18 minut

13. březen 2019

Část: Přehled krátkých zpráv z kultury

Obsah dílu

Dokument Novaja Gazeta na festivalu Jeden svět — Jiří Kylián členem Academie de Beaux Artes — Dokument Hranice v srdci — Nominace na ceny Magnesia Litera — Ohlasy na premiéru snímku Skleněný pokoj — Přehled krátkých zpráv z kultury — Nominace na ceny Český lev: Nejlepší kamera — Koncert pro Jiřičnou ve Zlíně

Části dílu

00:39
Dokument Novaja Gazeta na festivalu Jeden svět
  Jaká je práce novinářů v nezávislém, opozičním ruském deníku Novaja Gazeta? V jakých podmínkách redakce funguje a jakým hrozbám čelí? To podrobně zmapoval režisér Askold Kurov - host festivalu Jeden svět.
  03:01
  Jiří Kylián členem Academie de Beaux Artes
   Zcela mimořádného ocenění se dočkal český choreograf Jiří Kylián. Francouzská Akademie krásných umění mu v Paříži dnes odpoledne udělila rytířský řád.
   05:15
   Dokument Hranice v srdci
    Už čtvrt století rozděluje Česko a Slovensko hranice. Jakou roli hraje v životech lidí, kteří v pohraničí žijí, to zjišťuje nový dokumentární cyklus České televize.
    07:36
    Nominace na ceny Magnesia Litera
     Životní provizorium, rozhodování mezi budoucí kariérou a rodinou, to je téma románu Ve skříni překladatelky a spisovatelky Terezy Semotamové. V kategorii Litera za prózu se její text uchází o výroční cenu Magnesia Litera.
     09:34
     Ohlasy na premiéru snímku Skleněný pokoj
      Skleněný pokoj - film inspirovaný příběhem vily Tugendhat zhruba před půl hodinou uvedli jeho tvůrci v Praze. Světovou premiéru měl už včera v brněnském kině Scala.
      11:39
      Přehled krátkých zpráv z kultury
       Konec spekulací o vzniku pokračování oscarového snímku Bohemian Rhapsody, nový film nebude. Rok šlechtického rodu Gallasů a Clam-Gallasů. Svěrák a Uhlíř – padesát let spolu.
       12:31
       Nominace na ceny Český lev: Nejlepší kamera
        Které domácí filmy, uvedené v uplynulém roce, vynikají mimořádným nasnímáním? Česká filmová a televizní akademie na cenu Český lev nominovala v kategorii Nejlepší kamera tyto snímky.
        14:40
        Koncert pro Jiřičnou ve Zlíně
         Zlín děkuje své slavné rodačce, architektce a designérce Evě Jiřičné za stavby, které pro město navrhla, a také jí gratuluje k letošním osmdesátým narozeninám.
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         14. březen 2019

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám