Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Závěr Pražského jara

Závěr Pražského jara

Pražské jaro se dnes večer loučí slovansko-francouzským hudebním večerem. V Obecním domě právě hraje uznávaný Toulouský národní orchestr pod vedením šéfdirigenta Tugana Sochijeva.

Jaké bylo Pražské jaro

Jaké bylo Pražské jaro

Světoznámé soubory i špičkoví sólisté, ale také jazzová zpěvačka nebo elektrický těremin. Takový byl letošní 74. ročník Pražského jaro 2019. Podle odhadu pořadatelů bylo z devadesáti procent vyprodáno.

O 74. ročníku Pražského jara

O 74. ročníku Pražského jara

Rozhovor s Romanem Bělorem.

Vysoká hra

Vysoká hra

Režisér a scenárista Jiří Svoboda natáčí nový televizní film Vysoká hra. Snímek inspirovaný románem bývalého vyšetřovatele Václava Lásky vypráví příběh policisty protikorupčního útvaru, pro kterého je právní stát a potrestání zločinu prioritou.

Grunge v Praze

Grunge v Praze

Své nejslavnější skladby vydali v devadesátých letech. Hráli ve stylu grunge na undergroundové scéně v americkém Seattlu. Kapela Alice in Chains vystoupila včera v pražském Foru Karlín.

Pražák v Obecním domě

Pražák v Obecním domě

Marek Pražák je solitérem ostravské umělecké scény. Věnuje se soše, malbě, performanci, hudbě i literatuře. Výstava v opavském Obecním domě má snahu představit tento jeho univerzální přístup k umění.

Krátké zprávy

Krátké zprávy

Michael Cunningham na Festivalu spisovatelů Praha, Chybík a Krištof s cenou Design Vanguard a opera Charlotte na Smetanově Litomyšli.

Bluegrass v Dlabačově

Bluegrass v Dlabačově

Na pódiu pražského centra Dlabačov se sešla současná špička amerického bluegrassu.

Připomínka Akce K

Připomínka Akce K

Zatím je to mimořádně křehká krása ze včelího vosku. Za 9 měsíců, přesněji v dubnu příštího roku, to bude svědectví o historické události, ke které došlo ve Velehradě v dubnu 1950. Sochař Otmar Oliva finišuje s přípravou pamětní desky k výročí Akce K.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2019
 L ST AD HD