Radosti a strasti života víry. Uvádí P. Oppeltová

Obsah dílu

Přehrát vše

V dalším vydání Křesťanského magazínu se podíváme na nejnavštěvovanější moravské poutní místo svatý Hostýn, které bylo po rekonstrukci podlahy opět otevřeno poutníkům. Přineseme reportáž z výstavy o misionáři Davidu Zeisbergerovi a také představíme pracovníky Dětské misie, která u nás působí už 20 let. Navštívíme soustředění pěveckého společenství křesťanů Effatha, seznámíme vás s děkanem teologické fakulty Jihočeské univerzity Tomášem Machulou, pozveme vás na výstavu fotografií Domu na půli cesty a poslechneme si fejeton Vlastimila Fürsta s názvem „Semafor“. Pořadem provází Petra Oppeltová.

Svatohostýnská bazilika se po rekonstrukci podlahy znovu otevřela

režie: Josef Kvasnička

Klikněte pro větší obrázekNejnavštěvovanější moravské poutní místo po půl roce klidu už přijímá poutníky, bazilika na svatém Hostýně byla před týdnem otevřena po rekonstrukci podlahy. Práci za 8 milion korun zaplatili věřící ze svých darů.

V příspěvku účinkují: Jiří Šolc – superior hostýnské baziliky, Lubomír Vývoda – předseda Matice svatohostýnské

Svatý Hostýn

Výstava „David Zeisberger – misionář indiánů“

režie: Lubomír Hlavsa

Klikněte pro větší obrázekNa výstavě se dozvíte o muži, který se sice narodil na Moravě, ale znají ho spíš obyvatelé Severní Ameriky. Jedná se o misionáře Davida Zeisbergera, který žil téměř 50 let mezi indiány. Výstava je putovní, takže pokud máte zájem, můžete si ji vyžádat u historicko–vlastivědné společnosti Moravian.

V příspěvku účinkují: Horst Schinzel – autor výstavy, Daniel Říčan – předseda historického spolku Moravian

Moravian

20. výročí Dětské misie u nás

režie: Lenka Pospíšilová

Klikněte pro větší obrázekDětská misie patří do mezinárodního svazku Child Evangelism Fellowship, která prostřednictvím 2700 placených pracovníků a obrovského počtu dobrovolníků působí ve 170 zemích světa. Dětská misie sdružuje pracovníky za účelem zvěstování evangelia dětem a péče o jejich duchovní růst. Ve spolupráci s církevními sbory v celé České republice rozvíjí další evangelizační činnost mezi dětmi. Jako mezidenominační organizace se zvláště zaměřujena děti, které ještě nikdy neslyšely evangelium.

V příspěvku účinkují: Martina a Ľubomír Čermákovi, Stanislav Kaczmarzyk – průkopník Dětské misie v ČR, Zbyšek Šikula – národní ředitel Dětské misie

Dětská misie

Effatha – pěvecké sdružení

režie: Lenka Pospíšilová

Klikněte pro větší obrázekEffatha je pěvecké společenství křesťanů. Existuje už dvacet let a za tu dobu jím prošlo kolem tří set zpěváků. Koncertů má Effatha jen několik do roka, zato letos vydali už páté cédéčko. Významnou roli má nejen jako hudební těleso, ale také jako křesťanské společenství. Sboristé jsou převážně členy Církve bratrské.

V příspěvku účinkují: Bohumil Toušek – sbormistr Effathy, Roman Toušek – člen sboru a kazatel

Effatha

Seznamte se – doc. Ing. Mgr. Tomáš Machula, Dr., Ph.D, Th.D

režie: Bedřich Jetelina

Klikněte pro větší obrázekTomáš Machula je děkanem teologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Rádi bychom vám ho nyní představili nejenom jako vědce, filosofa a učitele, ale také jako člověka se zajímavým životním osudem a zájmy. Zejména však ale jako křesťana, který svou víru bere opravdu vážně.

Pozvánka

Výstava fotografií Ze života Domu na půli cesty, kavárna Anděl, Gorkého 34, Brno od 1. 4. do 30. 4. 2011

Kavárna Anděl
Dům na půli cesty

Klikněte pro větší obrázekBenefiční koncert souboru HaChucpa při příležitosti 7. výročí založení Hospice sv. Alžběty v Brně 4. dubna 2011 od 19 hodin koncertní sál Konventu Milosrdných bratří v Brně, Vídeňská 7

Hospic sv. Alžběty v Brně

Jak to vidím já

Fejeton Vlastimila Fürsta – Semafor

Klikněte pro větší obrázekByl to zkušený řidič. Přesto málem zemřel dvacet metrů od domova. Cestou z práce musel přímo u domu přejet přes koleje. Na semaforu blikala červená. Jezdíval tudy často. Věděl, že výstražná světla začínají svítit, ještě když je vlak ve stanici. A on ho tam viděl stát. Rozhodl se přejet. Jako včera a mnohokrát předtím. Nečekal, že může jet zpožděný vlak z druhé strany. Bylo to o fous… Při čtení Bible jsem si všiml, že i v ní jsou semafory, kterými se nás Bůh snaží varovat před nebezpečím. Prvním takovým semaforem byl strom vědění dobrého a zlého v ráji. Bůh našim prarodičům říkal: „K tomu stromu raději nechoďte. U něho vám hrozí smrt!“ Jenže, když to pokušení je tak lákavé. Eva se dívala na plody zapovězeného stromu. Ráj byl plný nádherného a zralého ovoce, ale žádné z nich se jí nezdálo tak přitažlivé, jako plody z tohoto stromu. Tak dlouho se dívala, až nakonec vzala a jedla… Pokud mi dnes na železničním přejezdu začne blikat červená, zastavím. Budu to brát jako příležitost k přemyšlení nad životem a jeho tempem. Možná najdu odvahu a položím si otázku: „Za čím se to vlastně ženu, že mám chuť jet i na červenou?

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST