Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Spory o státní rozpočet

Ve vládě graduje spor o podobu státního rozpočtu na příští rok. Šéf ČSSD Jan Hamáček napsal v dopisu premiérovi, že je aktuální návrh hospodaření v rozporu s programem vlády.

Spory o státní rozpočet

Jedno z ministerstev ČSSD už se dnes s ministryní financí na rozpočtu dohodlo. Resort zemědělství dostane o miliardu navíc – třeba na sucho nebo na kůrovcovou kalamitu.

Státní rozpočet

A jak se zatím vyvíjí letošní hospodaření? Trend je zřejmý – státu dál rostou příjmy, ale i výdaje.

Rozpočet na příští rok

Rozhovor s ministrem Petříčkem.

Spojené státy po víkendových střelbách

V kritickém stavu zůstává několik ze skoro 50 zraněných po víkendových střelbách ve Spojených státech.

Další neklidný den v Hongkongu

Pondělní stávka ochromila vlakové spoje i desítky letů.

Porážky skotu

Produkce hovězího masa v Česku vzrostla. V prvním pololetí řezníci na jatkách i mimo ně porazili přes 120 tisíc kusů skotu.

Pokuta ÚOHS pro České dráhy

České dráhy mají zaplatit pokutu 274 milionů korun za zneužití dominantního postavení v dálkové dopravě.

Ostravské ovzduší plné prachu

Živý vstup Pavly Krůčkové.

Čistění nápisů z pražských památek

Moderní metody na čištění graffiti. Na akci organizované vedením Prahy na Dvořákově nábřeží je prezentoval muž, který nedávno odstranil nápis z Karlova mostu.

Půda jako největší producent skleníkových plynů

Důrazné varování pro zemědělce napříč světem: Jedním z největších producentů skleníkových plynů se podle vědců stává sama půda. Dřív přitom naopak pohlcovala uhlík a chránila tak planetu před přehříváním.

Indie odebere své části Kašmíru zvláštní status

Jediný její region, kde mají většinu muslimové, tak zřejmě přijde o vlastní zákony, vlajku i nezávislou samosprávu.

Prague Pride

Začíná festival hrdosti sexuálních menšin Prague Pride. Po celý týden nabídne kulturní, společenský i vzdělávací program.

Střet zájmů premiéra Andreje Babiše

Městský úřad v Černošicích znovu rozhodl, jestli je Andrej Babiš ve střetu zájmů, nebo není. Verdikt ale radnice nezveřejnila.

Korupční kauza Ivana Elischera

Pražský městský soud začal projednávat korupční kauzu soudce Ivana Elischera. Podle obžaloby za úplatky ovlivňoval rozhodování svého senátu v některých odvolacích řízeních, která se týkala drogové kriminality.

Český pojistný trh

Obyvatelé Česka se stále víc pojišťují. V letošním prvním čtvrtletí za pojištění vydali skoro 69 miliard korun – meziročně o 5 procent víc.

Hasiči ve studni

Třetí den hasiči vyprošťují muže zavaleného ve studni na Břeclavsku. Už včera oznámili, že šance na jeho přežití je minimální. Zhroucenou betonovou desku se podařilo překonat. Do hloubky deseti metrů ale hasiči se svými báňskými kolegy postupují pomalu.

Okrádání seniorů

Další odhalený případ kriminality na seniorech. Aktuálně ho rozplétají chrudimští kriminalisté.

Vzpomínka na padlé vojáky z Afghánistánu

Přesně před rokem – 5. srpna 2018 – zahynuli v Afghánistánu tři čeští vojáci. Martin Marcin, Kamil Beneš a Patrik Štěpánek se stali oběťmi útoku sebevražedného atentátníka v okolí největší spojenecké letecké základny Bagrám.

Vzpomínka na padlé vojáky z Afghánistánu

Češi hlídají bagrámskou základnu nepřetržitě od října 2013. Součástí jejich práce je i ochrana jejího okolí.

Padlí čeští vojáci

Od roku 1990 zemřelo v zahraničních operacích 29 mužů v českých uniformách.

Ve stopách svého bratra

Prezident Miloš Zeman všechny tři padlé loni vyznamenal medailí Za hrdinství. Ocenění převzali příbuzní. V případě Patrika Štěpánka to byl bratr Filip.

Trest pro opilého řidiče

Podmínkou soud potrestal řidiče kamionu, který v lednu se třemi a půl promile alkoholu v krvi havaroval na dálnici D46 u Prostějova.

Protihlukové stěny podél tratí

České hlavní železniční tratě se za poslední roky obalily do betonových protihlukových stěn. Je jich už kolem 240 kilometrů, na některých úsecích dokonce víc než otevřené krajiny – a to komplikuje už i práci záchranářů.

Exploze na sibiřské vojenské základně

Silná exploze na sibiřské vojenské základně zranila 4 osoby. K výbuchu došlo 10 kilometrů od Ačinsku.

Izrael před volbami

Všichni proti premiérovi. Tak by se dala vystihnout atmosféra před blížícími se volbami v Izraeli. V pátek se uzavřely kandidátní listiny. K urnám voliči zamíří už v polovině září.

Incident v galerii Tate Modern

Šestileté dítě, které spadlo z vyhlídky londýnské galerie Tate Modern, je ve vážném stavu, ale mimo ohrožení života. Chlapce včera někdo shodil z desátého do pátého patra.

Sezona ovocných pálenek

Začala sezona ovocných pálenek. Po loňské mimořádně silné úrodě je letos ovoce podstatně méně. Pálenice proto omezují provoz.

Mimořádný filozofický kongres

Od evoluční biologie po problémy nekonečna. V Praze začal mimořádný filozofický kongres. 700 řečníků z celého světa bude až do pátku diskutovat o výsledcích vědy v nejrůznějších oblastech.

Kuriózní pokus o útěk z brazilského vězení

Vůdce drogového gangu se převlékl za svoji dceru, která ho přišla navštívit.

Odškodnění za nucenou sterilizaci

Sněmovní komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny doporučila ministerstvu zdravotnictví, aby začalo řešit odškodnění protiprávně sterilizovaných žen a mužů.

Poklad uprostřed židovského ghetta

Záhada pokladu ukrytého 75 let u Balatonu na jihozápadě Maďarska. Jedinečnou sbírku zlatých a stříbrných mincí a šperků tam objevili v areálu někdejšího židovského ghetta.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD