Obsah dílu

Elim v Letovicích — Farář a hasič Tomáš Holcner — Azylový dům Armády spásy v Přerově — Svoboda svědomí – kniha

Části dílu

00:35
Elim v Letovicích
  Stejně jako byl biblický Elim pro Mojžíše a jeho lid oázou v poušti, měl by spolek Elim při Církvi bratrské v Letovicích být oázou pro místní. Už deset let nabízí Elim místo k setkávání a volnočasové aktivity pro mladé. Vloni otevřeli už druhý nízkoprahový klub, pro změnu v sousedních Boskovicích.
  06:45
  Farář a hasič Tomáš Holcner
   Faráře i hasiče mají lidé v úctě. Tomáš Holcner v sobě spojuje obojí. Oba jeho dědové nosili uniformy požárních sborů na vysočině a on v této tradici pokračuje. K hasičům se přidal v bývalé farnosti v Křižanově. Od prázdnin obléká dres Jaroměřic nad Rokytnou, kde jej přijali s otevřenou náručí nejen místní hasiči ale i farníci.
   13:24
   Azylový dům Armády spásy v Přerově
    Dluhy, domácí násilí nebo ztráta bydlení – životní příběhy s podobnou zápletkou přivádí ženy s dětmi do azylového domu Armády spásy v Přerově. Ten by pro ně měl být přestupnou stanicí na dobu, než si dokáží život opět uspořádat.
    19:34
    Svoboda svědomí - kniha
     Ještě Doba pozdního osvícenství se u nás nesla v duchu budování nových evangelických komunit. Protestanti toužili po duchovní svobodě, kterou Toleranční patent omezoval pouze na kostely a bohoslužby. Vznikali tak tajné náboženské společnosti nebo zednářské lóže. Době plné změn se věnuje i historik Sixtus Bolom Kotari ve své nové knize - Svoboda svědomí.
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     22. leden 2017

     Přehled dílů

     692 dostupných
     Stopáž26 minut

     26. březen

     Sto let Matice svatokopecké, řeckokatolická romská misie a folklorní soubor Čiriklore, varhany v Dubu nad Moravou, výstava Kříž, symbol spásy, pravoslavný kněz Josef Libor Kratochvíla.

     26. 3. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     19. březen

     Na úvod se ještě ohlédneme za celorepublikovou akcí Národní týden manželství, dále zavítáme do Olomouce na setkání varhaníků, představíme restaurátora Romana Slaného, který vyrábí moravské kláty a navštívíme zrekonstruovanou zámeckou kapli v Oslavanech na Brněnsku.

     19. 3. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     12. březen

     Mnoho významných osobností katolické církve bylo v únoru k zastižení v Praze. Odehrávalo se zde kontinentální shromáždění Synody a plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE).

     12. 3. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     5. březen

     Na úvod se vydáme do Šternberku, kde se začátkem února konala tradiční hromniční pouť matek. Dále přineseme reportáž ze setkání podporovatelů charitativní organizace Mary’s Meals, vydáme se do Koclířova k replice Fatimské kaple a představíme brněnského rodáka Kurta Gödela, který mimo jiné vytvořil i rovnici pro logický důkaz boží existence.

     5. 3. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     26. únor

     Svatý Valentin, tanzanské děti, varhany ve Špičkách, jarní prázdniny v Hubertu, společenství Ábel

     26. 2. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     19. únor

     Mariánská úcta v Čáslavi a téměř neznámé duchovní pamětihodnosti Kolína – další z cyklu cestovatelských magazínů zavede diváky do Středočeského kraje.

     19. 2. 2023 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám