Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Retrospektiva Evy Švankmajerové

Retrospektiva Evy Švankmajerové

Retrospektivní výstavu maleb a kreseb Evy Švankmajerové představuje Staroměstská radnice v Praze. Deset let po její smrti připomíná expozice tvorbu světově proslulé malířky, keramičky, loutkářky a filmové výtvarnice.

Výstava Václava Švankmajera

Výstava Václava Švankmajera

Ve druhém patře pražské Staroměstské radnice vystavuje paralelně se svou matkou i Václav Švankmajer. Výtvarník, režisér a scenárista zde vystavuje své kresby a malby.

Hateful Eight Quentina Tarantina

Hateful Eight Quentina Tarantina

První oficiální ukázka je na internetu pár hodin, Nenávistná osmička by měla do kin přijít o Vánocích.

Výstava o Henryku Sienkiewicz

Výstava o Henryku Sienkiewicz

Poláci mu věnovali zámek. Švédská akademie Nobelovu cenu. Spisovatel Sienkiewicz se za svého života dočkal i mnoha dalších poct. Některé z nich - třeba dopis od amerického prezidenta - jsou teď k vidění na zámku v Kuníně.

Beetlejuice 2

Beetlejuice 2

Jak dostat ze svého domu nové nájemníky, když jsou z vás duchové, radil v osmdesátých letech snímek Beetlejuice. Populární komediální horor režiséra Tima Burtona se teď dočká pokračování.

Hra o sexuální šikaně

Hra o sexuální šikaně

Divadelní hra britského autora Tony Stowerse Iks. Inspirovaná smrtí Matthewa Sheparda. Amerického studenta, který byl v roce 1998 brutálně zavražděn ve Wyomingu kvůli své homosexualitě.

Zemřel Miloš Hlavica

Zemřel Miloš Hlavica

Většinu své herecké kariéry prožil v Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého, ve kterém ztvárnil desítky rolí. Často se ale objevoval i v televizních inscenacích nebo seriálech.

Chopinův festival

Chopinův festival

Skladby polského romantika sólově, šestiručně či na dva nástroje zároveň. V Mariánských lázních dnes začal Chopinův festival, na kterém se představí třeba kanadský pianista Dang Thai Son nebo klavírista Jan Simon.

Sochy Markéty Jáchimové

Sochy Markéty Jáchimové

Proslavila se už svou školní prací. Nechala roztát sochu Václava Klause z ledu. Teď se umělkyně Markéta Jáchimová soustředí na trvanlivější materiály. Třeba pařezy, které sbírá přímo v lese.

Nové Bondgirls

Nové Bondgirls

Italská kráska Monika Belluci a Francouzka Lea Seydoux známá například z Hanebných panchartů jsou Bondgirls v nejnovějším snímku o agentovi 007.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2015
 L ST AD