18 minut

5. červen 2019

Obsah dílu

Arturo Sandoval a FOK hrají Gershwina — Zahájení Pražského Quadriennale — Vítěz World Press Photo v Praze — World Press Photo v Praze — Jaká bude budoucnost Muzea Boženy Němcové? — Sarkofág od českých sklářů — Přehled krátkých zpráv — Komiks Pac a Pussy knižně

Části dílu

00:35
Arturo Sandoval a FOK hrají Gershwina
  Pražskou Smetanovou síní Obecního domu zní jazz a kubánské rytmy. Pódium dnes a zítra večer patří desetinásobnému držiteli Grammy Arturovi Sandovalovi.
  03:10
  Zahájení Pražského Quadriennale
   Živý vstup redaktora Jakuba Anděla.
   06:45
   Vítěz World Press Photo v Praze
    Na Staroměstské radnici v Praze začíná výstava nejlepších světových fotografií loňského roku. Úplně poprvé ji zahajuje vítěz soutěže World Press Photo John Moore.
    08:38
    World Press Photo v Praze
     ítězné snímky World Press Photo jsou už teď k vidění třeba v Berlíně, Amsterodamu nebo Sydney. Organizátoři chtějí, aby si události minulého roku tak mohli připomenout lidé po celém světě.
     09:31
     Jaká bude budoucnost Muzea Boženy Němcové?
      Českoskalické muzeum prochází změnami, o kterých část lidí mluví jako o likvidačních a část v nich naopak vidí oživení a snahu přilákat víc návštěvníků.
      11:51
      Sarkofág od českých sklářů
       Úspěch pro české sklářství. V Železném Brodě vyrobili sarkofág pro dánskou královnu. Vznik ojedinělé umělecké plastiky pro Margret II. zachytil dokument Pavla Štingla.
       13:49
       Přehled krátkých zpráv
        Festival Blues Alive. Epos 257 instaloval památník. Festival Umění ve městě.
        15:15
        Komiks Pac a Pussy knižně
         Hit sociálních sítí teď knižně. Vyšel soubor komiksů Pac a Pussy. Krátké rozhovory mezi dvěma kočkami, které komentují nejen současné ale i nadčasové problémy, vznikly před dvěma lety.
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         6. červen 2019

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám