49 minut

17. září 2019

Obsah dílu

Odboráři se dohodli na požadavcích na r. 2020 — Odboráři se dohodli na požadavcích na r. 2020 — Růst výdělků — Růst mezd v Česku — Parlamentní volby v Izraeli — Parlamentní volby v Izraeli — Pokračování soudu s Janou Nečasovou — Rušení poboček finančních úřadů — E.ON může převzít část Innogy — Cvičení Střed 2019 — Rušení místních organizací ČSSD v Ostravě — Grilování nových eurokomisařů — 46 mrtvých po teroristickém útoku v Afghánistánu — Kniha rozhovorů Havel v Americe — Kauza Čapí hnízdo u nejvyššího státního zástupce — Exim Tours a Fischer pod jedním vlastníkem — Blesk dvakrát zasáhl auto — Stíhání v případu z dokumentu Infiltrace — Návrhy na uzákonění práva na zbraň — Zbraně v Česku — Debata o regulaci zbraní — Plány na vládní čtvrť v Letňanech — Začala stavba úseku dálnice D7 — Obchodní vztahy Česka a Číny — Mírnější trest za účast v bojích na Ukrajině — První porod z transplantované dělohy — Deník Le Monde bojuje za záruku nezávislosti — Plánované setkání demonstrantů se správkyní Hongkongu — Dražby předmětů z exekucí — 80 let od útoku SSSR na Polsko — Přechod Mezinárodní vesmírné stanice

Části dílu

00:30
Odboráři se dohodli na požadavcích na r. 2020
Odboráři se dohodli na požadavcích na r. 2020
    Odbory chtějí růst mezd v soukromých firmách o šest až sedm procent. Zástupci zaměstnanců se na cílech pro příští rok shodli na dnešním shromáždění.
    01:04
    Odboráři se dohodli na požadavcích na r. 2020
    Odboráři se dohodli na požadavcích na r. 2020
      Podle Hospodářské komory příští rok mzdy porostou v průměru zhruba o šest procent – i bez tlaku odborů.
      03:47
      Růst výdělků
      Růst výdělků
        Výdělky se v Česku zvedají vytrvale.
        04:37
        Růst mezd v Česku
        Růst mezd v Česku
          Rozhovor s ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem.
          08:44
          Parlamentní volby v Izraeli
          Parlamentní volby v Izraeli
            Izraelci si dnes volí parlament. Letos už podruhé, kvůli nepodařenému sestavení koalice. Repríza dubnového hlasování ale není úplnou reprízou.
            10:46
            Parlamentní volby v Izraeli
            Parlamentní volby v Izraeli
              Živý vstup Davida Borka.
              12:11
              Pokračování soudu s Janou Nečasovou
              Pokračování soudu s Janou Nečasovou
                Další líčení v kauze kolem někdejší šéfky premiérova kabinetu Jany Nečasové, dříve Nagyové. Miliardář Daniel Křetínský u soudu potvrdil, že ji obdaroval drahými šperky.
                14:42
                Rušení poboček finančních úřadů
                Rušení poboček finančních úřadů
                  33 finančních úřadů omezí svou činnost. Místo plného provozu tam jen dva zaměstnanci budou pracovat dva dny v týdnu.
                  15:29
                  E.ON může převzít část Innogy
                  E.ON může převzít část Innogy
                    Energetická společnost E.ON může převzít část firmy Innogy. Dnes o tom rozhodla Evropská komise.
                    15:56
                    Cvičení Střed 2019
                    Cvičení Střed 2019
                      Rusko pořádá masivní vojenské cvičení Střed 2019. Účastní se ho 128 tisíc vojáků, vedle Rusů taky Indové, Číňani nebo Pákistánci.
                      16:30
                      Rušení místních organizací ČSSD v Ostravě
                      Rušení místních organizací ČSSD v Ostravě
                        Živý vstup Pavla Habrama.
                        18:09
                        Grilování nových eurokomisařů
                        Grilování nových eurokomisařů
                          Christine Lagardeová míří do čela Evropské centrální banky. Dnes nominaci dosavadní předsedkyně Mezinárodního měnového fondu schválil Evropský parlament.
                          20:08
                          46 mrtvých po teroristickém útoku v Afghánistánu
                          46 mrtvých po teroristickém útoku v Afghánistánu
                            Dva bombové útoky v Afghánistánu zabily nejmíň 46 lidí, dalších šest desítek je zraněných. První výbuch v provincii Parván narušil předvolební mítink prezidenta Ašrafa Gháního.
                            20:32
                            Kniha rozhovorů Havel v Americe
                            Kniha rozhovorů Havel v Americe
                              Václav Havel očima amerických prezidentů, diplomatů a předních intelektuálů. V knize rozhovorů se autorky Lenka Kabrhelová a Rosamund Johnstonová snaží pojmenovat, proč elita Spojených států podlehla Havlovým myšlenkám.
                              23:43
                              Kauza Čapí hnízdo u nejvyššího státního zástupce
                              Kauza Čapí hnízdo u nejvyššího státního zástupce
                                V kauze Čapí hnízdo začíná běžet tříměsíční lhůta pro přezkum nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem. Rozhodnutí totiž dnes mělo nabýt právní moci.
                                25:52
                                Exim Tours a Fischer pod jedním vlastníkem
                                Exim Tours a Fischer pod jedním vlastníkem
                                  Skoro třetinu českého trhu s turistickými zájezdy může ovládnout jediná firma. Vlastník Exim Tours firma Rewe kupuje podle serveru iDnes cestovní kancelář Fischer.
                                  26:15
                                  Blesk dvakrát zasáhl auto
                                  Blesk dvakrát zasáhl auto
                                    Hrozivá scéna z ruského Novosibirsku – při silné bouřce tam dva blesky rychle po sobě zasáhly jedoucí auto.
                                    26:47
                                    Stíhání v případu z dokumentu Infiltrace
                                    Stíhání v případu z dokumentu Infiltrace
                                      Policie dnes poprvé promluvila k případu Adama Vyčítala – potvrdila, že trestně stíhá dvě zdravotní sestry, lékařku a pardubickou nemocnici pro těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.
                                      28:57
                                      Návrhy na uzákonění práva na zbraň
                                      Návrhy na uzákonění práva na zbraň
                                        Chystaná změna Listiny základních práv a svobod týkající se obrany života se zbraní nebo nová zbraňová legislativa.
                                        31:41
                                        Zbraně v Česku
                                        Zbraně v Česku
                                          V Česku má aktuálně zbrojní průkaz přes 304 tisíc lidí a ti vlastní více než 860 tísíc zbraní. Údaje jsou do první poloviny letošního roku.
                                          32:45
                                          Debata o regulaci zbraní
                                          Debata o regulaci zbraní
                                            Přesto se ohledně regulace zbraní rozvinula debata. V souvislosti s teroristickými útoky vznikla evropská iniciativa, která zpřísňuje pravidla pro jejich držení.
                                            35:12
                                            Plány na vládní čtvrť v Letňanech
                                            Plány na vládní čtvrť v Letňanech
                                              Premiérská návštěva na pozemku, kde má stát vládní čtvrť. Andrej Babiš chce, aby v pražských Letňanech na území víc než čtyř set tisíc metrů čtverečních vznikl komplex pro úředníky a několik ministerstev.
                                              36:08
                                              Začala stavba úseku dálnice D7
                                              Začala stavba úseku dálnice D7
                                                Začala stavba nového úseku dálnice D7 – ta je podle statistik jednou z nejnebezpečnějších v zemi. Vede z Prahy přes Chomutov k německým hranicím.
                                                37:56
                                                Obchodní vztahy Česka a Číny
                                                Obchodní vztahy Česka a Číny
                                                  Česko potřebuje a chce mít dobré vztahy s Čínou, a to hlavně kvůli ekonomickým vazbám. Dnes se na tom shodli politici a zástupci byznysu na konferenci v Poslanecké sněmovně.
                                                  40:24
                                                  Mírnější trest za účast v bojích na Ukrajině
                                                  Mírnější trest za účast v bojích na Ukrajině
                                                    Odvolací soud zmírnil českému vojákovi podmínku za účast v konfliktu na Ukrajině. Erik Eštu odešel od pražského vrchního soudu s dvouletým podmíněným trestem za službu v cizích ozbrojených silách.
                                                    40:46
                                                    První porod z transplantované dělohy
                                                    První porod z transplantované dělohy
                                                      Zdravého chlapce porodila v motolské nemocnici žena, která se narodila bez dělohy. Tu jí až předloni v rámci klinické studie transplantovali lékaři z Institutu klinické a experimentální medicíny IKEM.
                                                      41:30
                                                      Deník Le Monde bojuje za záruku nezávislosti
                                                      Deník Le Monde bojuje za záruku nezávislosti
                                                        Český miliardář Daniel Křetínský odmítl podepsat dohodu zaručující nezávislost deníku Le Monde. Žádali to po něm novináři a zaměstnanci listu, termín stanovili do dnešního dne.
                                                        43:35
                                                        Plánované setkání demonstrantů se správkyní Hongkongu
                                                        Plánované setkání demonstrantů se správkyní Hongkongu
                                                          Správkyně Hongkongu Carrie Lamová chce začít jednat s nespokojenými obyvateli. První setkání místní vlády a demonstrantů je v plánu příští týden.
                                                          44:00
                                                          Dražby předmětů z exekucí
                                                          Dražby předmětů z exekucí
                                                            Za stovky tisíc korun se dnes na finančním úřadě v Břeclavi vydražily obrazy známých umělců. Exekutoři je zabavili daňovému dlužníkovi. Mezi uměleckými díly byla třeba reprodukce obrazu Karla Gotta nebo olejomalba Kristiána Kodeta.
                                                            44:30
                                                            80 let od útoku SSSR na Polsko
                                                            80 let od útoku SSSR na Polsko
                                                              Před 80 lety napadl Sovětský svaz Polsko, jehož vojáci tehdy už víc než dva týdny bojovali proti nacistickému Německu.
                                                              47:15
                                                              Přechod Mezinárodní vesmírné stanice
                                                              Přechod Mezinárodní vesmírné stanice
                                                                Unikátní snímek českého astrofotografa Petra Horálka. Na pozadí měsíčního disku zachytil přechod Mezinárodní vesmírné stanice.
                                                                Přehrát celé video
                                                                Události - 18. září 2019
                                                                Stopáž49 minut
                                                                Další díl
                                                                18. září 2019

                                                                Přehled dílů

                                                                9040 přehratelných
                                                                Události - 15. července
                                                                Stopáž54 minut

                                                                15. července

                                                                Headlines — Soudy pracují rychleji — Jak urychlit soudní řízení — Průměrná délka soudního řízení — NKÚ a platy soudců — Protiruské sankce EU — Trumpovy výroky o Putinovi — Nákup amerických zbraní pro Ukrajinu — Příležitosti v Japonsku pro české tvůrce her — Nákup rychlovlaků za sedm miliard — Pomoc českých hasičů v zaplaveném Texasu — Nově poskytnuté hypotéky — Zákulisí natáčení filmu s Olympikem — Reakce trhů na Trumpova cla — Otevření Edmundovy soutěsky — Krádeže dopravních značek a patníků — Léčba Madlen a čekání na výsledky — Alternativní metody bezhotovostních plateb — Počet platebních terminálů — Platby pouze v hotovosti — Práce jen pro policii — Zákony, které bude posuzovat prezident — Fyzické tresty a péče o děti po rozvodu — Otevření obchvatu Lišova na jihu Čech — Čeští duchovní v Dachau — Českem procházejí silné bouřky — Voda v newyorském metru — Změny ve skladbě školních obědů — Drúzové a beduíni — Úspěch mladých chemiků na olympiádě — Oprava kaple v Bečově — Expedice Robot v Pekingu — Úbytek světlušek v Čeku

                                                                Poslední vysílání 15. 7. 2025 na ČT1
                                                                Události - 15. července
                                                                Stopáž54 minut

                                                                15. července

                                                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                Poslední vysílání 15. 7. 2025 na ČT24
                                                                Události - 14. července
                                                                Stopáž55 minut

                                                                14. července

                                                                Headlines — Americký zbrojní plán pro Ukrajinu — Dodávky amerických zbraní na Ukrajinu — Trumpovo ultimátum Putinovi — Ruské cíle na Ukrajině — Zbrojní plán pro Ukrajinu — Americká cla vůči EU — Evropská reakce na americká cla — Slovensko k sankcím — Autobazary porušující zákon — Setkání premiérů v Downing Street — Odjezd českých hasičů do Athén — Cestování v minulých stoletích a dnes — Rozpočtová odpovědnost v Ústavě — Výročí dobytí Bastily — Riskantní jízda po zvlněné dálnici — Sklizeň úrody — Nehoda autobusu s dětmi u letiště — Záchrana turistů z podzemí ferraty — Konzumace alkoholu v Česku — Spotřeba alkoholu v ČR — Alkohol u dětí — Sucho v půdě i řekách — Setkání premiérů v Downing Street 10 — Tragický požár domova pro seniory v Bostonu — Velká cena ČR v Brně — Úspory v programech NASA — Petr Winkler skončí v čele NÚDZ — Balíky sena nejsou na hraní — Zájem o českou expozici na Expu v Ósace — Digitální technické mapy — Byty v Brně — Brouci ničí maďarské historické spisy — Hry seniorů — Tábor pro děti s hendikepy

                                                                Poslední vysílání 14. 7. 2025 na ČT1
                                                                Události - 14. července
                                                                Stopáž55 minut

                                                                14. července

                                                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                Poslední vysílání 14. 7. 2025 na ČT24
                                                                Události - 13. července
                                                                Stopáž50 minut

