18 minut

21. leden 2017

Obsah dílu

Zemřel Michal Pavlata — Obyčejní lidé v divadle Archa — Classic Prague Awards 2017 — Smetanovo trio v nominaci na BBC Music Magazine Award — Objev slovenské hudební scény — Barokní skladatel a houslista František Jiránek — "Českého Vivaldiho" nahrál soubor Collegiium Marianum — Pokračuje filmový festival Sundance — SKUTR připravuje Prodanou nevěstu — Osmdesátiny Woodyho Vašulka

Části dílu

00:40
Zemřel Michal Pavlata
  01:07
  Obyčejní lidé v divadle Archa
   Divadlo Archa zítra čeká první premiéra roku - inscenace Obyčejní lidé. Projekt vzešel s unikátní spolupráce mezi českými tvůrci a čínským nezávislým souborem Living Dance Studio z Pekingu.
   03:21
   Classic Prague Awards 2017
    Živý vstup redaktorky Lucie Korcové.
    05:52
    Smetanovo trio v nominaci na BBC Music Magazine Award
     Česká klasická hudba slaví úspěch. Smetanovo trio se dostalo do nominací na BBC Music Magazine Award. Zaujala jejich nahrávka klavírních trií Bohuslava Martinů a dostala se tak mezi tři alba nominovaná na tuto cenu.
     06:16
     Objev slovenské hudební scény
      Slovenská hudba má novou pěveckou, ale především i výraznou skladatelskou osobnost. Katarína Máliková vydala nové album, které nazvala Pustvopol.
      08:50
      Barokní skladatel a houslista František Jiránek
       Přívlastek „český Vivaldi“ patří Františku Jiránkovi, baroknímu skladateli a také houslistu dvorní kapely hraběte Václava Morzina. Hudební svět ho objevil teprve před několika lety a pracuje na identifikaci jeho skladeb.
       09:36
       "Českého Vivaldiho" nahrál soubor Collegiium Marianum
        Host ve studiu - Jana Semerádová, umělecká vedoucí souboru Collegium Marianum.
        12:48
        Pokračuje filmový festival Sundance
         Třetím dnem dnes pokračuje filmový festival Sundance. Podle jeho duchovního otce - herecké legendy Roberta Redforda by přehlídka měla hlavně dát šanci nezávislým snímkům.
         14:32
         SKUTR připravuje Prodanou nevěstu
          Režisérská dvojice SKUTR, bude letos pracovat v Essenu, kde se pustí do velké klasiky - Smetanovy opery Prodaná nevěsta. V Praze pak připraví pro první scénu Lorkovu Krvavou svatbu.
          15:39
          Osmdesátiny Woodyho Vašulka
           Osmdesáté narozeniny včera oslavil průkopník video artu Woody Vašulka. Brněnský rodák experimentující s elektronickým obrazem a multimediálními instalacemi dodnes tvoří s manželkou ve Spojených státech.
           Přehrát celé video
           Stopáž18 minut
           Další díl
           22. leden 2017

           Přehled dílů

            

           Události v kultuře na sociálních sítích

           Napište nám