Zajímavosti a aktuality ze světa náboženství. Připravili M. Otřísal a A. Lazarov

Obsah dílu

Přehrát vše

Čtvrtý Křesťanský magazín z Prahy se vypravil do Poličky za křesťanskými hokejisty, kteří právě zde uspořádali finálový turnaj své amatérské ligy. Mantinely moc neduněly, ale hokej to byl. Ve středu ke Středu se jmenují setkání akademiků z ČVUT. Tentokráte si pozvali socioložku Jiřinu Šiklovou s poněkud provokativním tématem. Karlova univerzita pořádala doktorskou promoci a mezi jinými si pro doktorský diplom přišel i bývalý pražský rabín Daniel Mayer. Nedávno byla také podepsána smlouva mezi církvemi a státem. Pozitiva i možné zápory zváží členové dvou křesťanských církví. Do světa se vypravíme za jednou událostí, která stále plní stránky novin: volbou nového papeže. Podíváme se do míst volby a probereme hlavní papežské kandidáty. A na závěr nás čeká milé posezení s doktorem Zdeňkem Susou, se kterým si pánové Vávra a Vacek budou povídat o zdraví, léčení a uzdravování.

Polička nezněla hudbou nýbrž hokejem

Klikněte pro větší obrázek Byl to hokej křesťanský a amatérský, ale maskovaná exercicie to nebyla. Hrálo se naplno za účasti celých rodin a vítěz bral biskupský pohár.

Osobnosti: Luboš Sedlák, Petr Vtípil, Daniel Slezák, Tomáš Petráček

Křesťanská amatérská hokejová liga

Ve středu ke Středu

Klikněte pro větší obrázek Právě tak se jmenuje cyklus přednášek, navazující na studentskou mši svatou v kostele sv. Bartoloměje. S provokativní přednáškou přišla rozproudit myšlení socioložka Jiřina Šiklová.

Osobnosti: Vladimír Slámečka, Ondřej Brůna, Jiřina Šiklová

Akademická duchovní správa ČVUT
Jiřina Šiklová na Wikipedii

Jak se rabín stal doktorem

Klikněte pro větší obrázek Karlova univerzita předávala doktorské diplomy. Z rukou Tomáše Halíka jeden z nich převzal i bývalý pražský rabín Daniel Mayer.

Osobnosti: Jan Schneider, Daniel Mayer

Daniel Mayer
Daniel Mayer: Konverze k judaismu

Církve podepsaly smlouvu se státem. Co bude dál?

Klikněte pro větší obrázek Nedávný podpis smlouvy o restitučním vyrovnání s církvemi vzbuzuje stále velké emoce, a to nejen v necírkevních kruzích. Bylo to správné rozhodnutí a kudy dál s nově nabytým majetkem?

Osobnosti: Joel Ruml, Jana Šilerová

Christnet.cz: Arcibiskupství pražské se vyjádřilo k podpisu smlouvy mezi katolickou církví a ČR
Deník.cz: Vláda může plnit smlouvy s církvemi, ÚS odmítl požadavek smlouvy ČSSD

Kardinálové budou volit

Klikněte pro větší obrázek Vatikán se obléká do červené, vyklízí Sixtinskou kapli a připravuje volbu nového papeže. Kdo jsou podle lidských kriterií hlavní kandidáti?

ČeskéNoviny.cz: Začalo shromáždění kardinálů, které rozhodne o datu volby papeže
Zprávy.rozhlas.cz: Mladší a Evropan, nastínil kardinál Duka své představy o příštím papeži
Heslo Kardinál na Wikipedii

David Vávra a Václav Vacek se potkávají se Zdeňkem Susou

Klikněte pro větší obrázek Tradiční rozhovor dvou zvídavých křesťanů se zajímavou osobností našeho kulturního a duchovního života. Tentokráte s lékařem a spisovatelem Zdeňkem Susou o lékařích, zdraví a uzdravování.

Osobnosti: David Vávra, Václav Vacek, Zdeněk Susa

Zdeněk Susa na Wikipedii
Rozhovor se Zdeňkem Susou

Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST