2. prosinec 2019

Obsah dílu

Hra Tajný agend v Divadle Na zábradlí — Zakázka na dostavbu Průmyslového paláce — Díla J. Schikanedera v Mánesu — Změna pohlaví na fotografii — Děkankou filmové fakulty AMU bude A. Slováková — Díla mladých umělců jdou do dražby — Krátké zprávy z kultury — Nová kniha Petry Soukupové

Části dílu

00:37
Hra Tajný agend v Divadle Na zábradlí
  V Divadle Na zábradlí řeší případ s Tajným agentem. Předlohu napsal na začátku dvacátého století britský spisovatel Joseph Conrad.
  02:55
  Zakázka na dostavbu Průmyslového paláce
   Do března chtějí pražští radní vypsat zakázku na dostavbu vyhořelého křídla a rekonstrukci Průmyslového paláce. Práce za dvě miliardy by na Výstavišti mohly začít koncem příštího roku.
   03:58
   Díla J. Schikanedera v Mánesu
    Mistr nálad a melancholické poezie. V pražském Mánesu vystavují díla českého malíře Jakuba Schikanedera. A to u příležitosti pětadevadesátého výročí jeho úmrtí.
    06:10
    Změna pohlaví na fotografii
     Narodila se jako muž, celý život v sobě ale nesla genetické znaky obou pohlaví - projevil se u ní takzvaný chimérismus. Když si pak začala uvědomovat svou ženskou osobnost, zachycovala po dobu jednoho roku fotografka Vladimíra Kotra její postupný vývoj.
     11:22
     Děkankou filmové fakulty AMU bude A. Slováková
      Novou děkankou filmové fakulty AMU se stane Andrea Slováková, známá mimo jiné ze svého působení na festivalech dokumentů v Jihlavě či Olomouci.
      11:41
      Díla mladých umělců jdou do dražby
       Přes tři sta padesát dětí z brněnských, převážně uměleckých základních a středních škol, se rozhodlo pomoci ParaCENTRU Fenix. Věnovaly mu obrazy do benefiční dražby.
       13:34
       Krátké zprávy z kultury
        Národní knihovna a Moravská zemská knihovna v Brně měly v hospodaření nedostatky. Vyplývá to z prověrky NKÚ. Thriller Tiché doteky režiséra M. Hogenauera s E. Křenkovou v její první hlavní filmové roli sbírá ceny. U2 vydávají po dvou letech Song "Ahimsa".
        15:13
        Nová kniha Petry Soukupové
         Petra Soukupová vydává knihu Klub divných dětí. Příběhy svérázných školáků chce jim podobným vrstevníkům zvednout sebevědomí a pomoct rodičům lépe porozumět jejich světu.
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         3. prosinec 2019

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám