Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Den hanby

Den hanby

Dnes je to přesně padesát let. Rok po okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy vyšli lidé znovu do ulic. 21. srpen 1969 v českých a moravských městech připomíná kniha Den hanby.

Zaorálek ministrem

Zaorálek ministrem

Novým ministrem kultury by mohl být Lubomír Zaorálek. Podle předsedy sociálních demokratů Jana Hamáčka jde o zkušeného politika. Premiér Andrej Babiš s jeho nominací problém nemá. Prezident Miloše Zeman už vzkázal, že ho ministrem jmenuje.

Zrušené turné v Číně

Zrušené turné v Číně

Český smyčcový soubor Pražákovo kvarteto nepojede na plánované turné po Číně. Koncerty jim čínský partner zrušil s odkazem na tamní úřady a to přesto, že soubor už měl podepsanou smlouvu a loni v zemi absolvoval úspěšné turné.

Film o Emilu Zátopkovi

Film o Emilu Zátopkovi

Herec Dejvického divadla Václav Neužil se vrací na atletické stadiony jako Emil Zátopek - po jarních předtáčkách naplno začalo natáčení životopisného snímku o slavném běžci. Filmaři si rezervovali hned několik atletických areálů, které vzhledově odpovídají polovině minulého století.

Pokračování Matrixu

Pokračování Matrixu

Kultovní filmová série Matrix se vrací - oznámil to šéf produkční společnosti Warner Bros. Pictures. Čtvrtý díl zatím oficiálně nemá stanovené datum uvedení do kin.

Láska je slepá

Láska je slepá

Díla, která návštěvníci zprvu neuvidí. Na výstavu s názvem Láska je slepá totiž lidé vyrazí se škraboškou přes oči a poznávat ji budou především hmatem a sluchem. Neobvyklou přehlídku přichystal jeden z benátských paláců v rámci tamního Bienále.

Krátké zprávy

Krátké zprávy

Název nové bondovky, skladby z filmů Miloše Formana na Špilberku a zrestaurovaný Boj Pražanů se Švédy na Karlově mostě.

Ty Identity

Ty Identity

Skleněná brčka, dřevění motýlci i recyklovatelné sáčky na svačinu. Výrobky designérů, ale i návrhářů a grafiků s neotřelými nápady. Už čtyři roky jim v Ostravě dává prostor studio Ty Identity.

Socialistické sochařství

Socialistické sochařství

I třicet let po pádu komunismu - a například i padesát let od krvavých událostí v srpnu 1969 - najdeme v našich městech dědictví této totality v podobě soch a sousoší. Třeba v Plzni a Přešticích je jich hned několik. Kunsthistorici se ale shodují, že své místo ve veřejném prostoru rozhodně mají.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2019
 L ST AD HD