18 minut

9. říjen 2016

Část: Picassovy portréty v Londýně

Obsah dílu

Hedi na Be2Can — Ceny Divadelních novin — Picassovy portréty v Londýně — Festival spisovatelů Praha — Miluji tě jak po smrti v NoD — Desert Trip 2016 — Staré arménské tisky k vidění v Praze — Vítězové ankety Neviditelný herec — Orchestr syrských uprchlíků — Kultura v příštím týdnu

Části dílu

00:37
Hedi na Be2Can
  Emancipační love story ze současného Tunisu. To je snímek Hedi, který do Prahy na filmový festival Be2Can přijel představit jeho režisér a scenárista Mohamed Ben Attia.
  02:52
  Ceny Divadelních novin
   Činoherním počinem roku je podle poroty Divadelních novin Kauza Schwejk režiséra Dušana D. Pařízka. Cenu za nejlepší herecký výkon uplynulé sezony získal Ivan Trojan z Dejvického divadla za roli Andrewa Maxwella ve Vzkříšení.
   04:09
   Picassovy portréty v Londýně
    Národní galerie portrétů v Londýně vystavuje více než osmdesát prací španělského malíře Pabla Picassa. Expozici složili kurátoři z portrétních prací napříč jeho obdobími. Zapůjčily jim je prestižní galerie z celého světa i soukromí sběratelé.
    05:37
    Festival spisovatelů Praha
     Hostem Událostí v kultuře je Marie Iljašenko.
     09:08
     Miluji tě jak po smrti v NoD
      Miluji tě jak po smrti – název životního příběhu spalující lásky dvou německých básníků, který oživili v pražském NoD. Godtfried Benn a židovská básnířka Else Lasker Schülerová.
      10:50
      Desert Trip 2016
       Bob Dylan, Paul McCartney nebo Neil Young. Rockové legendy se sešly na pódiu během třídenního festivalu Desert Trip v americké Kalifornii. Mimořádnou hudební událost dnes uzavřou The Who a Roger Waters.
       11:29
       Staré arménské tisky k vidění v Praze
        Některé z nich jsou staré i více než 500 let, přesto by bez nich jen těžko mohla proběhnout bohoslužba. Jedny z prvních arménských textů a hudebních zápisů jsou k vidění v Národní knihovně v Praze.
        14:00
        Vítězové ankety Neviditelný herec
         Rozhlasová anketa Neviditelný herec zná letošní vítěze. Za četbu románu Himmlerova kuchařka ji vyhrála Taťjana Medvecká. Vítězem se stal i Norbert Lichý, a to za ztvárnění titulní role ve hře Ottla.
         14:40
         Orchestr syrských uprchlíků
          Skupina operních zpěváků a hudebníků, ze kterých se v posledních letech stali uprchlíci, vystupuje pod názvem Syrský filharmonický orchestr expatů. Naposledy to bylo v Berlíně.
          17:13
          Kultura v příštím týdnu
           Přehrát celé video
           Stopáž18 minut
           Další díl
           10. říjen 2016

           Přehled dílů

            

           Události v kultuře na sociálních sítích

           Napište nám