Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Jednání poslanců o vyslovení nedůvěry vládě

Část poslanců se právě ve sněmovně pokouší svrhnout vládu premiéra Andreje Babiše. K vyslovení nedůvěry je potřebných aspoň 101 hlasů.

Jednání poslanců o vyslovení nedůvěry vládě

Opozice se pokouší svrhnout současnou Babišovu vládu už podruhé. Tentokrát jsou důvodem mimo jiné předběžné audity Evropské komise, ve kterých se píše o střetu zájmů českého premiéra.

Šance na vyslovení nedůvěry

Rozhovor s předsedou ODS Petrem Fialou.

Vznik menšinové vlády ANO a ČSSD

Zítra to tedy bude přesně rok, co je stávající vláda ve funkci.

Bilancování vlády na schůzi o nedůvěře

A právě proto, že zítra uplyne rok od jmenování vlády, využili ministři za ANO prostor ve sněmovně k bilanci kroků v jednotlivých resortech.

Kritika opozice vůči současné vládě

Rozhovor s předsedou ODS Petrem Fialou.

Důvěra vládě v současné podobě

A jak vnímají aktuální dění lidé? Nabízíme výsledky průzkumu, který pro Český rozhlas zpracovala firma Median.

První pravomocný verdikt v kauze kolem Davida Ratha

Před sedmi lety zadržela policie Davida Ratha s krabicí se sedmi miliony. Dnes za to dostal sedmiletý trest.

Za korupci má jít do vězení na 7 let, zaplatit má 10 milionů

Podle verdiktu se na manipulacích s tendry Středočeského kraje podíleli i bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová a její manžel Petr. Oni dostali šest let vězení a sankci patnáct milionů korun.

David Rath

Třiapadesátiletý David Rath se proslavil jako lékař i jako politik.

Nástup Davida Ratha do vězení

Živý vstup Jiřího Hynka.

Protesty v Hongkongu

Obyvatelé Hongkongu při dalších demonstracích vyzvali členské země G-20, aby na nadcházejícím summitu v japonské Ósace připomněli čínskému prezidentovi jejich práva.

Fotografie jako symbol krize na jižní americké hranici

Američany otřásl snímek salvadorských migrantů, otce a malé dcery, kteří utonuli při pokusu o ilegální vstup do Spojených států. Vláda prezidenta Donalda Trumpa se snaží počet příchozích omezit.

Stávková pohotovost v Národním divadle

Odboráři Opery Národního divadla vyhlásili stávkovou pohotovost. Důvodem je podle nich netransparentní řízení Národního divadla.

Vyzvednutí ostatků z klášterního kostela

Významný objev nejen pro České Budějovice. Vědcům se dnes podařilo vyzvednout ostatky zazděné do stěny tamního klášterního kostela.

Česká pošta plánuje propouštět

Česká pošta bude propouštět. Během šesti let chce zrušit až 7000 pracovních míst - tedy zhruba čtvrtinu. Lidi chce nahradit moderními technologiemi.

ČNB ponechala úrokové sazby beze změn

Základní úroková sazba se nemění. Česká národní banka ji nechala kvůli pomalejší ekonomice na dvou procentech.

Aktivisté na valné hromadě ČEZu

Šest aktivistů hnutí Greenpeace dnes narušilo zasedání valné hromady společnosti ČEZ. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady, kterou organizace považuje za největšího znečišťovatele ovzduší v Česku.

Karlovy Vary před filmovým festivalem

V Karlových Varech vrcholí přípravy na 54. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Ten lidem nabídne 180 hraných a dokumentárních filmů.

Česko má za sebou zatím nejteplejší den roku

Tropické vedro v Česku. Na řadě míst padly teplotní rekordy. A to i ten absolutní červnový. V Doksanech na Litoměřicku naměřili 38,9 °C. To je taky nejvíc od léta 2015.

Na mnoha místech padly teplotní rekordy

Víc přestávek a hlavně dodržovat pitný režim. Taková jsou pravidla pro lidi, kteří musejí pracovat navzdory tropickým teplotám.

Předpověď počasí

Předpověď počasí s Pavlem Karasem.

Stoupá zájem o klimatizace

V horku stoupá zájem o klimatizace. Prodeje podle oslovených obchodníků vzrostly několikanásobně - jako vždy, když tropické teploty trvají tři a více dní.

Jak snížit teplotu ve městech

Ochladit ale potřebují celá města - hlavně centra se spoustou budov, asfaltu a dlažby, kde se tvoří takzvané tepelné ostrovy.

Osvobození lobbisty Iva Rittiga

Osvobození lobbisty Iva Rittiga v kauze údajného tunelování petrochemické firmy Oleo Chemical je pravomocné. Rozhodl o tom pražský vrchní soud, který zamítl odvolání státního zástupce.

Palestinci odmítli investiční plán USA

Palestinci odmítli americký plán masivních investic do své ekonomiky. Víc než návrh Donalda Trumpa je zajímá, zda budou mít svůj stát a jak bude vypadat.

Loď s migranty vplula do italských vod

Loď se čtyřmi desítkami migrantů na palubě dnes navzdory zákazu vplula do italských vod. Kapitánce plavidla za to hrozí pokuta až 50 tisíc eur.

Podezřelé stavební zakázky v Lánské oboře

V Lánské oboře skončila oprava svahů, kterou vyšetřuje policie. Projekt má bránit erozi půdy a následnému usychání stromů kolem nádrže Klíčava.

Piety za oběti totalitních režimů

Zítra uplyne devětašedesát let od justiční vraždy Milady Horákové. Její památku lidé uctí u Pomníku obětem komunismu na pražském Újezdě.

OKD zruší důl ve Frenštátě pod Radhoštěm

Společnost OKD slíbila, že zruší černouhelný důl Frenštát v Beskydech z 80. let minulého století. V areálu, kde se nikdy netěžilo, je zhruba padesát staveb.

Skauti proti kůrovci

Dobrovolníci z řad skautů se zapojili do boje proti kůrovci. Nově pomáhají ochranářům v Krkonoších. Specializované firmy jsou totiž vytížené a dřevokazného brouka nestíhají likvidovat.

Neobvyklá nehoda na Pražském okruhu

Neobvyklou nehodu zachytila policejní kamera v sobotu odpoledne na Pražském okruhu. Jednomu z řidičů se totiž za jízdy uvolnil obytný přívěs a neovladatelně se řítil silnicí.

Britské knihy o českých hrdinkách

Britský tisk chválí hned dvě nové knihy, které popisují životy dvou Češek za nacistického a komunistického režimu.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD