Nahrávám video

22. leden 2017

Obsah dílu

Osudy šlechtických rodů v dokumentech — Herec Michal Pavlata prohrál dlouhý boj s nemocí — Punkový Green Day koncertují v Praze — Básně, které autor diktoval očima — Pěvec Petr Nekoranec oceněn v soutěži Francesca Viñase — Arhus - evropské město kultury — Předávání cen na festivalu Krátkých filmů — Proměna Tatiany Vilhelmové v Boženu Němcovou — Kdo vymýšlí obaly — Kultura v příštím týdnu

Části dílu

00:39
Osudy šlechtických rodů v dokumentech
  Po komunistické perzekuci měla jejich jména zmizet z paměti. Teď se osm šlechtických rodů představí v dokumentech ČT "Modrá krev". A v novém cyklu nebudou jen vzpomínat.
  03:02
  Herec Michal Pavlata prohrál dlouhý boj s nemocí
   Zemřel herec, dabér, publicista a pedagog Michal Pavlata. Stal se hlavně synonymem pro dabing a rozhlasové hry. Jeho hlasem promlouvaly tisícovky postav. Literární talent uplatnil třeba v textech pro kapelu Rangers nebo fejetonech.
   05:08
   Punkový Green Day koncertují v Praze
    Před 25 lety byli mladou a drzou punkovou kapelou, dnes patří mezi největší rockové hitmakery světa. Jinak se ale v kapele Green Day, která právě dnes koncertuje v Praze, mnoho nezměnilo.
    06:08
    Básně, které autor diktoval očima
     Právě v těchto chvílích křtí herci Divadla v Dlouhé poslední sbírku veršů svého dlouholetého člena Jana Borny. Knihu s názevem Psáno očima vydal básník a divadelní režisér na konci svého života.
     08:38
     Pěvec Petr Nekoranec oceněn v soutěži Francesca Viñase
      Český pěvec Petr Nekoranec zvítězil v prestižní Mezinárodní soutěži Francesca Viñase ve španělské Barceloně. V konkurenci více než pěti set zpěváků z celého světa uspěl s árií Je crois entendre encore z Bizetových Lovců perel.
      09:06
      Arhus - evropské město kultury
       Velkolepou přehlídku si připravilo dánské město Aarhus. Zahájilo tak svůj program jako Evropské hlavní město kultury pro letošní rok. Show sledovalo v ulicích 60 tisíc lidí a celkově stála více než dva miliony eur.
       09:30
       Předávání cen na festivalu Krátkých filmů
        Rozhovor s Karlem Spěšným, programovým ředitelem festivalu.
        14:19
        Proměna Tatiany Vilhelmové v Boženu Němcovou
         Tatiana Vilhelmová se znovu herecky promění v Boženu Němcovou. Inscenaci Neumím jinak než láskou, kterou uvedla v roce 2013 v pražské Viole, představí v brněnském Divadle Bolka Polívky.
         14:52
         Kdo vymýšlí obaly
          Krabice na boty, která se dá využít také jako šanon. Jeden z víceúčelových obalů, který navrhli studenti Střední umělecké školy v Ostravě. Design obalů tu nově budou moci studovat jako samostatný obor.
          16:51
          Kultura v příštím týdnu
           Události v kultuře se budou věnovat například desátému ročníku Ceny kritiky za mladou malbu. A mezinárodní porota ocení mladé výtvarníky do třiceti let.
           Přehrát celé video
           Stopáž18 minut
           Další díl
           23. leden 2017

           Přehled dílů

            
           Stopáž13 minut

           24. září

           Program festivalu alternativní kultury — Festival Serial Killer — Na vratké palubě s Petrem Hruškou — Starověká Sparta v komiksu — Zemřela herečka Louise Fletcherová — Festival současné ilustrační tvorby

           24. 9. 2022 na ČT art
           Stopáž13 minut

           23. září

           Oslavy narozenin Marty Kubišové — Zemřela spisovatelka Hilary Mantelová — Začíná filmový festival Finále Plzeň — Film Boemo na festivalu v San Sebastianu

           23. 9. 2022 na ČT art
           Stopáž13 minut

           22. září

           Původní české drama Srpnové světlo — Cenu Jaroslava Seiferta získal Josef Kroutvor — Titul Architekt roku 2022 — Banger Adama Sedláka — Současná baletní tvorba v NdB — Krátké zprávy z kultury

           22. 9. 2022 na ČT art
           Stopáž13 minut

           21. září

           Ostravské Plato v budově bývalých jatek — Začíná 59. ročník festivalu Zlatá Praha — Noc literatury — Krátké zprávy z kultury — Multimediální instalace Skrz

           21. 9. 2022 na ČT art
           Stopáž13 minut

           20. září

           30 let divadla Continuo — Natáčení detektivního dramatu Úsvit — Začíná festival Serial Killer — Výzkumný projekt Umění – cesta do duše — Krátké zprávy z kultury — Otevření Semlerovy rezidence

           20. 9. 2022 na ČT art
           Stopáž13 minut

           19. září

           Finále Dvořákovy Prahy — Loučení s Alžbětou II. — Světová premiéra snímku Il Boemu — Festival v San Sebastianu — Krátké zprávy z kultury — Hra za 48 hodin — Literatura v parku — Filharmonie Brno zahájila sezonu.

           19. 9. 2022 na ČT art

           Události v kultuře na sociálních sítích

           Napište nám