikem Bolomem-Kotarim o jeho nové knize Svoboda svědomí. Pořadem provází Petra Oppeltová.

Elim v Letovicích

režie: Markéta Bočková

Klikněte pro větší obrázek Stejně jako byl biblický Elim pro Mojžíše a jeho lid oázou v poušti, měl by spolek Elim při Církvi bratrské v Letovicích být oázou pro místní. Už deset let nabízí Elim místo k setkávání a volnočasové aktivity pro mladé. Vloni otevřeli už druhý nízkoprahový klub, pro změnu v sousedních Boskovicích.

Elim Letovice

Farář a hasič Tomáš Holcner

režie: Michaela Fišer Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázek Faráře i hasiče mají lidé v úctě. Tomáš Holcner v sobě spojuje obojí. Oba jeho dědové nosili uniformy požárních sborů na vysočině a on v této tradici pokračuje. K hasičům se přidal v bývalé farnosti v Křižanově. Od prázdnin obléká dres Jaroměřic nad Rokytnou, kde jej přijali s otevřenou náručí nejen místní hasiči ale i farníci.

Římskokatolická farnost Jaroměřice nad Rokytnou

Azylový dům Armády spásy v Přerově

režie: Markéta Bočková

Klikněte pro větší obrázek Dluhy, domácí násilí nebo ztráta bydlení – životní příběhy s podobnou zápletkou přivádí ženy s dětmi do azylového domu Armády spásy v Přerově. Ten by pro ně měl být přestupnou stanicí na dobu, než si dokáží život opět uspořádat.

Azylový dům pro matky s dětmi

Svoboda svědomí – kniha

režie: Michaela Fišer Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázek Ještě Doba pozdního osvícenství se u nás nesla v duchu budování nových evangelických komunit. Protestanti toužili po duchovní svobodě, kterou Toleranční patent omezoval pouze na kostely a bohoslužby. Vznikali tak tajné náboženské společnosti nebo zednářské lóže. Době plné změn se věnuje i historik Sixtus Bolom Kotari ve své nové knize - Svoboda svědomí.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD