Zajímavosti a aktuality ze světa náboženství. Připravili M. Otřísal a A. Lazarov

Obsah dílu

Přehrát vše

Biskup Jan Vokál

Klikněte pro větší obrázek Královéhradecká diecéze má nového biskupa, Jana Vokála. Aby mu byli na blízku od samého počátku, vypravili se zástupci věřících do Říma na jeho svěcení a nechyběli samozřejmě ani při jeho uvedení do úřadu v katedrále sv. Ducha v Hradci Králové.

Osobnosti: Dominik Duka, Jan Vokál, Josef Kajnek

Mons. Jan Vokál převzal úřad diecézního biskupa (Biskupství královéhradecké)
Biskupské heslo a biskupský znak Mons. Jana Vokála (Biskupství královéhradecké)
Jan Vokál na Wikipedii

Maria Voce

Klikněte pro větší obrázek Do České republiky zavítala během své cesty po evropských zemích nová presidentka Hnutí fokoláre, Maria Voce. V centru hnutí v pražské Vinoři se setkala s mladými členy hnutí.

Focolare
Program prezidentky hnutí fokoláre Marie Voce v Praze

Osobnosti: Maria Voce

Svatojánská pouť

Klikněte pro větší obrázek Svatojánská pouť u kostelíčka sv. Jana Nepomuckého na Poušti nad Železným Brodem je dnes už tradiční pojem. Událost plná chytrého promlouvání, hudby a divadla nenechá jedno oko suché.

Osobnosti: Vladimír Slámečka, Martin Tomešek

Svatojánská pouť pomůže kostelíčku Na Poušti (Orlický deník)
Město Železný Brod

Springfest

Klikněte pro větší obrázek V rokytnickém lyžařském areálu Horní Domky se konal další ročník hudebního festivalu Springfest, za kterým stojí parta nadšenců z rokytnické katolické farnosti.

Osobnosti: Jiří Jína, Tomáš Řehák

Springfest

Kněžské zvony

Klikněte pro větší obrázek V rámci vodních svatojánských slavností Navalis pokřtili tzv. Kněžské zvony, které jako dar více než dvou stovek farářů a biskupů poputují do Nepomuku.

Kněžské zvony vypluly do Nepomuku (Katolický týdeník)
Svatojánské Navalis vykouzlilo na Vltavě barokní atmosféru (Novinky.cz)

Poděkování pražskému Jezulátku

Klikněte pro větší obrázek Do Prahy se z Lužice vydali po frekventovaných silnicích pěšky dva poutníci s přáním poděkovat pražskému Jezulátku za požehnání, které přineslo jejich rodině a kraji.

Lužické hory

Oto Mádr

Klikněte pro větší obrázek V kostele sv. Vojtěcha vzpomínali na velkého teologa Oto Mádra, který ovlivnil svým pronikavým učením hned několik generací křesťanů.

Osobnosti: Václav Ventura, Jiří Skoblík

Oto Mádr na Wikipedii
Oto Mádr: Tma a hlad buď utvrdí, nebo zlomí (Katolický týdeník)

Dvakrát dvě je pět

Klikněte pro větší obrázek Na Evangelické teologické fakultě představila svou knihu Dvakrát dvě je pět, sedmadevadesátiletá autorka Hebe Kolbruge, žena, která prošla koncentračním táborem a svým nasazením v pomoci potřebným se stala ikonou pravé Evropanky.

Nakladatelství EMAN

Karel I.

Klikněte pro větší obrázek Ve Staré Boleslavi je jméno Karla I. velkým pojmem, neboť tento blahoslavený poslední Habsburk na císařském trůnu zde pobýval a dnes zde spočívají i jeho ostatky, slavnostně uložené v kostele Panny Marie.

Uložení relikvie blahoslaveného Karla I. ve Staré Boleslavi

Synod Českobratrské církve

Klikněte pro větší obrázek Poprvé v dějinách se synod Českobratrské církve evangelické konal na jiném místě než v některém z evangelických kostelů. Tentokráte našli útočiště v pražském Emauzském klášteru.

Osobnosti: Joel Ruml

Synod Českobratrské církve evangelické

Jarní kulturně-duchovní slavnosti

Klikněte pro větší obrázek Na Náměstí Míru bylo opět veselo. Konal se tu další ročník Jarní kulturně-duchovní slavnosti, při které chtějí různé křesťanské organizace oslovit nejširší veřejnost.

Osobnosti: Libor Novák

Jarní kulturně-duchovní slavnosti (Arcibiskupství pražské)
Jarní kulturně-duchovní slavnosti (Tiskové střediško České biskupské konference)

V+V na návštěvě

Klikněte pro větší obrázek Pánové Vacek a Vávra se tentokrát vypravila na 3. lékařskou fakultu University Karlovy za biologem a knězem Markem Orko Váchou. Rozhovor to byl utěšený a podnětný.

Osobnosti: Marek Orko Vácha, David Vávra, Václav Vacek

www.orko.cz

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST