13 minut

25. červen

Obsah dílu

Výstava malíře Theodora Pištěka — Průřez tvrobou architekta Rajniše — Vrcholí festival Metronome — Krátké zprávy z kultury — Stěhování časti Kunderova archivu do Brna — Pozvánka na Týden v kultuře

Části dílu

00:36
Výstava malíře Theodora Pištěka
  Malíř Theodor Pištěk ve srovnání se světovými souputníky. Jeho díla vystavuje Alšova jihočeská galerie v Zámecké jízdárně v Hluboké nad Vltavou. Expozice Senzační realismus ukazuje jeho plátna vedle děl, zapůjčených z Vídně i Budapešti.
  02:42
  Průřez tvrobou architekta Rajniše
   Z autora velkých městských staveb k propagátorovi přírodního stavitelství. Svéráz české architektury Martin Rajniš se ohlíží za dvaceti lety práce během níž opustil beton s ocelí a spolehl se hlavně na dřevo. Vzniklo tak dvanáct rozhleden, poštovní úřad na Sněžce i dřevěná vzducholoď.
   05:14
   Vrcholí festival Metronome
    Vrcholí Metronome festival. Na pražském výstavišti za dvě a půl hodiny vystoupí průkopníci elektronické hudby, britští Underworld. Poslední z velkých hudebních jmen letošního ročníku.
    06:51
    Krátké zprávy z kultury
     Elton John v Hyde Parku. Mr. Bean v seriálu Netflixu. Nové album Alexisonfire.
     08:42
     Stěhování časti Kunderova archivu do Brna
      První část literárního archivu Milana Kundery a jeho ženy Věry je v Brně. Spisovatel se na převozu z Paříže dohodl s Moravskou zemskou knihovnou už před dvěma lety.
      10:55
      Pozvánka na Týden v kultuře
       Rozhovor s hudebníkem Lazer Vikingem dnes večer v pořadu Týden v kultuře.
       Přehrát celé video
       Stopáž13 minut
       Další díl
       26. červen

       Události v kultuře na sociálních sítích

       Napište nám