27 minut
Křesťanský magazín

6. prosinec 2015

Část: Eliada

Obsah dílu

Monstrance ze Špiček — Sdružení pěstounských rodin — Eliada — Kostel rovnoprávnosti v Rovečném

Části dílu

00:42
Monstrance ze Špiček
  Nebýt šťastné náhody, padal by na ni dál v depozitáři prach. Historický unikát, který zřejmě nemá obdoby v celé Evropě, mohli donedávna obdivovat návštěvníci Arcidiecézního muzea v Olomouci mezi exponáty výstavy Smlouva nová a věčná. Monstrance ze Špiček, dosud jediná dochovaná celodřevěná schránka pro uložení hostie, se nedávno v podobě funkční liturgické kopie vrátila domů, do Špiček. Osobně ji tam přivezl arcibiskup Jan Graubner.
  07:08
  Sdružení pěstounských rodin
   U počátků Sdružení pěstounských rodin stály tři manželské páry, ke kterým se postupně během dvaceti let existence organizace, přidalo na dvanáct set dalších. Přes 4000 dětí tak mělo možnost místo v dětských domovech, vyrůstat v rodinách. Michaela Rozbrojová navštívila rodinu Těthalových, u kterých jsme natáčeli před 13 lety, kdy vychovávali dětí pět a víc nechtěli. Přesto si nakonec vzali těžce nemocného Lukáška.
   14:23
   Eliada
    Narození dítěte s hendikepem většinou změní život i denní starosti celé rodiny. Právě lidem v podobné situaci pomáhá v Brně a okolí už deset let středisko Eliada Slezské Diakonie. Klienti Eliady mohou využít osobních asistentů nebo takzvané odlehčovací služby.
    20:43
    Kostel rovnoprávnosti v Rovečném
     Minulý rok jsme společně pátrali po zapomenutých příbězích protestantských tolerančních modliteben. Poutavou minulost mají ale i kostely, které vznikaly později, po vydání Protestanském patentu, který zrovnoprávnil protestantské církve s katolickou. Jeden z architektonicky nezajímavějších mají v Rovečném na vysočině.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     13. prosinec 2015

     Přehled dílů

     834 dostupných

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám