Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Prodloužení nouzového stavu

Prodloužení nouzového stavu

Nouzový stav v Česku potrvá do 20. listopadu. Dnes o tom rozhodla sněmovna, kterou o prodloužení nouzového stavu požádala vláda.

Pomalejší šíření

Pomalejší šíření

V Česku dál pokračuje komunitní šíření nákazy koronavirem. Data ministerstva zdravotnictví ale ukazují na to, že vládní opatření začínají mít vliv na počet nově nakažených, ten totiž mírně zpomaluje.

Počet nakažených

Počet nakažených

Včera v Česku přibylo přes 13 tisíc nových případů koronaviru, podobně jako den předtím.

Nouzový stav

Nouzový stav

Vláda zatím nepředpokládá uzavření ekonomiky kvůli epidemii covidu v takovém rozsahu, jako tomu bylo na jaře. Premiér to dnes řekl ve sněmovně, když žádal o prodloužení nouzového stavu.

Zavřou další školy

Zavřou další školy

Vláda rozhodla o uzavření speciálních škol od pondělí. První stupně základních škol se naopak kvůli nepříznivé epidemické situaci otevírat zatím nebudou.

Chytrá karanténa 2.0

Chytrá karanténa 2.0

Vláda se také zabývá dalším fungováním projektu s názvem Chytrá karanténa 2.0. Příští rok by měl jeho provoz stát 400 milionů korun.

Zrušené trhy

Zrušené trhy

Řada českých měst zrušila farmářské trhy. Kvůli novým vládním nařízením nejsou schopna zajistit maximální počet lidí. Jinde pokračují trhy s omezeným prodejem. Před Svátkem zesnulých lidé kupují věnce na hroby.

Triáž pacientů

Triáž pacientů

Zatím se Česko neblíží stavu, kdy by lékaři museli rozhodovat o životě a smrti – například tím, že určí, který pacient dostane ventilátor a na kterého se už nedostane. I na takový postup se ale připravují.

Polní nemocnice v Brně

Polní nemocnice v Brně

Živý vstup Andrey Čandové.

Zemětřesení v Turecku

Zemětřesení v Turecku

Zemětřesení zasáhlo oblast Egejského moře. Jeho síla dosáhla podle měření sedmi stupňů, největší škody hlásí Turecko.

Zasažené oblasti

Zasažené oblasti

Živý vstup Václava Černohorského.

Propad HDP

Propad HDP

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zmírnila propad. Meziročně se výkon snížil o 5,8 procenta.

Odklady splátek

Odklady splátek

Další plošný odklad splátek úvěrů se už podle ministryně financí neplánuje. Stávající moratorium končí zítra a pomohlo lidem překlenout finanční problémy po jarní koronavirové krizi.

Zavřené hřbitovy

Zavřené hřbitovy

Hřbitovy v Polsku zůstanou kvůli neustupující pandemii koronaviru od soboty do pondělí zavřené. Vláda chce před Svátkem zesnulých předejít tomu, aby se na nich shromažďovalo víc lidí.

Opatření po útoku v Nice

Opatření po útoku v Nice

Po včerejším útoku v Nice, který si vyžádal tři lidské životy, zpřísňuje Francie bezpečnostní opatření. V ulicích bude hlídkovat na sedm tisíc vojáků, zpravodajské služby hodlají věnovat ještě větší pozornost už sledovaným radikálním islamistům.

Nový olomoucký hejtman

Nový olomoucký hejtman

Novým hejtmanem Olomouckého kraje byl na ustavujícím zasedání zastupitelstva zvolen lídr Pirátů a STAN a ředitel Správy kolejí a menz Univerzity Palackého Josef Suchánek.

Svědci požáru

Svědci požáru

Policie hledá svědky požáru kostela v Praze. Zajímají ji i fotografie nebo videozáznamy středeční události. V zahradě Kinských na Smíchově shořela dřevěná památka – kostel svatého Michala.

Sportoviště bez lidí

Sportoviště bez lidí

Bazény a zimní stadiony jsou dál v provozu – ale bez návštěvníků. Radnice tak přichází o stovky tisíc korun kvůli ohřevu vody nebo údržbě ledu. Stále totiž neumí odhadnout, jestli se vyplatí provoz úplně zastavit.

Jak češi cestují

Jak češi cestují

Koronavirus mění i způsoby a trasy, kterými se lidé po Česku přepravují. Zatímco hromadná doprava zažívá bezprecedentní pokles, individuální doprava, hlavně automobilová, získala daleko větší podíl.

Cesty za hranice

Cesty za hranice

Do kterých sousedních států mohou Češi vycestovat.

Rušení spojů

Rušení spojů

V souvislosti s opatřeními kvůli zhoršené epidemické situaci mění svoje služby i někteří domácí dopravci.

Prezidentské podpisy

Prezidentské podpisy

Odklad elektronické evidence tržeb se prodlouží až do konce roku 2022 – změnu zákona podepsal prezident. Zároveň stvrdil další normy spojené s koronavirem.

Příspěvek pro důchodce

Příspěvek pro důchodce

Poslanci schválili jednorázový příspěvek pět tisíc korun pro důchodce. Pomoc se týká i lidí s invalidní nebo s pozůstalostní penzí. Rozhodnutí sněmovny musí ještě potvrdit Senát.

Fotbalová kauza

Fotbalová kauza

Státní zástupkyně dnes propustila z vazby rozhodčího Tomáše Grimma. Ten je spolu s dalšími devatenácti lidmi obviněný v kauze ovlivňování fotbalových zápasů.

Blatný a Milion chvilek

Blatný a Milion chvilek

Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný před chvílí po jednání vlády přiznal, že podepsal petici Milionu chvilek za demokracii proti premiéru Babišovi.

Výpadek Škody Auto

Výpadek Škody Auto

Škoda Auto dodala za letošní první tři čtvrtletí svým zákazníkům necelých 722 tisíc vozů. To je o pětinu míň než před rokem.

Referendum o eutanazii

Referendum o eutanazii

Novozélanďané v referendu podle předběžných výsledků odhlasovali legalizaci eutanazie. Pro bylo přes 65 procent voličů.

Americké volby a bezpečnost

Americké volby a bezpečnost

Jedním z největších témat současného mandátu Donalda Trumpa je bezpečnost. Joe Biden kritizuje stavbu mexické zdi jako neefektivní.

Nikl v Bečvě

Nikl v Bečvě

Zvýšené množství niklu prokázaly rozbory vody z řeky Bečvy ve Valašském Meziříčí – Juřince, kde se v úterý odpoledne vytvořila na hladině pěna.

Řemeslníci

Řemeslníci

Koronavirová epidemie komplikuje i řemeslnické práce. Někdy kvůli karanténě, někdy i z prostého strachu z nákazy.

Tragická nehoda

Tragická nehoda

Čtyři lidé zemřeli při srážce kamionu a dodávky na Pardubicku, další dva jsou s těžkým zraněním v nemocnici.

Divadelníci trasují

Divadelníci trasují

Méně než 50 nakažených denně v Číně

Opravený most

Opravený most

Živý vstup Ondřeje Ublicka.

Čínský úspěch

Čínský úspěch

Razantními opatřeními a plošným testováním zvládá pandemii Čína, odkud se koronavirus rozšířil do světa. Za čtvrtek hlásí jen 25 nových případů.

Protesty v Polsku

Protesty v Polsku

Varšavu ovládly masové protesty proti zpřísnění pravidel interrupcí. Městem pochodují desetitisíce lidí, kteří požadují naopak větší uvolnění potratové politiky. Policii pomáhá udržovat pořádek i ta vojenská.

Kolaps dopravy

Kolaps dopravy

Dopravní kolaps v Paříži. Záběry ze včerejšího večera ukazují ucpané ulice ve francouzské metropoli. Lidé se snažili opustit město před novými zákazy kvůli koronaviru.

Trh s uměním

Trh s uměním

Už třetím týdnem jsou zavřené galerie. Obchodníci se současným uměním ale říkají, že koronavirová krize probudila zájem lidí, kteří si chtějí nákupem obrazů zvelebit svoje domovy.

Přehrát vše
Stopáž54 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD