27 minut
Křesťanský magazín

1. červenec 2012

Obsah dílu

Pouť na svatý Hostýn pro zrakově postižené — Přehlídka farních divadel na svatém Hostýně — SKAMfest — Ted Wilson — 125. výročí narození spisovatelky Marie Wagnerové — Zámecké a hradní kaple III — Pozvánky na výstavy — Sedmipočetníci. Po stopách učedníků sv. Cyrila a Metoděje — Jak to vidím já

Části dílu

00:58
Pouť na Svatý Hostýn pro zrakově postižené
  Svatý Hostýn si letos připomíná sté výročí korunovace Panny Marie Svatohostýnské. Proto se zde během celého roku konají nejrůznější duchovní, kulturní a společenské akce. My jsme se podívali na dvě z nich. První z nich byla pouť pro zrakově postižené.
  02:46
  Přehlídka farních divadel na Svatém Hostýně
   Na Svatém Hostýně se konala přehlídka farních divadel.
   05:31
   SKAMfest
    Mladí lidé z katolické farnosti v Dolních Počernicích na závěr školního roku organizují Setkání křesťanské aktivní mládeže pod názvem SKAMfest. Na letošní ročník přijal pozvání i náš štáb.
    08:41
    Ted Wilson
     Církev adventistů sedmého dne je celosvětovou křesťanskou církví, která má v současnosti více než 17 miliónů členů. V České republice je známá především prostřednictvím práce své humanitární organizace ADRA, ve světě pak i svou službou v oblasti zdravotnictví a školství. Minulý týden navštívil Českou republiku předseda Generální konference Církve adventistů sedmého dne Ted Wilson, kterého jsme při této příležitosti požádali o několik slov.
     10:44
     125. výročí narození spisovatelky Marie Wagnerové
      Autorem známých dětských a dodnes oblíbených knížek Kája Mařík, Řídících Márinka a dalších není muž, jak by jméno Felix Háj nasvědčovalo, ale žena, Marie Wagnerová. V roce 125. výročí narození si připomeňme její nelehký osud a zároveň knížky, které jsme četli snad všichni.
      14:23
      Zámecké a hradní kaple III
       Náš mini seriál o hradních a zámeckých kaplích dnes zakončíme na úplném jihu Moravy. S Michaelou Rozbrojovou se vypravíme nejprve do Vranova nad Dyjí, potom na hrad Bítov a tečku za našimi výlety udělá zámek Uherčice.
       18:51
       Pozvánky na výstavy
        Ve velehradského Domě sv. Cyrila a Metoděje probíhají až do 31. 8. 2012 dvě výstavy. První má název „Ježíšova modlitba“ a jejím motivem je neustále se opakující opisovaný text staré pravoslavné modlitby srdce. Další výstavu společně připravili tři italští fotografové, kteří se nechali inspirovat osobností kardinála Špidlíka.
        21:08
        Sedmipočetníci. Po stopách učedníků sv. Cyrila a Metoděje
         V souboru fotografií zachycuje jejich autor Petr Francán místa, kde působili po svém vyhnání z Velké Moravy Sedmipočetníci, tedy žáci svatých Cyrila a Metoděje – Kliment, Naum, Sáva, Angelár a Gorazd.
         23:01
         Jak to vidím já
          Fejeton Vlastimila Fürsta – Když se Bůh modlí
          Přehrát celé video
          Stopáž27 minut
          Další díl
          9. září 2012

          Přehled dílů

          707 dostupných
          Stopáž27 minut

          17. září

          Mariánská úcta v polské Ketři, nový biskup ostravsko-opavské diecéze, varhany ve Valašském Meziříčí, Zarážení hory v Polešovicích a pravoslavná církevní obec ve Vilémově.

          17. 9. 2023 na ČT2
          Stopáž27 minut

          10. září

          Na úvod přineseme reportáž z Absolventského Velehradu, ohlédneme se za festivalem Meeting Brno, který se letos zaměřil na postavení žen v církvi, navštívíme Martu Jirousovou, dceru básníka Ivana Martina Jirouse a představíme specifické duchovní písně v podání folkloristky Magdaleny Múčkové a cimbálová muziky Danaj.

          10. 9. 2023 na ČT2
          Stopáž27 minut

          3. září

          Poutě jako novodobý fenomén. Čím jsou poutní místa tak přitažlivá pro současného člověka?

          3. 9. 2023 na ČT2
          Stopáž27 minut

          25. červen

          Noc kostelů — Pouť na Sázavě — Hořické pašijové dny — Socha Marie Restituty Kafkové

          25. 6. 2023 na ČT2
          Stopáž27 minut

          18. červen

          Pravoslavná církev v Teplicích — Nadace sester Boromejek — Kniha „Mučedníci a oběti pro Krista“ — Jabok - 30 let — Noc kostelů

          18. 6. 2023 na ČT2
          Stopáž27 minut

          11. červen

          Pravoslavná cyrilometodějská pouť do Mikulčic, Začátek lázeňské sezony v Karlově Studánce, Varhany na Svatém Kopečku, Motorkářská pouť v Ostravě a Dům sv. Cyrila a Metoděje v opavských Vlaštovičkách.

          11. 6. 2023 na ČT2
          Stopáž26 minut

          4. červen

          Umožnit alespoň některým rozvedeným, kteří žijí v novém partnerském svazku, přístup ke svatému přijímání a zároveň je pozvat ke svátosti smíření. To je cíl nové iniciativy plzeňského biskupa Tomáše Holuba. Pastorace rozvedených v širších souvislostech.

          4. 6. 2023 na ČT2
          Stopáž27 minut

          28. květen

          Setkání katolické mládeže — Charitativní projekt „Mary's meals“ — Restaurátorské práce ve vyškovské synagoze — Arcidiecézní muzeum Olomouc — Pozvánky

          28. 5. 2023 na ČT2
          Stopáž27 minut

          21. květen

          Celorepublikové Dny dobrovolnictví, náměstí kardinála Tomáška v Ostravě-Svinově, varhany na hradě Bouzově, Ministrantský den v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci a Komunitní centrum P. Josefa Peče ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

          21. 5. 2023 na ČT2
          Stopáž27 minut

          14. květen

          Jan Vávra v dalším cestovatelském magazínu zavede diváky na sever Čech. České Švýcarsko, Děčínsko a Českolipsko skrývá řadu pozoruhodných míst propojených s duchovními tradicemi tohoto regionu.

          14. 5. 2023 na ČT2

          Křesťanský magazín na sociálních sítích

          Napište nám