Rozhovor s představitelem hlavní role Jiřím Mádlem

Kdy jste se poprvé setkal s režisérem Janem Němcem?

Poprvé jsme se setkali v kavárně. Přišel tam na mě s posilami, asi tři produkční. Ale nemuseli tam být, on mě udolal sám, přestože jsem byl rozhodnutý říct mu tam jedno slušný, ale zřetelný ne.

Jak jste byl přizván k spolupráci na filmu Vlk z Královských Vinohrad?

Zavolali mi a pan Němec pak dokonce volal i mojí mamce. Opravdu věděl, jak na mě… Pan Němec měl být lobbista, jeho charisma a energie byla tak nakažlivá.

Postava Johna Jana je alter egem Jana Němce, jak jste k postavě přistupoval při čtení scénáře?

Scénář jsem nikdy nedostal.

Je to velká výzva i zodpovědnost hrát roli režiséra. Jak probíhala vaše příprava na natáčení?

Vlastně nijak, byla to taková horská dráha. Večer mi přišla zpráva, jestli bych nemohl s sebou vzít ty černý boty, co jsem měl a jestli nemám třeba hnědou bundu nebo něco takového. Tak jsem si nařídil budíka, usínal a říkal si, co tak asi zítra před tou kamerou budu dělat.

Jak probíhalo natáčení?

Zběsile. Nejdřív mi to bylo hodně nepříjemný. Já jsem prostě jako herec rád na 100 % připravený, tady to nešlo. V Cannes jsem ještě trošku trpěl, pak jsem si to ale začal užívat a říkal si, že už asi nic takového nikdy nezažiju.

Konce natáčení Vlka z Královských Vinohrad se Jan Němec nedožil. Jak na pana režiséra vzpomínáte?

Vždycky mě rozesmál a věděl to. Věděl, že mě baví jeho styl komunikace s lidmi, a pak už se i trošku předváděl, aby mě pobavil. Měli jsme mezi sebou takovou tajnou komunikaci a pokoutně se smáli. Vždycky jsem měl radost, že ho vidím, a jsem rád, že mě v té kavárně ukecal.