                                                                13. července

                                                                Headlines — Dopady emisních povolenek na domácnosti — Postoj stran k emisním povolenkám — Systém emisních povolenek — Reakce EU na cla Spojených států — Dopad cel na českou ekonomiku — Rozvoj pražského letiště — Osobní bankroty — Boj ruských a ukrajinských tajných služeb — Střelba v areálu Záporožské jaderné elektrárny — Byznys s chudobou v Chrasti — Premiér napsal Ficovi kvůli sankcím proti Rusku — První zákon o silničním provozu před 25 lety — Civilisty v Gaze zabila izraelská raketa — Humanitární situace v Gaze — Zatýkání podporovatelů Palestine Action — Český byznys ve Vietnamu — Čeští hasiči míří do Texasu — Odpovědnost výrobců za recyklaci svých produktů — Třicet let od orlických vražd — Oběti orlických vrahů — Vyšetřování složité kauzy — Členové gangu — Pujčky stavebních spořitelen — Polská vládní krize — Kampaň maďarské opozice — Pomoc válečným veteránům — Skončil filmový festival v Karlových Varech — Představitel vítězného snímku zemřel

                                                                Poslední vysílání 13. 7. 2025 na ČT1
                                                                Události - 13. července
                                                                Stopáž50 minut

                                                                13. července

                                                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                Poslední vysílání 13. 7. 2025 na ČT24
                                                                Události - 12. července
                                                                Stopáž51 minut

                                                                12. července

                                                                Headlines — USA uvalí cla na dovoz z EU — Reakce na nová americká cla — Trump stanovil cla pro EU na 30 % — Dopady na české firmy — Reakce z USA a EU na nová americká cla — Vyšetřování pádu letadla v Indii — Nové fotovoltaické elektrárny — Méně migrantů v Německu — Slovensko dál blokuje další balík sankcí proti Rusku — Otevření dolu ČSA pro veřejnost — Dividenda pro stát z pražského letiště — Kulturní centrum Stalin na Letné končí — Ruské útoky drony na Ukrajině — Turisté v Zakarpatí — Pravidla pro investiční pobídky — Oprava železničního mostu v Jihlavě — Pomoc lidem ze zničených bytů po požáru střechy — Zájem o řidičský průkaz v 17 letech — Sto let od nálezu Věstonické venuše — Akce k výročí nalezení — Otevření horské chaty na Libíně — Kongresová turistika — Jednání o íránském jaderném programu — Pátrání po německé turistce v Austrálii — Využití technologií v péči o seniory — Nehoda na D8 — Exhumace ostatků politických vězňů — Končí filmový festival v Karlových Varech — Festival letos uvedl 175 snímků — Pedstavení filmu Franz od Agniezsky Hollandové — Závěr filmového festivalu v Karlových Varech

                                                                Poslední vysílání 12. 7. 2025 na ČT1
                                                                Události - 12. července
                                                                Stopáž51 minut

                                                                12. července

                                                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                Poslední vysílání 12. 7. 2025 na ČT24
                                                                Události - 11. července
                                                                Stopáž55 minut

                                                                11. července

                                                                Headlines — Nová americká cla — USA se chystají oznámit cla pro EU — Jednání EU s USA o obchodní dohodě — Obchodní jednání mezi USA a EU — Půl roku od tragického požáru restaurace v Mostě — Konec těžby v dole Bílina — Ochrana půdy před erozí — Úprava dálnice D5 na Tachovsku — Jansta zůstává ve vazbě — Filmový festival v Karlových Varech — Filmový festival v Karlových Varech — 30 let od masakru ve Srebrenici — Dárcovství a dobrovolnictví — Útoky na ukrajinské nemocnice — Konference o rekonstrukci Ukrajiny v Římě — Český řidič v protisměru na dálnici v Polsku — Los se dál toulá Zlínskem — Pojmenování nemasných výrobků — Alternativy masa v obchodech — Rostlinné alternativy v obchodech — Civilní oběti v Pásmu Gazy — Změny v rozdělení pravomocí v Číně — Dotace na elektroauta — Cesta k moři elektroautem — Dotace na zřizování dětských skupin — Oprava Skalické brány ve Strážnici — Volební model — Kapsáři ve městech — Aktualita z Ukrajiny — Stavba atletické tribuny v Plzni — Festival Groove — Odzbrojování kurdské PKK — Změny pohlaví podle nových pravidel — Moderní metody 3D tisku — Hudební festival v Českém Krumlově

                                                                Poslední vysílání 11. 7. 2025 na ČT1
                                                                Události - 11. července
                                                                Stopáž55 minut

                                                                11. července

                                                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                                                Poslední vysílání 11. 7. 2025 na ČT24

                                                                Události na sociálních sítích

                                                                Napište nám