Křesťanský magazín

11. květen 2014

26 minut
Křesťanský magazín

11. květen 2014

Obsah dílu

Arménské Velikonoce — Velikonoční festival duchovní hudby — Sestra Kasilda oslavila sté narozeniny — Varhany v liturgii III — Hana Scharffová — Pozvánka: Příběhy obrácení — Křížová cesta v Bukovanech — Pozvánka: Svatojánské Navalis 2014

Části dílu

00:48
Arménské Velikonoce
  V České republice žije asi deset tisíc Arménů, kteří sem uprchli hlavně v devadesátých letech před válkou s Azerbajdžánem. Největší komunity jsou v Praze a v Brně, a právě s tou brněnskou jsme letos měli možnost oslavit Velikonoce.
  03:59
  Velikonoční festival duchovní hudby
   Velikonoční festival duchovní hudby se letos v Brně konal už po třiadvacáté. Spojením doby velikonoční s hudbou starých mistrů a atmosférou současných brněnských chrámů, se tak festival v rámci střední Evropy, stává festivalem unikátním.
   07:51
   Sestra Kasilda oslavila sté narozeniny
    Řeholní sestra Kasilda letos oslavila sté narozeniny, ale rozhodně to na ní nepoznáte. Denně se chodí modlit do kaple a ještě nedávno pomáhala v klášterní prádelně.
    10:58
    Varhany v liturgii III
     Žalmy patří pro svoji nádhernou a povznášející poezii k nejkrásnějším částem bible. I proto jsou součástí bohoslužby a budeme se jim věnovat ve třetím díle cyklu Varhany v liturgii.
     14:43
     Hana Scharffová
      Hana Scharffová je redaktorka České televize, kterou pravděpodobně znáte jako dlouholetou zpravodajku v Německu. Možná i víte, že ze zahraničí se už vrátila domů. Co ale nejspíš netušíte je to, že její život je mimo jiné spojený s vírou.
      18:48
      Pozvánka: Příběhy obrácení
       Co v dnešní době vede mladé lidi k tomu, aby konvertovali k náboženství, a jaká úskalí náboženská konverze vlastně skýtá? Nejen na to odpoví nový dokumentární seriál České televize – Příběhy obrácení. Rok tvůrci sledovali, jak konverze změnila životy muslimky Aišy, katolíka Dana, adventistek Katky a Karolíny, Petera, který se zajímá o judaismus a Manuely z hnutí Hare Krišna. Příběhy obrácení můžete sledovat každou neděli od 25. května v 17:45 na ČT2.
       20:10
       Křížová cesta v Bukovanech
        Křížová cesta v Bukovanech na Slovácku vznikala v hlavách jejích tvůrců téměř jedno desetiletí. Nakonec se ale zrodilo dílo, které v našich končinách nemá obdoby – čtrnáct zastavení z moderních průmyslových materiálů zasazená do malebné moravské krajiny.
        23:16
        Pozvánka: Svatojánské Navalis 2014
         V předvečer svátku svatého Jana Nepomuckého 15. května – se v Praze uskuteční už tradiční slavnost na vodě „Svatojánské Navalis“. Nejznámější český světec Svatý Jan Nepomucký je totiž také patronem všech lidí od vody.
         Přehrát celé video
         Stopáž26 minut
         Další díl
         18. květen 2014

         Přehled dílů

         828 dostupných
         Stopáž27 minut

         15. květen

         Adventistický seminář na Sázavě — Jom ha šoa — Vladimír Dzuro

         Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT2
         Stopáž26 minut

         8. květen

         Ostatky císaře Karla Habsburského v Olomouci — Mezinárodní projekt Bible24 v Opavě — Páter Jan Valerián — Soutěž — Bohoslužba neslyšících katolíků v ostravském Svinově — Nová kniha biskupa Josefa Hrdličky.

         Premiéra neděle 8. 5. 2022 na ČT2
         Stopáž26 minut

         1. květen

         Charitativní pomoc ukrajinským uprchlíkům — Starobylé umění podmaleb na sklo — Výtvarná výstava Hany Novákové — Nový dokument „Až zařve lev“

         Premiéra neděle 1. 5. 2022 na ČT2
         Stopáž27 minut

         24. duben

         Pomoc různých církví ukrajinským uprchlíkům na Brněnsku — Kameny zmizelých v Telnici — Velikonoční festival duchovní hudby — Cisterciácký klášter ve Žďáru nad Sázavou

         Premiéra neděle 24. 4. 2022 na ČT2
         Stopáž26 minut

         Velikonoční speciál Křesťanského magazínu

         Pastoral Brothers a Tomáš Petráček o výzvách, kterým čelí církve v současném Česku. V diskuzi moderované Janem Vávrou odpovídají na otázky, které se v církevním prostředí často vyslovují jen šeptem.

         Premiéra neděle 17. 4. 2022 na ČT2
         Stopáž26 minut

         10. duben

         Charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Proměny olomouckého Červeného kostela — Páter Anselm Leo Polak — Soutěž — Charitní dům svaté Zdislavy v Ostravě — Akademický sochař Jakub Gajda

         Premiéra neděle 10. 4. 2022 na ČT2

         Křesťanský magazín na sociálních sítích

         Napište nám

         Související pořady