18 minut

4. červen 2019

Část: Závěr Pražského jara

Obsah dílu

Závěr Pražského jara — Jaké bylo Pražské jaro — O 74. ročníku Pražského jara — Vysoká hra — Grunge v Praze — Pražák v Obecním domě — Krátké zprávy — Bluegrass v Dlabačově — Připomínka Akce K

Části dílu

00:35
Závěr Pražského jara
  Pražské jaro se dnes večer loučí slovansko-francouzským hudebním večerem. V Obecním domě právě hraje uznávaný Toulouský národní orchestr pod vedením šéfdirigenta Tugana Sochijeva.
  01:03
  Jaké bylo Pražské jaro
   Světoznámé soubory i špičkoví sólisté, ale také jazzová zpěvačka nebo elektrický těremin. Takový byl letošní 74. ročník Pražského jaro 2019. Podle odhadu pořadatelů bylo z devadesáti procent vyprodáno.
   02:57
   O 74. ročníku Pražského jara
    Rozhovor s Romanem Bělorem.
    05:21
    Vysoká hra
     Režisér a scenárista Jiří Svoboda natáčí nový televizní film Vysoká hra. Snímek inspirovaný románem bývalého vyšetřovatele Václava Lásky vypráví příběh policisty protikorupčního útvaru, pro kterého je právní stát a potrestání zločinu prioritou.
     07:41
     Grunge v Praze
      Své nejslavnější skladby vydali v devadesátých letech. Hráli ve stylu grunge na undergroundové scéně v americkém Seattlu. Kapela Alice in Chains vystoupila včera v pražském Foru Karlín.
      09:38
      Pražák v Obecním domě
       Marek Pražák je solitérem ostravské umělecké scény. Věnuje se soše, malbě, performanci, hudbě i literatuře. Výstava v opavském Obecním domě má snahu představit tento jeho univerzální přístup k umění.
       11:51
       Krátké zprávy
        Michael Cunningham na Festivalu spisovatelů Praha, Chybík a Krištof s cenou Design Vanguard a opera Charlotte na Smetanově Litomyšli.
        13:06
        Bluegrass v Dlabačově
         Na pódiu pražského centra Dlabačov se sešla současná špička amerického bluegrassu.
         15:28
         Připomínka Akce K
          Zatím je to mimořádně křehká krása ze včelího vosku. Za 9 měsíců, přesněji v dubnu příštího roku, to bude svědectví o historické události, ke které došlo ve Velehradě v dubnu 1950. Sochař Otmar Oliva finišuje s přípravou pamětní desky k výročí Akce K.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          5. červen 2019

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám