Nejdůležitější je nevzdat se, to je téma příběhů tvůrců ze zemí visegrádské čtyřky. Připravili: M. Růžičková, N. Obrtelová a V. Štvrtňa

Obsah dílu

Přehrát vše

Nejdůležitější je nevzdat se. To je téma tvůrců ze zemí visegradské čtyřky. Brněnští autoři přináší případ ženy, která pro lásku opustila na Ukrajině svou rodinu i slibnou kariéru. Leč ouha, její sen o šťastném životě až do smrti se rozbil na kousíčky. Přesto však dokázala najít dost síly k tomu, aby pro sebe i svého syna našla světlo na konci tunelu. Příběhem Szabolcse Kurucsaie se nechali inspirovat tvůrci ze Szegedu. Přestože ve svých 35 letech přišel o zrak, naučil se žít úplně nový život a dělí se o své zkušenostmi i s ostatními. Příběh Slavomíra Lindvaie z Malé Idy na Slovensku by mohl inspirovat scenáristy velkofilmů. Dnes úspěšný ultramaratonec jen o vlásek unikl životu kriminálníka a vyděděnce. Ani Bartek Krawczyk se nenechal semlít osudem v podobě vážné autonehody. Dnes přijal invalidní vozík jako součást svého těla a našel životní pohodu a klid.

Společný pořad zemí Visegrádské skupiny, měsíčník reagující na každodenní problémy všech čtyř zemí, vytvořený na principu vzájemné výměny reportáží regionálních studií Slovenska, Polska, Maďarska a Česka.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD