21. březen 2019

Část: Představení nominací na Českého lva

Obsah dílu

Začíná filmový festival Febiofest — Začíná knižní veletrh v Lipsku — Krátké zprávy — Tajemství oblázkové hory - nominace na Magnesii Literu — Nová inscenace podle norského dramatika Ibsena v Divadle Petra Bezruče — Den světového loutkového divadla — Expozice s názvem Pulp Fiction v pražském Vnitroblocku — Představení nominací na Českého lva

Části dílu

00:39
Začíná filmový festival Febiofest
  Nejnovější snímek Roberta Redforda, kterým herec ukončil kariéru nebo první světová válka, tak jak ji doteď na plátně nikdo neviděl. I to nabízí letošní Febiofest.
  02:55
  Začíná knižní veletrh v Lipsku
   Česká republika je hlavním hostem letošního knižního veletrhu v Lipsku. Dnes čeští spisovatelé otevřeli národní stánek. Představí přes 70 nových překladů své literatury a osobně více než 50 autorek a autorů.
   04:38
   Krátké zprávy
    06:00
    Tajemství oblázkové hory - nominace na Magnesii Literu
     Tajemství oblázkové hory je název temné fantasy pro starší školní děti. Kniha je nominovaná na cenu Magnesia Litera. Její autorka Bára Dočkalová začala psát knihu ve svých jedenácti letech – a dokončila ji, když bylo její dceři rovněž jedenáct let.
     08:11
     Nová inscenace podle norského dramatika Ibsena v Divadle Petra Bezruče
      Hrdinka dramatu norského spisovatele Henrika Ibsena Heda Gablerová je nerozhodná a znuděná třicátnice v luxusu, ve kterém žije a zároveň jím pohrdá. Taková je v nové inscenaci ostravského Divadla Petra Bezruče.
      10:44
      Den světového loutkového divadla
       Loutkami žije rodina Kudrnových z východních Čech. Otec je řadu let vytváří a dcera zase jezdí s kočovným divadlem po venkově. Jako za časů Matěje Kopeckého, který loutkářskou tradici založil. Ta je už taky třetím rokem pod ochranou UNESCO.
       12:44
       Expozice s názvem Pulp Fiction v pražském Vnitroblocku
        V pražském Vnitroblocku vystavují tři absolventi pražské Akademie výtvarných umění. Expozice s názvem Pulp Fiction ukazuje tvorbu Kláry Sedlo, Jana Haranta a Lukáše Miffka.
        15:33
        Představení nominací na Českého lva
         Komedie z dabingového studia a kriminální případy zapeklitých zločinů a také záhadných vražd jedné šumavské vesnice.
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         22. březen 2019

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám