Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

Prázdniny jsou sice už za námi, my se ale za nimi ještě jednou ohlédneme. V srpnu se totiž v Třešti u Jihlavy konalo celostátní setkání animátorů a tak dnešní vydání magazínu bude patřit mladým lidem. S mladými navštívíme i Broumovsko, kde se letos už podruhé konala dobrovolnická brigáda Summer Job. Velkou lásku a pozornost mladým věnuje také papež František. V jeho Papežské radě pro laiky má na starosti práci s mládeží Joao Chagas, který pochází z Brazílie a letos přijel i do České republiky. A o tom, jak u nás pracuje katolická církev s mladými lidmi, promluví ředitel sekce pro mládež při České biskupské konferenci Jan Balík. Pořadem provází Petra Oppeltová.

Dobrovolnická brigáda Summer Job

Klikněte pro větší obrázek Prázdniny nejsou jen odpočinek a zábava. A tak pro mladé, kteří chtěli přiložit ruku k dílu, byla určena dobrovolnická brigáda Summer Job – týden nejen plný práce, ale i kultury a sportu.

Summer Job

Jan Balík

ředitel Sekce pro mládež

Klikněte pro větší obrázek Jak u nás pracuje katolická církev s mladými lidmi? A jaké celoroční a prázdninové aktivity pro ně připravuje? O tom už více v následujícím rozhovoru s ředitelem sekce pro mládež při České biskupské konferenci Janem Balíkem.

P. ThDr. Jan Balík PhD.
Sekce pro mládež

Rozhovor s João Chagasem

Klikněte pro větší obrázek Velkou lásku a pozornost mladým věnuje také papež František. V jeho Papežské radě pro laiky má na starosti práci s mládeží João Chagas, který pochází z Brazílie a letos přijel i do České republiky.

Celostátní setkání animátorů v Třešti

Klikněte pro větší obrázek V létě se uskutečnilo už páté Celostátní setkání animátorů, tedy těch mladých lidí, kteří vzali vážně svoje křesťanské povolání a mají zájem sloužit v rámci církve Bohu i druhým lidem. Do Třešti u Jihlavy jich přijelo na pět set.

Celostátní setkání animátorů 2014

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ST HD