Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Palachův památník se neotevře včas

Palachův památník se neotevře včas

Otevření památníku Jana Palacha ve Všetatech se o měsíc posouvá. Podle původního plánu měl první návštěvníky přivítat už zítra - symbolicky v den výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Jenže stavební firma, která Palachův dům přestavuje,

Billie Eilish v Praze

Billie Eilish v Praze

Sedmnáctiletá zpěvačka, kterou na Instagramu sleduje pětatřicet milionů fanoušků. Do povědomí se dostala teprve před třemi lety. A za chvíli má českou premiéru v pražské O2 areně.

Setkání divadelníků

Setkání divadelníků

Mladí amatérští divadelníci z Česka a Slovenska se setkali tento týden v Šumperku. V tamním divadle pracují pod vedením profesionálních lektorů a seznamují se také s netradičními a hraničními obory divadla.

Krátké zprávy

Krátké zprávy

Přezpívaná Pasážová revolta, Elvis Presley jako superhrdina, komorní výstava děl Emila Fily a úmrtí Zorky Kohoutové.

Horácké divadlo v uprchlickém táboře

Horácké divadlo v uprchlickém táboře

Poslední volný víkend strávili herci s kolegy ze Slovenska a Bosny nikoliv doma, ale v uprchlickém táboře. Chtěli tam zpříjemnit pobyt především dětem.

Zemřel Karel Kuklík

Zemřel Karel Kuklík

Ve věku 82 let zemřel v neděli fotograf Karel Kuklík. Fotografova tvorba je zastoupena ve sbírkách řady tuzemských i zahraničních galerií a muzeí.

Spory v kladenském divadle

Spory v kladenském divadle

Divadlo v Kladně má novou jednatelku, která musí uklidňovat situaci v souboru. Irena Žantovská neplánuje žádné výrazné změny v chodu instituce, kterou včera převzala.

Posmrtný život faraonů v Národním muzeu

Posmrtný život faraonů v Národním muzeu

Posmrtný život faraonů v nevídaném projektu Národního muzea a jeho italských partnerů. Výstava Tutanchamon RealExperience představuje dobu nejznámějšího egyptského panovníka formou multimediální show.

Vlak do Banátu

Vlak do Banátu

Napříč Českem právě projíždí zřejmě nejdelší osobní vlak v novodobé historii - tři lokomotivy a osmnáct vagonů veze účinkující a fanoušky na hudební festival v rumunském Banátu. Osmý ročník čtyřdenního festivalu začíná zítra.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2019
 L ST AD HD