Křesťanský magazín

26. březen 2011

Obsah dílu

Svatohostýnská bazilika — Výstava Davida Zeisbergera — Dětská misie — Effatha

Části dílu

00:55
Svatohostýnská bazilika se po rekonstrukci podlahy znovu otevřela
  Nejnavštěvovanější moravské poutní místo po půl roce klidu už přijímá poutníky, bazilika na svatém Hostýně byla před týdnem otevřena po rekonstrukci podlahy. Práci za 8 milion korun zaplatili věřící ze svých darů.
  03:08
  Výstava „David Zeisberger – misionář indiánů“
   Na výstavě se dozvíte o muži, který se sice narodil na Moravě, ale znají ho spíš obyvatelé Severní Ameriky. Jedná se o misionáře Davida Zeisbergera, který žil téměř 50 let mezi indiány. Výstava je putovní, takže pokud máte zájem, můžete si ji vyžádat u historicko–vlastivědné společnosti Moravian.
   07:26
   20. výročí Dětské misie u nás
    Dětská misie patří do mezinárodního svazku Child Evangelism Fellowship, která prostřednictvím 2700 placených pracovníků a obrovského počtu dobrovolníků působí ve 170 zemích světa. Dětská misie sdružuje pracovníky za účelem zvěstování evangelia dětem a péče o jejich duchovní růst. Ve spolupráci s církevními sbory v celé České republice rozvíjí další evangelizační činnost mezi dětmi. Jako mezidenominační organizace se zvláště zaměřujena děti, které ještě nikdy neslyšely evangelium.
    11:48
    Effatha – pěvecké sdružení
     Effatha je pěvecké společenství křesťanů. Existuje už dvacet let a za tu dobu jím prošlo kolem tří set zpěváků. Koncertů má Effatha jen několik do roka, zato letos vydali už páté cédéčko. Významnou roli má nejen jako hudební těleso, ale také jako křesťanské společenství. Sboristé jsou převážně členy Církve bratrské.
     16:21
     Seznamte se – doc. Ing. Mgr. Tomáš Machula, Dr., Ph.D, Th.D
      Tomáš Machula je děkanem teologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Rádi bychom vám ho nyní představili nejenom jako vědce, filosofa a učitele, ale také jako člověka se zajímavým životním osudem a zájmy. Zejména však ale jako křesťana, který svou víru bere opravdu vážně.
      20:53
      Pozvánka
       Výstava fotografií Ze života Domu na půli cesty, kavárna Anděl, Gorkého 34, Brno od 1. 4. do 30. 4. 2011
       Benefiční koncert souboru HaChucpa při příležitosti 7. výročí založení Hospice sv. Alžběty v Brně 4. dubna 2011 od 19 hodin koncertní sál Konventu Milosrdných bratří v Brně, Vídeňská 7
       23:23
       Jak to vidím já
        Fejeton Vlastimila Fürsta – Semafor
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        2. duben 2011

        Přehled dílů

        692 dostupných
        Stopáž26 minut

        26. březen

        Sto let Matice svatokopecké, řeckokatolická romská misie a folklorní soubor Čiriklore, varhany v Dubu nad Moravou, výstava Kříž, symbol spásy, pravoslavný kněz Josef Libor Kratochvíla.

        26. 3. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        19. březen

        Na úvod se ještě ohlédneme za celorepublikovou akcí Národní týden manželství, dále zavítáme do Olomouce na setkání varhaníků, představíme restaurátora Romana Slaného, který vyrábí moravské kláty a navštívíme zrekonstruovanou zámeckou kapli v Oslavanech na Brněnsku.

        19. 3. 2023 na ČT2
        Stopáž26 minut

        12. březen

        Mnoho významných osobností katolické církve bylo v únoru k zastižení v Praze. Odehrávalo se zde kontinentální shromáždění Synody a plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE).

        12. 3. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        5. březen

        Na úvod se vydáme do Šternberku, kde se začátkem února konala tradiční hromniční pouť matek. Dále přineseme reportáž ze setkání podporovatelů charitativní organizace Mary’s Meals, vydáme se do Koclířova k replice Fatimské kaple a představíme brněnského rodáka Kurta Gödela, který mimo jiné vytvořil i rovnici pro logický důkaz boží existence.

        5. 3. 2023 na ČT2
        Stopáž26 minut

        26. únor

        Svatý Valentin, tanzanské děti, varhany ve Špičkách, jarní prázdniny v Hubertu, společenství Ábel

        26. 2. 2023 na ČT2
        Stopáž27 minut

        19. únor

        Mariánská úcta v Čáslavi a téměř neznámé duchovní pamětihodnosti Kolína – další z cyklu cestovatelských magazínů zavede diváky do Středočeského kraje.

        19. 2. 2023 na ČT2

        Křesťanský magazín na sociálních sítích

        Napište nám