Nahrávám video
Křesťanský magazín

30. prosinec 2012

Část: Děti patří do školy

Obsah dílu

Rolnička dorazila do Prahy — Sdílená radost chanuky — Hospodin (snad) miluje i rocknroll — I pečovatelé mají své dny — Achab Haidler — Skotští templáři potěšili seniory — V Plzni vzpomínali na zemřelé děti — Děti patří do školy — Paulínky pozvaly ke vzpomínkám, které varují — V + V na návštěvě u Martina Komárka

Části dílu

00:33
Rolnička dorazila do Prahy
  Soběslavská Diakonie má nápady a spoustu přátel. Mezi nimi především Jaroslava Duška, s nímž není těžké naplnit sál divadla Kampa sponzory a nevšední radostí.
  04:40
  Sdílená radost chanuky
   I v nejvyšších kruzích diplomacie a církví je třeba společně slavit. Na pozvání velvyslance státu Izrael se za zpěvu tradiční písně zapalovaly svíce na chanukovém svícnu.
   06:53
   Hospodin (snad) miluje i rocknroll
    Tak si řekli v židovské komunitě Bejt Simcha a pozvali do pražského klubu Roxy své členy a přátele k netradiční oslavě tradičního svátku.
    08:53
    I pečovatelé mají své dny
     Novoměstská radnice je už tradičním místem, kde Diakonie a Asociace poskytovatelů sociálních služeb společně oceňují ty nejlepší z těch, co v různých zařízeních krom svého odbornosti dávají i kus srdce potřebným. Nechybí ani První dáma a Chorea Bohemica.
     10:10
     Tak to vidím já
      Kdož ví, zda ustaranost a strach před koncem světa nejsou jen útěkem před mnohem podstatnější otázkou, jak je to s námi samotnými. Nelehké téma nastolil herec a publicista Achab Haidler.
      13:24
      Skotští templáři potěšili seniory
       Právě na tuto věkovou skupinu se soustředil nově etablovaný řád, v jehož náplni práce je především služba potřebným. O první adventní neděli tak rozkvetlo Křižovnické náměstí u Karlova mostu stánky a kulturním programem.
       15:01
       V Plzni vzpomínali na zemřelé děti
        Světový den památky zemřelých dětí se připomínal na několika místech republiky. Pražský Křesťanský magazín vycestoval do plzeňského KVK centra, které provozuje zdejší adventistická církev.
        16:14
        Děti patří do školy
         Právě tak se jmenuje projekt na pomoc kambodžským dětem při jejich cestě ke vzdělání. Spojily se v něm organizace, kterým tento problém leží na srdci s Charitou v ČR.
         17:15
         Paulínky pozvaly ke vzpomínkám, které varují
          Misijní řád, nesoucí jméno velkého teologa a misionáře apoštola Pavla, je znám svou mediální a vydavatelskou činností. Do předvánočního času připravil vydání knihy velké přítelkyně Jana Pavla II., Vandy Poltawské, ve které popsala svou osobní zkušenost s nacistickými pokusy na ženách.
          19:11
          V + V na návštěvě u Martina Komárka
           Pánové Vacek a Vávra prověří stav naděje na přežití známého novináře a publicisty, Martina Komárka. Co by udělal on a člověk obecně, kdyby opravdu věřil zvěstem o konci světa?
           Přehrát celé video
           Stopáž26 minut
           Další díl
           6. leden 2013

           Křesťanský magazín na sociálních sítích

           Napište nám