27 minut
Křesťanský magazín

10. březen 2013

Obsah dílu

Polička nezněla hudbou nýbrž hokejem — Ve středu ke Středu — Jak se rabín stal doktorem — Církve podepsaly smlouvu se státem. Co bude dál? — Kardinálové budou volit — V+V na návštěvě u Zdeňka Susy

Části dílu

00:13
Polička nezněla hudbou nýbrž hokejem
  Byl to hokej křesťanský a amatérský, ale maskovaná exercicie to nebyla. Hrálo se naplno za účasti celých rodin a vítěz bral biskupský pohár.
  04:37
  Ve středu ke Středu
   Právě tak se jmenuje cyklus přednášek, navazující na studentskou mši svatou v kostele sv. Bartoloměje. S provokativní přednáškou přišla rozproudit myšlení socioložka Jiřina Šiklová.
   06:51
   Jak se rabín stal doktorem
    Karlova univerzita předávala doktorské diplomy. Z rukou Tomáše Halíka jeden z nich převzal i bývalý pražský rabín Daniel Mayer.
    10:06
    Církve podepsaly smlouvu se státem. Co bude dál?
     Nedávný podpis smlouvy o restitučním vyrovnání s církvemi vzbuzuje stále velké emoce, a to nejen v necírkevních kruzích. Bylo to správné rozhodnutí a kudy dál s nově nabytým majetkem?
     15:17
     Kardinálové budou volit
      Vatikán se obléká do červené, vyklízí Sixtinskou kapli a připravuje volbu nového papeže. Kdo jsou podle lidských kriterií hlavní kandidáti?
      18:30
      David Vávra a Václav Vacek se potkávají se Zdeňkem Susou
       Tradiční rozhovor dvou zvídavých křesťanů se zajímavou osobností našeho kulturního a duchovního života. Tentokráte s lékařem a spisovatelem Zdeňkem Susou o lékařích, zdraví a uzdravování.
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       17. březen 2013

       Křesťanský magazín na sociálních sítích

       Napište nám