Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu se podíváme, jak u nás slavili nedávné Velikonoce členové Arménské církve, přineseme reportáž z Velikonočního festivalu duchovní hudby a k významnému životnímu jubileu popřejeme řeholní sestře Kasildě z kongregace Milosrdných sester. Nabídneme další díl cyklu varhany v liturgii, navštívíme redaktorku České televize Hanu Scharffovou a v závěru vás pozveme na křížovou cestu do Bukovan a na už tradiční slavnost na vodě Svatojanské Navalis. Pořadem provází Petra Oppeltová.

Arménské Velikonoce

Připravila: Michaela Fišer Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázek V České republice žije asi deset tisíc Arménů, kteří sem uprchli hlavně v devadesátých letech před válkou s Azerbajdžánem. Největší komunity jsou v Praze a v Brně, a právě s tou brněnskou jsme letos měli možnost oslavit Velikonoce.

Velikonoční festival duchovní hudby

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázek Velikonoční festival duchovní hudby se letos v Brně konal už po třiadvacáté. Spojením doby velikonoční s hudbou starých mistrů a atmosférou současných brněnských chrámů, se tak festival v rámci střední Evropy, stává festivalem unikátním.

Velikonoční festival duchovní hudby

Sestra Kasilda oslavila sté narozeniny

Připravila: Michaela Fišer Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázek Řeholní sestra Kasilda letos oslavila sté narozeniny, ale rozhodně to na ní nepoznáte. Denně se chodí modlit do kaple a ještě nedávno pomáhala v klášterní prádelně.

Kongregace Milosrdných sester III. řádu sv. Františka pod ochranou Svaté Rodiny v Brně

Varhany v liturgii III

Připravil: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázek Žalmy patří pro svoji nádhernou a povznášející poezii k nejkrásnějším částem bible. I proto jsou součástí bohoslužby a budeme se jim věnovat ve třetím díle cyklu Varhany v liturgii.

Hana Scharffová

redaktorka České televize

Připravil: Petr Kotrla

Klikněte pro větší obrázek Hana Scharffová je redaktorka České televize, kterou pravděpodobně znáte jako dlouholetou zpravodajku v Německu. Možná i víte, že ze zahraničí se už vrátila domů. Co ale nejspíš netušíte je to, že její život je mimo jiné spojený s vírou.

Pozvánka: Příběhy obrácení

Klikněte pro větší obrázek Co v dnešní době vede mladé lidi k tomu, aby konvertovali k náboženství, a jaká úskalí náboženská konverze vlastně skýtá? Nejen na to odpoví nový dokumentární seriál České televize – Příběhy obrácení. Rok tvůrci sledovali, jak konverze změnila životy muslimky Aišy, katolíka Dana, adventistek Katky a Karolíny, Petera, který se zajímá o judaismus a Manuely z hnutí Hare Krišna. Příběhy obrácení můžete sledovat každou neděli od 25. května v 17:45 na ČT2.

Příběhy obrácení

Křížová cesta v Bukovanech

Připravila: Michaela Fišer Rozbrojová

Klikněte pro větší obrázek Křížová cesta v Bukovanech na Slovácku vznikala v hlavách jejích tvůrců téměř jedno desetiletí. Nakonec se ale zrodilo dílo, které v našich končinách nemá obdoby – čtrnáct zastavení z moderních průmyslových materiálů zasazená do malebné moravské krajiny.

Křížová cesta v Bukovanech

Pozvánka: Svatojánské Navalis 2014

Klikněte pro větší obrázek V předvečer svátku svatého Jana Nepomuckého 15. května – se v Praze uskuteční už tradiční slavnost na vodě „Svatojánské Navalis“. Nejznámější český světec Svatý Jan Nepomucký je totiž také patronem všech lidí od vody.

Svatojánské Navalis

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ST