18 minut

10. září 2016

Část: Ještěd otevřel běžně nepřístupné prostory

Obsah dílu

Retrospektiva Ronyho Plesla — Život Almy Mahlerové v brněnské Huse na provázku — Sting připravuje studiové album — Ještěd otevřel běžně nepřístupné prostory — Anna Netrebková vydává Verismo — Usnula jsem, ale nespím — Eurovize — Soudce AK 2 — Nick Cave na desce Skeleton Tree — Petr Nikl v Galerii Václava Špály — Končí festival v Benátkách

Části dílu

00:41
Retrospektiva Ronyho Plesla
  Začala asi nejkřehčí výstava tohoto roku. Retrospektiva sklářského výtvarníka Ronyho Plesla na Pražském hradě, který se může pochlubit třeba titulem Nejlepší český designér.
  03:17
  Život Almy Mahlerové v brněnské Huse na provázku
   Žena, která pobuřovala a zároveň fascinovala – tak hovořili muži o Almě Mahlerové. Rakušanka proslula jako múza řady předních umělců první poloviny 20. století.
   05:16
   Sting připravuje studiové album
    Novinka britského hudebníka se jmenuje 57th & 9th - podle křižovatky ulic na Manhattanu, kterou každý den míjel při cestě do nahrávacího studia.
    06:09
    Ještěd otevřel běžně nepřístupné prostory
     Jinak běžně nepřístupné technické zázemí otevřel během Dnů evropského dědictví hotel a vysílač na Ještědu.
     07:53
     Anna Netrebková vydává Verismo
      Jedna z největších operních hvězd Anna Netrebková vydává nové album. Jmenuje se Verismo a natáčela ho ve spolupráci s proslulým italským souborem.
      09:26
      Usnula jsem, ale nespím
       Stará mexická legenda varuje, že kdo usne na náhrobním kameni, propadne se do říše mrtvých. To ovšem malá Veronika neví. Tak začíná pouť, která nemá v současném loutkovém divadle obdoby.
       11:29
       Eurovize
        Ze Stockholmu do Kyjeva. Organizátoři dvaašedesátého ročníku Eurovize dnes rozhodli o tom, že se mezinárodní pěvecká soutěž příští rok přesune do hlavního města Ukrajiny.
        12:21
        Soudce AK 2
         Soudce Adam Klos se vrátí do soudních síní a hlavně do programu České televize. Režisér Robert Sedláček právě natáčí druhou řadu úspěšného seriálu Život a doba soudce AK.
         14:10
         Nick Cave na desce Skeleton Tree
          Na ničem nezáleží, když odejde ten, koho milujete. Zpívá Nick Cave na desce Skeleton Tree. Album, které doprovází taky dokument o jeho natáčení, sklízí i přes svojí ponurou náladu pochvalné recenze.
          14:52
          Petr Nikl v Galerii Václava Špály
           Kreslí a maluje aniž by se dotkl tužky nebo štětce. Výtvarník, hudebník, divadelník a autor knih - Petr Nikl - pracuje na své aktuální výstavě "Pijavice" v pražské Špálově Galerii s náhodou a celou řadou rekvizit.
           17:10
           Končí festival v Benátkách
            Právě v těchto chvílích vrcholí slavnostní ceremoniál filmového festivalu v Benátkách. Porota už oznámila jména nejlepšího herce a herečky.
            Přehrát celé video
            Stopáž18 minut
            Další díl
            11. září 2016

            Události v kultuře na sociálních sítích

            Napište nám