30. leden

Obsah dílu

Má vlast v Cardiffu — Pražský koncert Björk — Vítěz české kvalifikace Eurovize — Nová šéfka Galerie Jaroslava Fragnera — Hra 1984 ve Švandově divadle — Zemřel Barrett Strong — Z Karviné do Carnegie Hall

Části dílu

00:34
Má vlast v Cardiffu
  Velšská národní opera v Cardiffu zahrála po víc než dvaceti letech tamnímu publiku Smetanovu Mou vlast. Skladbu, která není ve Walesu příliš známá, uvedl český dirigent a umělecký ředitel velšské opery Tomáš Hanus.
  02:57
  Pražský koncert Björk
   V Česku po osmi letech, v Praze dokonce po osmadvaceti letech vystoupí islandská zpěvačka Björk. Právě dnes ohlásila termíny svého podzimního evropského turné Cornucopia, jehož součástí bude 16. září i pražská O2 arena.
   03:32
   Vítěz české kvalifikace Eurovize
    Za necelou hodinu začne koncert národního kola Eurovize. Bude možné ho sledovat na YouTube kanálu soutěže. Nominované umělce už známe, dnes se ale dozvíme, s jakými skladbami vystoupí.
    04:38
    Nová šéfka Galerie Jaroslava Fragnera
     Hostem Událostí v kultuře je nová ředitelka Galerie Jaroslava Fragnera Karolína Plášková.
     09:12
     Hra 1984 ve Švandově divadle
      Dystopický román 1984 spisovatele George Orwella už téměř 74 let slouží jako varování před totalitami a stále vybízí k novým adaptacím. Novou divadelní verzi teď připravilo pražské Švandovo divadlo.
      11:26
      Zemřel Barrett Strong
       Zemřel Barrett Strong - zpěvák, skladatel a první hvězda hudebního vydavatelství Motown. Bylo mu 81 let. Jeho největším hitem byla skladba Money, kterou později převzali The Beatles i Rolling Stones.
       11:41
       Z Karviné do Carnegie Hall
        Z Karviné do Carnegie Hall - název nového dokumentu ČT. Vypráví o tom, co se za téměř šest desítek let na pěvecké scéně povedlo karvinskému sboru Permoník.
        Přehrát celé video
        Stopáž13 minut
        Další díl
        31. leden

        Události v kultuře na sociálních sítích

        Napište nám