Křesťanský magazín

8. září 2013

Obsah dílu

Každý člověk je (skoro) filmový příběh — Bible, věda a umění jsou přátelé — Strmilov se otevřel mládí — Don Bosco má v Praze zahradu plnou dětí — Ostrov Santos zvoní zvonem známého léčitele — V + V na návštěvě u Ludmily Böhmové

Části dílu

00:46
Každý člověk je (skoro) filmový příběh
  V Karlových Varech se na začátku prázdnin scházejí fanoušci dobrých, nekomerčních filmů. Takoví jsou i mezi teology, kteří si v rámci mezinárodního filmového festivalu dali dostaveníčko na zdejší evangelické faře.
  01:37
  Bible, věda a umění jsou přátelé
   Takové motto by mohlo nést další Ekumenické setkání s biblí a uměním, které se už tradičně konalo v Třebíči. K tématu Strach se vyjádřilo hned několik kapacit svého oboru.
   09:53
   Strmilov se otevřel mládí
    Malebné jihočeské městečko poskytlo své veřejné prostory pro programem nabité setkání evangelické mládeže. Bible, divadlo, počítačový design i LARP se potkaly v jednom pozoruhodném celku.
    13:41
    Don Bosco má v Praze zahradu plnou dětí
     Za jejím zrozením stojí Nadace Proměny, slouží dětem s logopedickými problémy a s velkou radostí ji posvětil biskup Václav Malý.
     15:10
     Ostrov Santos zvoní zvonem známého léčitele
      Známý sušický ostrov vstal po povodních z mrtvých a znovu za tím byla Nadace Proměny. Mezi uměleckými artefakty je na jeho špičce zvonice, nesoucí jméno pátera Ferdy, snad nejpopulárnější sušické osobnosti.
      17:08
      V + V na návštěvě u Ludmily Böhmové
       Se spoluzakladatelkou Siriri, obecně prospěšné společnosti, založené lidmi kolem karmelitánského řádu, si povídají o jeijich práci ve válkou a rozvratem sužované Středoafrické republice.
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       15. září 2013

       Přehled dílů

       852 dostupných
       Stopáž26 minut

       22. leden

       Ekumenická bohoslužba k 30. výročí vzniku ČR, Tříkrálová sbírka, Velkotýnecké varhany, Pravoslavné Vánoce, Roman Musil

       22. 1. 2023 na ČT2
       Stopáž26 minut

       15. leden

       Kniha Kadas Mana — Sestry v obci Drasty — Společenství vdov a vdovců — Chrám svatého Mořice v Olomouci

       15. 1. 2023 na ČT2
       Stopáž26 minut

       18. prosinec 2022

       Návštěvníci Národního divadla Brno mají poprvé možnost Glagolskou mši skladatele Leoše Janáčka nejen slyšet, ale i vidět. Její scénické provedení otevřelo letošní festival Janáček Brno. Kantátu se staroslověnským textem tvůrci spojili do jednoho celku s Janáčkovou poslední operou – Z mrtvého domu. Loštický řezbář Jaroslav Beneš, do jehož dřevěného království vás nyní zavedeme, je známý recesista, a osobitý smysl pro humor vkládá i do svého betlému.

       18. 12. 2022 na ČT2
       Stopáž26 minut

       11. prosinec 2022

       Advent za zdmi klášterů a zahájení stavebních prací na Živém domě v Teplicích.

       11. 12. 2022 na ČT2
       Stopáž27 minut

       4. prosinec 2022

       Bůh s námi – tak je v biblické hebrejštině překládáno jméno Emmanuel. Za své si ho zvolilo jedno z takzvaných nových hnutí v církvi – společenství lidí, kteří chtějí žít intenzivní duchovní život a svou víru společně sdílet a prohlubovat. To je Komunita Emmanuel. Vznikla ve Francii – v České republice má dnes asi 150 členů, kteří se pravidelně setkávají v malých skupinách.

       4. 12. 2022 na ČT2
       Stopáž27 minut

       27. listopad 2022

       Advent je obdobím, ve kterém si silněji uvědomujeme důležitost vztahů a lidské sounáležitosti. Součástí je i mezigenerační solidarita – téma, které je zvlášť o Vánocích mimořádně citlivé.

       27. 11. 2022 na ČT2

       Křesťanský magazín na sociálních sítích

       Napište nám