Křesťanský magazín

11. květen 2014

Obsah dílu

Arménské Velikonoce — Velikonoční festival duchovní hudby — Sestra Kasilda oslavila sté narozeniny — Varhany v liturgii III — Hana Scharffová — Pozvánka: Příběhy obrácení — Křížová cesta v Bukovanech — Pozvánka: Svatojánské Navalis 2014

Části dílu

00:48
Arménské Velikonoce
  V České republice žije asi deset tisíc Arménů, kteří sem uprchli hlavně v devadesátých letech před válkou s Azerbajdžánem. Největší komunity jsou v Praze a v Brně, a právě s tou brněnskou jsme letos měli možnost oslavit Velikonoce.
  03:59
  Velikonoční festival duchovní hudby
   Velikonoční festival duchovní hudby se letos v Brně konal už po třiadvacáté. Spojením doby velikonoční s hudbou starých mistrů a atmosférou současných brněnských chrámů, se tak festival v rámci střední Evropy, stává festivalem unikátním.
   07:51
   Sestra Kasilda oslavila sté narozeniny
    Řeholní sestra Kasilda letos oslavila sté narozeniny, ale rozhodně to na ní nepoznáte. Denně se chodí modlit do kaple a ještě nedávno pomáhala v klášterní prádelně.
    10:58
    Varhany v liturgii III
     Žalmy patří pro svoji nádhernou a povznášející poezii k nejkrásnějším částem bible. I proto jsou součástí bohoslužby a budeme se jim věnovat ve třetím díle cyklu Varhany v liturgii.
     14:43
     Hana Scharffová
      Hana Scharffová je redaktorka České televize, kterou pravděpodobně znáte jako dlouholetou zpravodajku v Německu. Možná i víte, že ze zahraničí se už vrátila domů. Co ale nejspíš netušíte je to, že její život je mimo jiné spojený s vírou.
      18:48
      Pozvánka: Příběhy obrácení
       Co v dnešní době vede mladé lidi k tomu, aby konvertovali k náboženství, a jaká úskalí náboženská konverze vlastně skýtá? Nejen na to odpoví nový dokumentární seriál České televize – Příběhy obrácení. Rok tvůrci sledovali, jak konverze změnila životy muslimky Aišy, katolíka Dana, adventistek Katky a Karolíny, Petera, který se zajímá o judaismus a Manuely z hnutí Hare Krišna. Příběhy obrácení můžete sledovat každou neděli od 25. května v 17:45 na ČT2.
       20:10
       Křížová cesta v Bukovanech
        Křížová cesta v Bukovanech na Slovácku vznikala v hlavách jejích tvůrců téměř jedno desetiletí. Nakonec se ale zrodilo dílo, které v našich končinách nemá obdoby – čtrnáct zastavení z moderních průmyslových materiálů zasazená do malebné moravské krajiny.
        23:16
        Pozvánka: Svatojánské Navalis 2014
         V předvečer svátku svatého Jana Nepomuckého 15. května – se v Praze uskuteční už tradiční slavnost na vodě „Svatojánské Navalis“. Nejznámější český světec Svatý Jan Nepomucký je totiž také patronem všech lidí od vody.
         Přehrát celé video
         Stopáž26 minut
         Další díl
         18. květen 2014

         Přehled dílů

         692 dostupných
         Stopáž26 minut

         26. březen

         Sto let Matice svatokopecké, řeckokatolická romská misie a folklorní soubor Čiriklore, varhany v Dubu nad Moravou, výstava Kříž, symbol spásy, pravoslavný kněz Josef Libor Kratochvíla.

         26. 3. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         19. březen

         Na úvod se ještě ohlédneme za celorepublikovou akcí Národní týden manželství, dále zavítáme do Olomouce na setkání varhaníků, představíme restaurátora Romana Slaného, který vyrábí moravské kláty a navštívíme zrekonstruovanou zámeckou kapli v Oslavanech na Brněnsku.

         19. 3. 2023 na ČT2
         Stopáž26 minut

         12. březen

         Mnoho významných osobností katolické církve bylo v únoru k zastižení v Praze. Odehrávalo se zde kontinentální shromáždění Synody a plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE).

         12. 3. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         5. březen

         Na úvod se vydáme do Šternberku, kde se začátkem února konala tradiční hromniční pouť matek. Dále přineseme reportáž ze setkání podporovatelů charitativní organizace Mary’s Meals, vydáme se do Koclířova k replice Fatimské kaple a představíme brněnského rodáka Kurta Gödela, který mimo jiné vytvořil i rovnici pro logický důkaz boží existence.

         5. 3. 2023 na ČT2
         Stopáž26 minut

         26. únor

         Svatý Valentin, tanzanské děti, varhany ve Špičkách, jarní prázdniny v Hubertu, společenství Ábel

         26. 2. 2023 na ČT2
         Stopáž27 minut

         19. únor

         Mariánská úcta v Čáslavi a téměř neznámé duchovní pamětihodnosti Kolína – další z cyklu cestovatelských magazínů zavede diváky do Středočeského kraje.

         19. 2. 2023 na ČT2

         Křesťanský magazín na sociálních sítích

         Napište nám