27 minut

Obsah dílu

Třicet tisíc mladých lidí doputovalo do Štrasburku — V Plzni nezapomínají na své umučené spoluobčany — Tříkrálová sbírka lámala rekordy — Doktor, který léčil i bojoval — V lednu kvete ekuména — Poslední vrchol krásného člověka — V+V na návštěvě u Mariana Jelínka

Části dílu

00:45
Třicet tisíc mladých lidí doputovalo do Štrasburku
  Na přelomu roku se zde konala Pouť důvěry, která pravidelně na pozváni komunity Taizé shromažďuje mladé lidi v některém z evropských měst. Letošní setkání však pro české křesťanstvo bylo mnohem víc než jen tradicí.
  07:34
  V Plzni nezapomínají na své umučené spoluobčany
   Ve Velké synagoze v Plzni se opět vzpomínalo na deportaci plzeňských Židů. Za účasti primátora, izraelského velvyslance a vrchního rabína se Plzeňané a jejich hosti znovu ujistili, že nehodlají zapomenout dávné události ani jejich možné současné názvuky.
   09:20
   Tříkrálová sbírka lámala rekordy
    Navzdory očekávání proběhla letošní sbírka velmi úspěšně a vyslala nepřehlédnutelný signál.
    12:02
    Doktor, který léčil i bojoval
     Gustav Singer má za sebou opravdu dobrodružný život židovského uprchlíka před nacismem, východní frontu v řadách Svobodovy armády a velice úspěšnou poválečnou praxi očního lékaře. Spolu s malováním, fotografováním a láskou k životu to za sto let vydá na pořádnou brázdu.
     15:11
     V lednu kvete ekuména
      Hned dvakrát se sešli církevní představitelé ke společným bohoslužbám. Vzpomínalo se i na Jana Palacha.
      16:36
      Poslední vrchol krásného člověka
       Do České republiky doputoval divácky velmi úspěšný film o populárním katolickém knězi a spolu s ním i režisér filmu, J. M. Cotelo.
       18:04
       V+V na návštěvě u Mariana Jelínka
        Přede dveřmi jsou zimní olympijské hry, proto si tentokrát pánové Vávra a Vacek budou povídat s hokejovým trenérem Marianem Jelínkem.
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        2. březen 2014

        Přehled dílů

        834 dostupných

        Křesťanský magazín na sociálních sítích

        Napište nám