Nahrávám video
Křesťanský magazín

1. prosinec 2013

Část: MASky rokovaly na pražském arcibiskupství o stavu české společnosti

Obsah dílu

V Nejsvětějším Srdci Páně byly Dny důvěry — Noc, kdy sklo praskalo na křišťál — Nový prostor pro nový život — Zdvořilý, leč pravý křesťanský hokej v záři reflektorů — O Sýrii s řeckokatolickým melchitským patriarchou Řehořem III. — Jeruzalémská bible na počest Cyrila a Metoděje dostala československé obrázky — Svatý Mikuláš se zaplnil vojáky — MASky rokovaly na pražském arcibiskupství o stavu české společnosti — Co si počít se sebevraždou — V+V na návštěvě u Terezie Hradilkové

Části dílu

00:44
V Nejsvětějším Srdci Páně byly Dny důvěry
  Každoroční celostátní setkání v duchu spirituality Taizé tentokráte padlo na Prahu. Plečnikův kostel na Jiřího náměstí a okolní sbory různých církví hostily stovky mladých lidí ze všech koutů republiky.
  03:26
  Noc, kdy sklo praskalo na křišťál
   Výročí říšského pogromu na Židy 9. listopadu 1938, který se u nás nazývá Křišťálovou nocí, si připomněli v Liberci za účasti nejvyšších státních představitelů. Dnes už synagogy nehoří, ale touha po jednoduchých odpovědích na složité problémy doutná dál.
   06:33
   Nový prostor pro nový život
    Živé křesťanské společenství kolem karmelitánského kláštera ve Slaném dlouhou dobu diskutovalo o nutných změnách liturgického prostoru v klášterním kostele. Odvážný rozhovor klasických a zcela moderních výtvarných stylů je nyní jeho domovem.
    09:06
    Zdvořilý, leč pravý křesťanský hokej v záři reflektorů
     Na pardubickém ledě to občas při hokeji jiskří, tentokráte se spíše blýskalo z nové světelné aparatury. Hrál se poslední zápas prvního kola křesťanské ligy.
     10:54
     O Sýrii s řeckokatolickým melchitským patriarchou Řehořem III.
      Do Prahy přicestoval jako duchovní protektor řádu Lazara Jeruzalémského, aby uvedl do úřadu nové představitele tohoto služebného řádu. Na tiskové konferenci odpovídal mimo jiné i na otázky Křesťanského magazínu.
      12:39
      Jeruzalémská bible na počest Cyrila a Metoděje dostala československé obrázky
       Skupina význačných českých a slovenských výtvarníků dostala za úkol uchopit řečí obrazů biblické příběhy. Rozsáhlý projekt byl slavnostně uveden do života na začátku listopadu.
       14:56
       Svatý Mikuláš se zaplnil vojáky
        Světový den válečných veteránů si připomněli nejvyšší představitelé armády a Církve československé husitské v chrámu na Staroměstském náměstí.
        16:18
        MASky rokovaly na pražském arcibiskupství o stavu české společnosti
         Místní akční skupiny se nezabývají jen svými projekty na zkrášlení naší země, jde jim také o duchovní zdraví společnosti. Proto si pozvaly odborníky, aby ho společně zvážili.
         18:19
         Co si počít se sebevraždou
          Na evangelické fakultě o tom debatovali teologové s těmi, kteří pracují v první linii záchranného systému.
          20:02
          V+V na návštěvě u Terezie Hradilkové
           Tentokrát se pánové Vávra a Vacek potkají se sociální pracovnicí a občanskou aktivistkou Terezií Hradilkovou a budou si s ní povídat o transformaci ústavní péče v naší republice.
           Přehrát celé video
           Stopáž27 minut
           Další díl
           8. prosinec 2013

           Křesťanský magazín na sociálních sítích

           Napište nám