Křesťanský magazín

4. květen 2014

Část: I letos se otevřou kostely pro všechny zvědavé

Obsah dílu

Pašijní příběh v kostele i na ulici — Reynek redivivus — Ve Švandově divadle řádila Modrá rybka — Alena Hynková došla domů — I letos se otevřou kostely pro všechny zvědavé — SOS centrum dostalo nový kabát — Siriri má osm let a spoustu kamarádů — Prahou se pochodovalo proti antisemitismu — V+V na návštěvě u Veroniky Francové

Části dílu

00:48
Pašijní příběh v kostele i na ulici
  Málokterý týden tak změnil běh světa, jako ten jeruzalémský před dvěma tisíci lety. Ač je dnes doma především v křesťanských kostelech, tlačí se znovu mimo jiné i tam, kde se kdysi odehrál – do ulic.
  04:34
  Reynek redivivus
   Málokterý Pražan mohl nevědět, že se chystá velká výstava grafik velkého mistra duchovních miniatur a muže básnického slova, Bohuslava Reynka. Otevření bylo velkolepé, nechyběl ani pašijový průvod.
   06:17
   Ve Švandově divadle řádila Modrá rybka
    Stejnojmenný nadační fond nabídl mladým tvůrcům od dětí až po dospívající možnost potkat se s profesionály v oboru herectví, psaní, filmu i fotografie. A společně s nimi pak výtěžek akce putoval do indické školy, založené českým salesiánem, Janem Medem.
    08:22
    Alena Hynková došla domů
     Jen opravdu výjimeční lidé mají pohřby, kde nad smutkem vítězí úsměv a naděje. Dokumentaristka a tvůrkyně mnoha náboženských pořadů takový měla a skrze vzpomínky kněží a kolegů ještě jednou dodávala sílu žijícím.
     11:12
     I letos se otevřou kostely pro všechny zvědavé
      Pater Miloš Szabo, klíčová postava projektu Noc kostelů, zve všechny zájemce o velice úspěšnou a populární akci.
      13:33
      SOS centrum dostalo nový kabát
       Středisko křesťanské pomoci Diakonie prošlo rozsáhlou rekonstrukcí. Oslavit to přišli všichni přátelé a kolegové.
       15:01
       Siriri má osm let a spoustu kamarádů
        Organizace, která pomáhá zkoušené Středoafrické republice, slavila narozeniny i s otcem Aureliem, italským misionářem a svým spolupracovníkem.
        16:58
        Prahou se pochodovalo proti antisemitismu
         Tradiční pochod letos přivítal i netradiční účastníky z Německa.
         18:50
         V+V na návštěvě u Veroniky Francové
          Pánové Vacek a Vávra si pozvali k rozhovoru krásnou ženu, která se ujala nelehkého úkolu rozproudit dialog v církvi. Psycholožka Veronika Francová, organizátorka olomouckého kolokvia katolických laiků, ví mnohé a nebojí se o tom mluvit.
          Přehrát celé video
          Stopáž26 minut
          Další díl
          11. květen 2014

          Přehled dílů

          692 dostupných
          Stopáž26 minut

          26. březen

          Sto let Matice svatokopecké, řeckokatolická romská misie a folklorní soubor Čiriklore, varhany v Dubu nad Moravou, výstava Kříž, symbol spásy, pravoslavný kněz Josef Libor Kratochvíla.

          26. 3. 2023 na ČT2
          Stopáž27 minut

          19. březen

          Na úvod se ještě ohlédneme za celorepublikovou akcí Národní týden manželství, dále zavítáme do Olomouce na setkání varhaníků, představíme restaurátora Romana Slaného, který vyrábí moravské kláty a navštívíme zrekonstruovanou zámeckou kapli v Oslavanech na Brněnsku.

          19. 3. 2023 na ČT2
          Stopáž26 minut

          12. březen

          Mnoho významných osobností katolické církve bylo v únoru k zastižení v Praze. Odehrávalo se zde kontinentální shromáždění Synody a plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE).

          12. 3. 2023 na ČT2
          Stopáž27 minut

          5. březen

          Na úvod se vydáme do Šternberku, kde se začátkem února konala tradiční hromniční pouť matek. Dále přineseme reportáž ze setkání podporovatelů charitativní organizace Mary’s Meals, vydáme se do Koclířova k replice Fatimské kaple a představíme brněnského rodáka Kurta Gödela, který mimo jiné vytvořil i rovnici pro logický důkaz boží existence.

          5. 3. 2023 na ČT2
          Stopáž26 minut

          26. únor

          Svatý Valentin, tanzanské děti, varhany ve Špičkách, jarní prázdniny v Hubertu, společenství Ábel

          26. 2. 2023 na ČT2
          Stopáž27 minut

          19. únor

          Mariánská úcta v Čáslavi a téměř neznámé duchovní pamětihodnosti Kolína – další z cyklu cestovatelských magazínů zavede diváky do Středočeského kraje.

          19. 2. 2023 na ČT2

          Křesťanský magazín na sociálních sítích

          Napište nám