27. březen

Obsah dílu

Nové album Depeche Mode — Grand festival smíchu — Seno, sláma, skládka — Opera o Františku Drtikolovi — Krátké zprávy z kultury — Noví Tři mušketýři

Části dílu

00:33
Nové album Depeche Mode
  Nové album vydali britští Depeche Mode. Poprvé u jeho vydání chyběl zakládající člen skupiny Andrew Fletcher, který loni nečekaně zemřel. Částečně i proto je hlavním tématem nových písní nevyhnutelnost smrti, což předznamenává samotný název nahrávky: Memento Mori.
  02:48
  Grand festival smíchu
   Živý vstup redaktora Vlastimila Weinera.
   04:51
   Seno, sláma, skládka
    Seno a sláma v galerii, a ne symbolicky, ale doslova v obrovském množství. Slavná instalace performerky a disidentky Zorky Ságlové ze šedesátých let teď ožije v Galerii Václava Špály.
    07:00
    Opera o Františku Drtikolovi
     3. března uplynulo sto čtyřicet let od narození fotografa Františka Drtikola. Soubor Ensemble Opera Diversa ho připomněl nastudováním opery Světlo na konci tmy v brněnském divadle Reduta. Drtikol byl všestranný umělec, kromě fotografické tvorby se věnoval taky grafice.
     09:15
     Krátké zprávy z kultury
      Světový den divadla. Adele prodlužuje rezidenturu v Las Vegas.
      10:36
      Noví Tři mušketýři
       Tři mušketýři a D'Artagnan, věčný - a vděčný - příběh se vrací v novém filmovém zpracování. Příští týden vstoupí do kin verze, do které francouzští tvůrci obsadili třeba herce Vincenta Cassela, Romaina Durise nebo Evu Greenovou.
       Přehrát celé video
       Stopáž13 minut
       Další díl
       28. březen

       Události v kultuře na sociálních sítích

       Napište nám