28. březen

Obsah dílu

Divadelní hra Přípravy na všechno — 15. Pražské Quadriennale — Rodina z USA daruje plátna Židovskému muzeu — Kati v Divadle Bolka Polívky — Azyl pro Divadlo Bolka Bolívky — Krátké zprávy z kultury — Balet Princezna Hyacinta — Hra s hvězdami: Crime Boss

Části dílu

00:34
Divadelní hra Přípravy na všechno
  Novela českého básníka a spisovatele Elsy Aidse – Přípravy na všechno dostala divadelní zpracování. Režisér Jan Mikulášek ji připravil spolu s divadelním souborem Masopust.
  03:21
  15. Pražské Quadriennale
   Centrem 15. Pražského Quadriennale bude Holešovická tržnice. Jeho program dnes na tiskové konferenci představili pořadatelé. Mezinárodní přehlídka scénografie proběhne od 8. do 18. června.
   03:50
   Rodina z USA daruje plátna Židovskému muzeu
    Soubor šesti rozměrných pláten amerického abstraktního expresionisty Clevea Graye za několik milionů korun věnovala jeho rodina Židovskému muzeu v Praze.
    05:49
    Kati v Divadle Bolka Polívky
     Černou komedii Kati představí v pátek publiku Divadlo Bolka Polívky. Diváky zavede do Velké Británie roku 1965, kdy tam byl zrušen trest smrti. Hru napsal oceňovaný britský dramatik Martin McDonagh, který aktuálně sklízí úspěch i na poli filmovém – s Vílami z Inisherinu.
     07:50
     Azyl pro Divadlo Bolka Bolívky
      Divadlo totiž čeká rekonstrukce a po její dobu by mohlo najít útočiště v Redutě, kterou nyní využívá Národní divadlo Brno. S plánem přišlo vedení města. Zatímco Polívka návrh vítá, vedení Národního divadla má výhrady.
      08:24
      Krátké zprávy z kultury
       Orlando Bloom jednal s ukrajinským prezidentem o dětech zavlečených do Ruska a o vybudování zničené školní infrastruktury. Pražští komorní sólisté se představí v kostele sv. Šimona a Judy. Nový singl Noel Gallagher's High Flying Birds.
       09:48
       Balet Princezna Hyacinta
        Po 75 letech se vrací představení Princezna Hyacinta. Uvede ho balet libereckého Šaldova divadla. Pohádka se odehrává v prostředí Českého ráje - na zřícenině hradu Trosky.
        12:00
        Hra s hvězdami: Crime Boss
         Na tváře holywoodských herců láká nová česká videohra Crime Boss: Rockay City. Vytvořilo ji brněnské studio InGame pod vedením designéra Jarka Koláře. Hráč se v příběhu ujme postavy zločince, který se chce stát šéfem podsvětí fiktivního amerického města.
         Přehrát celé video
         Stopáž13 minut
         Další díl
         29. březen

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám